
To, że żyjemy w erze pracownika, nie jest już dla pracodawców nowinką. Mało tego – coraz częściej sięgają oni po narzędzia pozwalające z jednej strony lepiej zarządzać kadrą, z drugiej – budować reputację dobrego, solidnego, pożądanego pracodawcy. Zdarza się jednak, że budując i realizując strategię employer brandingu, firmy zapominają o jednym – nie chodzi tylko o to, aby przyciągnąć nowych pracowników i utrzymać pracowników z większym stażem i doświadczeniem. Ważne, aby utrzymać właśnie tych nowo przybyłych.

Jak głosi przysłowie, nie szata zdobi człowieka, jednak zdecydowana większość rekruterów i pracodawców potwierdza, że w przypadku dwóch kandydatów o podobnych kompetencjach elementem, który przyczyni sie do decyzji, będzie strój, jako uzupełnienie kwalifikacji. Dlaczego tak się dzieje i jaki powinien być nasz ubiór przy staraniu się o pracę? Kwestie te wyjaśniają eksperci agencji zatrudnienia Manpower.

Google, Microsoft, Apple, BMW i IBM – to w tych firmach chcą pracować studenci kierunków technicznych. Na liście 50 najbardziej pożądanych pracodawców, ogłoszonej przez firmę doradczą Universum, nie znalazł się ani jeden szybko rozwijający się startup pokroju Ubera czy Airbnb. Co ciekawe, znacząco wzrosło zainteresowanie pracą w firmach doradczych.

Marketing kusi wielu absolwentów studiów wyższych. To wymagająca i szybko zmieniająca się branża, ale mogąca dać wiele satysfakcji. Dla kogo jest ten zawód? Co trzeba umieć? Ile można zarobić na początek? Jarosław Sosiński z White Paper Agency zdradza szczegóły pracy w marketingu.

Nagła utrata dobrej pracy to duża dawka niepewności, która może poważnie zachwiać poczuciem wartości. Nagle zaczynamy postrzegać siebie inaczej i nie potrafimy zawalczyć o nową posadę. Jak sobie z tym radzić?

Poczucie zniechęcenia i brak inspirujących bodźców zawodowych dotyczy wielu pracujących Polaków. W badaniu Pracuj.pl, co piąty respondent przyznał, że doskwiera mu „tumiwisizm” w pracy, a co czwarty skarżył się na „rutynizm”. Brak motywacji do pracy wpływa negatywnie na jej efekty, a tym samym na rozwój i poziom satysfakcji pracowników. Dlatego warto, nie tylko angażować się w swoje obowiązki i podejmować nowe wyzwania, ale także szukać zawodowych okazji.

Badanie przeprowadzone przez wyszukiwarkę ofert pracy
Adzuna.pl, obliczyło siłę nabywczą pracowników w 55 miastach 11 krajów, w których Adzuna prowadzi działalność. Wskaźnik siły nabywczej został obliczony w oparciu o dane dot. średnich zarobków i kosztów utrzymania w poszczególnych miastach.

Praca po maturze to dla wielu pierwsze doświadczenie zawodowe. Część tegorocznych maturzystów już teraz poszukuje zatrudnienia, próbując wykorzystać okres wakacyjny na podjęcie pracy tymczasowej. Niedługo wielu z nich zostanie studentami i z pewnością będą rozglądać się za możliwościami zarobku podczas studiów.

Z najnowszego
raportu Kaspersky Lab wynika, że osoby podróżujące służbowo są bardziej narażone na kradzież cennych danych prywatnych i firmowych niż pieniędzy, a mimo to, szczególnie w przypadku kierownictwa wyższego szczebla, wykazują nierozważne zachowanie online, działając w ten sposób na korzyść cyberprzestępców.

Portal Praca.pl przeprowadził wśród swoich użytkowników badanie dotyczące opinii kandydatów na temat budowania przez firmy marki pracodawcy. Jedynie 18% ankietowanych potwierdza, że firma w której aktualnie pracują dba o dobry wizerunek w oczach pracowników.

W drugim kwartale 2016 r. na zlecenie koordynatorów programu TransEdu przeprowadzono badanie zainteresowania uczniów i studentów kierunków logistycznych pracą w branży TSL. W ankiecie online wzięło udział ponad 300 respondentów. Udzielone odpowiedzi pozwoliły poznać lepiej ich motywacje, oczekiwania i plany zawodowe.

Rynek IT stanowi jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki w naszym kraju. Firmy prowadzące tu swoją działalność chcą zatrudnić obecnie ponad 50 tysięcy specjalistów, a atrakcyjność ich ofert przyciąga coraz więcej kobiet. Do poszukiwania pracy w branży uznawanej za męską zachęca Åsa Bredin – jedna z najważniejszych kobiet w branży cyfrowej w Szwecji oraz Naczelny Dyrektor ds. rozwoju w NetEnt – firmie, która właśnie otworzyła swoje pierwsze biuro w Polsce.

Stres jest nieodzownym elementem wystąpień publicznych. Bez względu na to czy prowadzisz prezentacje dla partnerów biznesowych, szkolisz pracowników, czy też wygłaszasz prelekcje podczas branżowych konferencji, prawdopodobnie obawiasz się reakcji publiczności. Stresu nie da się uniknąć całkowicie – można go jednak zminimalizować.

Każdy student wie o tym, że doświadczenie zawodowe należy zdobywać już w trakcie studiów. Często pierwszym poważnym zajęciem dla żaków jest praca na stanowisku telemarketera w call center. Dlaczego właśnie to miejsce, a nie restauracja lub sklep? Czy studenci pracują tu tylko po to, by dorobić, czy może oczekują czegoś więcej? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielił nam Adrian Kruglak, konsultant telefoniczny z call center Telmon.

Rzucenie papierami albo gwałtowna kłótnia na odchodne mogą przynieść natychmiastową ulgę. Ale na dłuższą metę to się rzadko opłaca.