
Miesiące wakacyjne to najlepszy okres na zagraniczne wyjazdy do pracy. Wyjeżdżają nie tylko studenci, ale coraz częściej również osoby w średnim wieku, które nie mogą znaleźć zatrudnienia w kraju. Dla nich największą przeszkodą jest nieznajomość języków obcych, która utrudnia komunikację w miejscu pracy.

Masz ostatnią szansę, by dołączyć do grupy, która zupełnie za darmo wyjedzie w Polskę z nowoczesnym tabletami i opisze swoje wrażenia z wizyty w najbardziej atrakcyjnych miejscach w kraju. Rekrutacja trwa do 19 czerwca!

Zbliża się wakacyjny sezon licznych imprez masowych. To świetna okazja do zatrudnienia się przy ochronie takich wydarzeń. Jak zdobyć pracę przy festiwalu?

Jeszcze do niedawna na trudności ze znalezieniem pracy narzekały przede wszystkim osoby niewykształcone, z małym doświadczeniem i nieznające języków obcych. Tymczasem obecnie coraz częściej mamy do czynienia z „wysoko wykwalifikowanym bezrobociem”.

Podczas tegorocznego Salonu Lotniczego w Le Bourget Airbus zaprezentuje możliwości rozwoju kariery zawodowej studentom, absolwentom oraz profesjonalistom z branży lotniczej

Ponad 3,5 tys. ofert pracy opublikowanych z początkiem czerwca w największych serwisach rekrutacyjnych skierowana jest do absolwentów studiów podyplomowych.

Ponad 61 proc. Polaków znajduje pracę w swoich firmach przez przypadek, np. nie czytając dokładnie ogłoszenia o pracę. Z kolei 17 proc. rodaków przyznaje, że decydującym kryterium przy wyborze miejsca pracy są oferowane zarobki – wynika z badania serwisu Szybkopraca.pl.

Najczęstsze problemy, na jakie trafiają poszukujący pracy za granicą na własną rękę to: niedotrzymywanie warunków umowy przez zatrudniającego, niewypłacanie wynagrodzenia w terminie i złe traktowanie przez pracodawcę podczas wykonywania pracy – wylicza Dariusz Lamot, prezes Work Express, agencji pośrednictwa pracy, która właśnie wydała pierwszy e-poradnik dla poszukujących zatrudnienia w Niemczech na własne ryzyko.

Z czterdziestolatkiem pracodawca nie pogada po angielsku? Tylko 13 proc. osób powyżej 45 roku życia deklaruje, że zna język angielski. W większości są to kobiety - 12 proc. pań potrafiłoby porozumieć się ze swoim szefem w tym języku.

Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości” zaprasza niepełnosprawnych studentów i absolwentów do udziału w trzeciej edycji projektu „Mamy wyższe kwalifikacje, mamy lepsza pracę”.

Uniwersytet Łódzki ma dla Ciebie wyjątkową propozycję. W czasie wakacji możesz wziąć udział w kursie przygotowującym do egzaminu na aplikacje. To pierwsza edycja - sprawdź, co przygotował Wydział Prawa i Administracji.

Coraz bardziej słoneczna pogoda za oknem skłania do snucia planów na zbliżający się wakacyjny czas. Jednak dla wielu osób najbliższe letnie miesiące to okres wytężonej pracy, która może przynosić znaczny zarobek.

Polski menedżer i specjalista szuka pracy średnio przez 3 miesiące, wysyła do 50 CV, zostaje zaproszony na 2 rozmowy kwalifikacyjne i w końcu otrzymuje jedną propozycję pracy, wynika z najnowszego badania „Raport HAYS: menedżer i specjalista szuka pracy” międzynarodowej firmy rekrutacyjnej HAYS Poland.

Studenci i absolwenci poszukują informacji o pracodawcach na Facebooku, ale niechętnie aplikują poprzez to medium do pracy. Spędzają w internecie do 8 godzin dziennie, ale najchętniej spotkaliby się z pracodawcą podczas dni otwartych w firmie.

Osoby, które pracowały w Holandii nie muszą nawet wychodzić z domu aby odzyskać należny im zwrot podatku. Wystarczy, że posiadasz dostęp do internetu i skaner albo aparat fotograficzny.