
Na stronie Cultural Care Au Pair można znaleźć informację o większych zarobkach w Stanach dla Au Pair. Wyjeżdżając do USA z Cultural Care i pracując jako Au Pair u amerykańskiej rodziny za pracę otrzymuje się cotygodniowe wynagrodzenie. W tej chwili jest to $157.95. Od 24 lipca 2008 będzie można zarobić więcej. Wynagrodzenie zostanie podniesione do $176.85. W ciągu całego roku można zarobić ponad $9000. Przy okazji można także podjąć naukę w amerykańskim college'u.

Coraz częściej na Polskim rynku pracy pojawiają się korporacje stawiające na rozwój i szkolenia pracowników. Nie jest to dziwnym zjawiskiem również wśród krajowych przedsiębiorstw, jednak wszystko staje się bardziej interesujące jeśli zauważymy iż coraz częściej kwestię rozwoju personalnego poprzez szkolenia pracowników firmy pozostawiają we własnym zakresie tworząc odrębne struktury w przedsiębiorstwie.

Po raz pierwszy zostały przyznane wyróżnienia w 10 kategoriach rankingu TOP 10 dla najbardziej przedsiębiorczych osób w kraju. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej Gali Polski Przedsiębiorczej, która odbyła się 31 maja w warszawskim hotelu InterContinental.

Wrocław nie ma szans na bycie siedzibą rady zarządzającej Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT), może za to gościć jedną ze współpracujących z EIT Wspólnot Wiedzy i Innowacji (WWI) - ocenia resort nauki.

Z inicjatywy Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w dniach 6-8 czerwca już po raz czwarty odbędzie się spotkanie środowiska MBA.

Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział, że cały czas są szanse na lokalizację we Wrocławiu siedziby Rady Zarządzającej Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT).

Zdaniem Polaków, bezrobotni pozostają bez pracy z dwóch powodów. Po pierwsze są leniwi, po drugie przedsiębiorcy oferują zbyt niskie płace – wynika z raportu przygotowanego przez firmę Synovate na zlecenie serwisu rekrutacyjnego GazetaPraca.pl.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami pracy w ramach Work&Travel UK. Praca dostępna od zaraz.

Ambasador Słowenii Józef Drofenik odebrał w Warszawie list poparcia ze 170 tyś. podpisów internautów w sprawie kandydatury Wrocławia jako miejsca lokalizacji Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT). Słowenia przewodniczy do końca czerwca pracom Unii Europejskiej.

"Największym problemem Polaków jest to, że chcą dobrze funkcjonować bez ponoszenia ryzyka. To niemożliwe" - mówi prof. Alojzy Z. Nowak, ekonomista, specjalista w dziedzinie zarządzania i stosunków międzynarodowych.

Początek pierwszego etapu konkursu Global Management Challenge (26 maja) oznacza początek rywalizacji o udział w Finale Światowym w Lizbonie. Przystępuje do niej rekordowa liczba 371 zespołów, wśród nich - reprezentacje firmowe oraz studenckie.

Wrocław i Budapeszt są najpoważniejszymi kandydatami do ulokowania Europejskiego Instytutu Technologicznego - uważa prof. Jerzy Langer.

Publikacją na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zostaną nagrodzone najciekawsze prace grupowe stworzone w ramach Akademii PARP. Szansę na napisanie pracy grupowej ma każdy uczestnik bezpłatnych szkoleń internetowych Akademii PARP.

Bezrobocie w kwietniu 2008 roku spadło do poziomu 10,5 proc., nie notowanego od 10 lat. Jednak bezrobocie, a szczególnie pasywność zawodowa, wciąż jest ważnym problemem społecznym, podkreśla dr Teresa Fedyk-Kida z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Budapeszt ma największe szanse na lokalizację Rady Zarządzającej Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) - wynika z rozmów z dyplomatami państw unijnych.