Praca - artykuły, informacje

Jak zepsuć nawet najlepsze CV? Użyć przestarzałej, niewyraźnej lub dziecinnej czcionki. Oto antyranking przygotowany przez serwis z ofertami pracy MonsterPolska.pl.
W ciągu niespełna dekady miliony miejsc pracy zastąpi automat. To nieodwracalnie zmieni rynek pracy. Programowanie będzie jedną z tych umiejętności, która nie zaniknie. Co nie oznacza, że praca programistów nie ulegnie zmianom.
Zgodnie z prognozami w 2020 roku na całym świecie będzie brakowało aż 1 mln programistów. Trend dotyczy również Polski – ubiegły rok zamknęliśmy z deficytem niemal 50 tys. specjalistów w tej branży. Co więcej, luka na rynku IT prawdopodobnie będzie się powiększać pomimo rosnących zarobków.
Kiedy wychodzimy z rozmowy rekrutacyjnej z przeświadczeniem, że coś poszło zdecydowanie nie tak, nie warto tego ignorować. Lepiej posłuchać intuicji i odpowiednio zareagować.
Tylko 14% ankietowanych wskazało regularne podwyżki jako wyznacznik poczucia stabilności w pracy – pokazuje najnowsze badanie serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl.
Zarobki – głównie to one przyciągają Polaków do pracy za granicą. W innych krajach europejskich mieszka już 2,1 mln naszych rodaków. A wciąż wiele osób ma plany migracyjne. W pierwszej piątce najpopularniejszych krajów migracyjnych są Wielka Brytania (720 tys.), Niemcy (655 tys.), Holandia (112 tys.), Irlandia (111 tys.) oraz Włochy (94 tys.) – wynikało z ostatniego zestawienia GUS w 2015 roku. Te liczby wciąż rosną. Wzrasta też apetyt Polaków na pracę za granicą. O czym należy pamiętać, przygotowując się do wyjazdu?
Po tygodniach poszukiwań, przeczytaniu setek CV, przyszedł czas na spotkania face to face z kandydatami. Jeden z nich wydaje się idealny. Oczekujesz, że właśnie ten kandydat zabłyśnie i będzie starał się o pracę, ale… być może to osoba, która ma w zwyczaju chodzić na rozmowy, by jedynie sondować rynek pracy. Taką osobę nie tylko będzie trudno przekonać do zmiany, ale łatwo zniechęcić. Jak powinna wyglądać rozmowa kwalifikacyjna w takiej sytuacji?
15 marca startuje projekt „Kamera Odpowiedzialności”. Zainteresowani społeczną odpowiedzialnością biznesu będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach dyskusyjno-filmowych oraz spróbować swoich sił w konkursie na najciekawszy artykuł.
Jeśli firmy nie zaczną proponować rozwiązań ułatwiających pracę kobietom, będą miały coraz większe kłopoty ze znalezieniem kadry.
Portal Praca.pl zapytał swoich użytkowników jak długo szukają pracy. Wyniki napawają optymizmem – co czwartemu ankietowanemu znalezienie ostatniej pracy zajęło mniej niż miesiąc, a co piąty użytkownik portalu odpowiedział, że praca sama go znalazła.
Jak dostać zaproszenie na rozmowę o pracę? Wysłać CV, które pokazuje, że jesteśmy zdolni, doświadczeni i chętni do pracy. Brzmi prosto. Jednak w praktyce często robimy dokładnie na odwrót.
Prawie połowa Polaków (47%) jest gotowa wyjechać do pracy za granicę – wskazuje raport[1] dostarczony przez grupę Paylab, której członkiem jest serwis MonsterPolska.pl. Kolejne 22% rozpatruje taką możliwość przy sprzyjających warunkach. A tylko co trzeci Polak całkowicie wyklucza emigrację ekonomiczną.
Częste wyjazdy do klientów, praca pod presją czasu, późne powroty do domu. Jeśli jesteś przedstawicielem handlowym, kurierem albo masz inny zawód, który sprawia, że dużo podróżujesz autem, narzędziem, które ułatwi ci wykonywanie codziennych obowiązków może okazać się SkyCash – bezpłatna aplikacja mobilna. Dzięki niej bez wychodzenia z samochodu zapłacisz za parkowanie w płatnej strefie.
Specjaliści IT to aktualnie najbardziej poszukiwana grupa pracowników na rynku, która ze względu na swoją pozycję dyktuje warunki współpracy pracodawcom. Oprócz wysokości wynagrodzenia oraz
możliwości rozwoju informatycy coraz więcej wagi przywiązują do formy zatrudnienia. Na jakich warunkach firmy mogą współpracować ze specjalistami IT i które z rozwiązań będą najbardziej optymalne również dla pracodawców?
Rozwój nowoczesnych technologii oraz zmiany w tradycyjnym postrzeganiu kariery zawodowej przez społeczeństwo mają swoje odzwierciedlenie w rynku pracy, który całkiem gładko przyswaja nowości i dynamicznie na nie reaguje. Inicjatorami tej ewolucji są w dużej mierze sami pracownicy, którzy stwarzają sobie zarówno nowe możliwości, jak i nieznane dotąd wyzwania. Początek roku 2017 pokazuje nam, w jakim kierunku zmierza sektor zawodowy, które zjawiska zyskują na popularności i czego oczekujemy od swojego miejsca pracy.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności