Praca - artykuły, informacje

tag
400 mln euro na badanie i rozwój, a także zmiany systemowe, które ułatwią absolwentom wejście na rynek pracy. - Nowe rozdanie europejskich środków to ogromna szansa dla wszystkich studentów - mówił Jerzy Michalak podczas trzeciego już spotkania z cyklu „Absolwenci uczelni oczami praktyków'. Sobotnia wizyta w Wyższej Szkole Handlowej połączona była z uroczystym rozdaniem dyplomów.
Weź udział w dyskusji, oceń lokalnych pracodawców i zgarnij bon podarunkowy! KarieraPlus zaprasza do udziału w badaniu fokusowym mającym na celu ocenę pracodawców z branży handlowej działających w Poznaniu i okolicach! Wnieś swój wkład w kształtowanie lokalnego rynku pracy i już dziś zadbaj o to, by w przyszłości trafiały do Ciebie idealne oferty pracy!
Sytuacja na polskim rynku pracy nie nastraja optymistycznie studentów. Świeżo upieczeni absolwenci rozważają emigrację zarobkową jako pierwszy krok do poważnej kariery. Dokąd wyjadą wykształceni Polacy?
Przeciętny student w Polsce przeznacza na pracę zarobkową 25 godz. tygodniowo, to znaczniej więcej niż jego koledzy z Europy. W przeciwieństwie jednak do innych europejskich żaków zarabia mniej.
Połowa Polaków w wieku 19 lat idzie na studia. Jednak bezrobocie wśród młodych z dyplomami jest duże. Pomóc ma m.in. współpraca z lokalnym biznesem - wynika z danych, przedstawionych przez sejmową komisję nauki.
Polski rynek pracy bezwzględnie traktuje ludzi młodych i wykształconych. Według danych GUS blisko co trzeci absolwent (30,7 proc.) zarejestrowany jest jako bezrobotny.
Polski rynek pracy bezwzględnie traktuje ludzi młodych i wykształconych. Według danych GUS blisko co trzeci absolwent (30,7 proc.) zarejestrowany jest jako bezrobotny.
Start kariery zawodowej wymaga odpowiednich przygotowań. Przekonują się o tym już tegoroczni absolwenci polskich uczelni, którzy wysyłają do firm swoje aplikacje.
Ponad 3,5 tys. ofert pracy opublikowanych z początkiem czerwca w największych serwisach rekrutacyjnych skierowana jest do absolwentów studiów podyplomowych.
Ernst & Young, jedna największych na świecie firm świadczących profesjonalne usługi doradcze, prowadzi wiosenną rekrutację stażystów i osób na stanowiska asystenckie.
13 tegorocznych absolwentów wyższych uczelni i studentów ostatnich lat studiów zdobywa przekrojową wiedzę o funkcjonowaniu Banku BPH i doświadczenie zawodowe w ramach rocznego programu „Absolwent”.
Według ostatniego rankingu MBA Bloomberg Businessweek dziewięćdziesiąt siedem procent tegorocznych absolwentów zTuck School of Business w Dartmouth (USA) miało konkretną ofertę pracy już na trzy miesiące przed ukończeniem studiów.
Od 2006 roku Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera prowadzi badania socjologiczne zarówno wśród absolwentów jak i pracodawców, które pomagają dostosować program kształcenia do wymogów rynku pracy. Pierwsze badania zostały zrealizowane w roku akademickim 2006/2007. Najnowsze badania realizowane w 2010 roku w ramach projektu „Kompetentnie ku przyszłości” objęły absolwentów wszystkich roczników.
Kończą studia i zamiast rozglądać się za pracą, szukają pomysłu na własny biznes. Pogotowie weterynaryjne, usługi dietetyczne z dojazdem do klienta, firma wykonująca haft komputerowy to przykładowe inicjatywy absolwentów z regionu łódzkiego.
Wakacje dla studentów nadal trwają, przed nimi jeszcze miesięczna przerwa od nauki, błogi, zasłużony wypoczynek.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności