
Z badań Instytutu Monitorowania Mediów wynika, że Polacy raczej nie narzekają na brak zajęć zawodowych. Na temat „Nuda w pracy”, w social mediach, w ciągu dwóch miesięcy pojawiło się zaledwie 400 wzmianek. Z jednej strony może to świadczyć o tym, że cały czas lubimy stawiać przed sobą wyzwania, a z drugiej, że pracodawcy dokładnie realizują działania employer brandingu.

Firma Amadeus, wiodący światowy dostawca rozwiązań informatycznych podnoszących efektywność podróży, opublikowała wyniki badania o zarządzaniu wyjazdami służbowymi w polskich firmach i instytucjach. Wyniki wskazują na chęć ograniczania kosztów delegacji. Menedżerowie preferują przy tym rozwiązania, które nie zmuszają do zmniejszenia liczby czy częstotliwości wyjazdów, ale raczej obniżą ich średnie koszty jednostkowe. Osoby odpowiedzialne za zarządzanie delegacjami chcą też usprawnić proces ich organizacji, tak aby był on prostszy, bardziej przejrzysty i mniej czasochłonny.

Urlop macierzyński to niezwykły czas w życiu każdej, świeżo upieczonej mamy. Jednak w pewnym momencie się kończy i część z nich decyduje się na zostawienie dziecka pod opieką niani oraz powrót do pracy. Bardzo często wiąże się to z niepokojem. Młode mamy dysponują jednak zestawem nowo nabytych cech i umiejętności, które mogą podnieść ich wartość na rynku pracy i zniwelować powstałe zaległości.

Aż 15-20% inżynierów to freelancerzy – wynika z szacunków firmy inżynierskiej i rekrutacyjnej Bergman Engineering. Wśród elastycznych form współpracy, szczególnie popularne stają się kontrakty.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że niemal jedna trzecia bezrobotnych w Polsce to osoby poniżej 30 roku życia. Często są to osoby z dyplomem uczelni wyższej. Młodych i wykształconych, czyli teoretycznie pożądanych przez pracodawców kandydatów, nie brakuje, a mimo to, rekrutacja nowego pracownika nie jest zadaniem łatwym i stanowi duże wyzwanie dla bardzo wielu firm. Aby sprostać oczekiwaniom zarówno pracodawców, jak i samych kandydatów, rekruterzy muszą bardzo dobrze przygotować się do tego zadania. Eksperci eRecruiter podpowiadają, jak uniknąć najważniejszych grzechów rekrutacyjnych.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku na portalu Pracuj.pl oblikowano 28 000 ogłoszeń o pracę dla ekspertów odpowiedzialnych za finanse. Największe zapotrzebowanie odnotowano na specjalistów odpowiedzialnych za księgowość, analityków finansowych oraz specjalistów ds. bankowości detalicznej. Najwięcej ofert pracy pochodziło z branży finansowej, handel i sprzedaż oraz przemysł ciężki.

Jesteś studentem i chcesz bez większych problemów wkroczyć na rynek pracy. Zobacz sposoby na zwrócenie na siebie uwagi pracodawcy. Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia jakie kompetencje powinna mieć osoba na Twoim wymarzonym stanowisku. Pomogą Ci w tym portale z ofertami pracy. Ułóż listę kompetencji, które powinieneś nabyć. Jak możesz je zdobyć? Czas przejść do konkretnych działań.

Badanie na zlecenie Pracuj.pl* pokazało, że aż 74% aktywnych zawodowo Polaków nie ma aktualnego CV. Jednocześnie 68% badanych uważa, że pokazanie swoich mocnych stron w CV nie jest wcale takie trudne. Jednak rekruterzy często wskazują, że dokumenty, które otrzymują od kandydatów, są źle przygotowane. Przedstawiamy 10 porad, na co zwrócić uwagę, przygotowując dobre CV.

Nareszcie powstała strona internetowa, na której możesz potrenować rozmowę o pracę z żywym człowiekiem. Dwie przyjazne profesjonalne doradczynie personalne na dopierwszejpracy.pl oswajają z rekrutacją.

Od trzech lat następuje sukcesywny wzrost zainteresowania modelem pracy w przestrzeniach coworkingowych. Według danych z platformy Best2Invest w Polsce w chwili obecnej istnieje 145 biur oferujących wynajem biurek na godziny. Najwięcej jest ich w województwie mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i pomorskim. W czym tkwi siła coworkingu?

Praca na stojąco, ale z możliwością ruchu, jest lepsza niż siedząca. Zdaniem ekspertów korzysta na tym nasze zdrowie, a także produktywność i kreatywność.

Majowe zestawienie ofert pracy na portalu monsterpolska.pl zostało zdominowane przez kategorię IT. Liczba ofert z tego sektora wyniosła 37%, znacznie wyprzedzając Sprzedaż oraz Finanse/ Księgowość. Podobnie jak w kwietniu, najpopularniejszym zawodem był Programista. Całkowita liczba ofert pracy wzrosła o 4% w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Dostałeś nową pracę. Mija dzień lub kilka godzin, a Ciebie dopada przerażenie i myśl: „Co ja narobiłem?!”. Zastanawiasz się nad odejściem. Być może już podjąłeś decyzję o rezygnacji. Czy na pewno warto? A może lepiej dać sobie czas?

Rekrutacja opiera się na ludziach i dlatego relacje interpersonalne to jeden z ważniejszych jej elementów. Rekruterzy coraz częściej zwracają uwagę na tych kandydatów, których CV pokazuje nie tylko doświadczenie zawodowe, ale także kim są jako ludzie. W jaki sposób pokazać to potencjalnemu pracodawcy? Tutaj z pomocą przychodzą media społecznościowe.

Kreatywność w pracy i biznesie bywa mylnie utożsamiana wyłącznie z kolorowymi kredkami, rysunkami na flipcharcie, krzykliwymi hasłami w reklamach, czy też z wdrażanymi przez twórczych dyrektorów usprawnieniami, które często wprowadzają do firmy jedynie chaos.