Praca - artykuły, informacje

Pierwszym przedsiębiorstwem działającym za granicą naszego kraju, które zdecydowało się na weryfikację polskich pracowników przebywających na zwolnieniach lekarskich jest niemiecka firma działająca w branży spożywczej. Projektem zajmie się największa i najbardziej doświadczona w problematyce absencji chorobowej firma konsultingowa na polskim rynku – Conperio.
Firmy rodzinne pełnią kluczową rolę w światowej gospodarce. Szacuje się, że około 80% przedsiębiorstw, wśród których są zarówno potężne koncerny, jak i małe lokalne biznesy, jest zarządzanych bądź kontrolowanych przez rodziny. Tajemnicą ich sukcesu może być fakt, że firmy rodzinne zazwyczaj lepiej radzą sobie w czasach kryzysu i zawirowań rynkowych ze względu na większe możliwości adaptacyjne.
Polski rynek pracy zmienia się, a co za tym idzie, zarówno w relacjach między samymi pracownikami, jak i pomiędzy zatrudnionymi i pracodawcami, pojawiają się nowe problemy. Obecnie, gdy w Polsce legalnie pracuje już ponad 1 mln 200 tys. Ukraińców, możemy mieć do czynienia z rzadko wcześniej spotykanymi przejawami dyskryminacji ze względu na narodowość pracownika.
Odpowiednie przygotowanie dokumentów aplikacyjnych to podstawa w szukaniu pracy. Z doświadczenia konsultantów HRK wynika, że odpowiednio przygotowane CV jest przepustką do dalszych rozmów z potencjalnym pracodawcą. Jednak w dobie mediów społecznościowych, jedno uniwersalne CV wysłane na kilkadziesiąt ofert pracy może być niewystarczające.
Marzysz o poznaniu tajników pracy w najbardziej prestiżowych instytucjach finansowych na świecie?
Warszawa, 13 marca 2018 r. – Ponad połowa polskich studentów i absolwentów w przyszłości chciałaby pracować dla kogoś, a 13 proc. planuje założyć własną firmę. Jak wynika z piątej edycji badania „Pierwsze kroki na rynku pracy 2018” – przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte – zwiększa się liczba młodych osób, które nie mają sprecyzowanych planów na przyszłość. Najmłodsi milenialsi coraz krytyczniej podchodzą do swoich kompetencji. Jako swoje słabe strony postrzegają brak umiejętności przywódczych, delegowania zadań i zarządzania pracą innych. Sześciu na dziesięciu badanych widzi się w roli eksperta, spada natomiast odsetek tych, którzy chcą być menedżerami.
Krąży wiele mitów na temat praw i obowiązków pracowników przebywających na zwolnieniu lekarskim. Wiele osób zastanawia się czy wyjście z domu w trakcie chorobowego oznacza złamanie prawa i czy może to spowodować dla nich przykre konsekwencje.
Firma PCO S.A., główny, krajowy producent urządzeń optoelektronicznych na potrzeby wojska oraz pozostałych służb mundurowych, rozwija nowoczesne technologie i tworzący je zespół pracowników. Poszukując młodych talentów, zainteresowanych rozwojem zawodowym w dziedzinie optoelektroniki, spółka bierze udział w pierwszej edycji Festiwalu Pracy Jobicon.
Wszyscy młodzi pracownicy, studenci, absolwenci i ambitni ludzie na początku kariery do kwietnia mogą wysyłać swoje aplikacje na stanowisko CEO grupy Adecco
Finanse osobiste to dla wielu Polaków wciąż jeden z bardziej wymagających obszarów codziennego życia. Jak wynika z ostatniego raportu OECD, Polska znajduje się na ostatnim, 30. miejscu wśród badanych państw w zakresie poziomu wiedzy ekonomicznej u osób w wieku 18 do 79 lat.
Student, absolwent, bezrobotny - przecież nie tak widziałeś swoją ścieżkę zawodową! Potrzeba stabilności, bezpieczeństwa i samorozwoju zaraz po otrzymaniu dyplomu wydaje Ci się być nieosiągalna. To jest rzeczywistość wszystkich absolwentów, ale jeśli jesteś absolwentem niepełnosprawnym, wejście na rynek pracy jest jak wyprawa na K2. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na dobry start, chcesz postawić krok ku samodzielności, zdobyć doświadczenie i znaleźć zatrudnienie - dołącz do projektu „Student, absolwent, specjalista – zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy” realizowanego przez Fundację Sustinae.
Urzędy nie nadążają za falą pracowników z zagranicy. Zapotrzebowanie na stanowiska produkcyjne jest tak duże, że polskie agencje pośrednictwa zdecydowały się sięgnąć po ludzi z Indii i Nepalu. Zapowiadało się dobrze, ale zwiększenie ilości wniosków wizowych spowodowało zator w polskim konsulacie w Delhi. Na wizę do Polski można czekać nawet rok… Z falą dokumentów do rejestracji nie radzą sobie też urzędy pracy w kraju.
Firma doradcza Deloitte rozpoczyna coroczną rekrutację. Do 11 kwietnia br. czeka na zgłoszenia studentów (co najmniej trzeciego roku studiów) i absolwentów uczelni wyższych. Firma jest również otwarta na osoby posiadające doświadczenie zawodowe, które chcą zmienić pracę na bardziej innowacyjną. Oferty dotyczą biur Deloitte w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie oraz Szczecinie. Rekrutacja prowadzona jest do zespołów doradczych w działach audytu, podatków, prawa, doradztwa finansowego oraz konsultingu strategicznego, technologicznego, zarządzania ryzykiem i marketingu.
„By stworzyć efektywny i kreatywny zespół – potrzeba pracowników, którzy mają motywację do pracy i pewne cechy charakteru sprzyjające pracy w zespole. By je odkryć – warto w pewnym momencie rekrutacji odłożyć na bok CV i skupić się na rozmowie z kandydatem” – radzi Aleksandra Pocheć, ekspertka międzynarodowego serwisu pracy MonsterPolska.pl.
Portal Praca.pl postanowił zapytać użytkowników o motywacje do przyjęcia oferty pracy. Co jest najważniejsze dla Polaków? Na pierwszym miejscu znalazło się wynagrodzenie, wskazane przez 43% ankietowanych. Przewaga tego czynnika w stosunku do innych jest miażdżąca.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności