
W okresie świątecznym praca tymczasowa jest rozwiązaniem bardzo chętnie stosowanym przez pracodawców. Dla kandydatów to możliwość zyskania dodatkowego wynagrodzenia, poszerzenia swoich kwalifikacji, a także łatwiejszego zdobycia zatrudnienia. Według ekspertów Manpower w czasie Świąt w całej Polsce możemy spodziewać się utworzenia co najmniej kilkuset nowych miejsc pracy.

Szukanie zatrudnienia to ciężka praca, ale trudne zadanie mają też rekruterzy, którzy selekcjonują setki życiorysów. Kandydaci robią w nich bowiem sporo błędów. „Wpadki” zaliczają także na rozmowach kwalifikacyjnych. Więc zanim zaczniesz ubiegać się o pracę, zobacz na co zwrócić uwagę, by nie znaleźć się na czarnej liście rekrutera. Szczególnie, że mają oni już swoje sposoby na oznaczanie niesolidnych kandydatów…

Dane Start People z ostatnich dwóch kwartałów pokazują że – 12,77% pracowników tymczasowych zostaje zatrudnionych na stałe u pracodawcy użytkownika, u którego pracowali jako pracownicy tymczasowi. Pracę stałą otrzymywali średnio po przepracowaniu około 40 tygodni.

Coraz większe trudności ze znalezieniem pracy mają osoby z dyplomem. Najczęściej poszukiwanymi pracownikami są teraz osoby o niskich kwalifikacjach w przemyśle, budownictwie i rolnictwie - tak wynika z badań Narodowego Banku Polskiego.

Ponad 50% respondentów uznało pracę tymczasową za przepustkę do stałego zatrudnienia, z kolei aż 61% z nich wykorzystuje w swojej pracy posiadane kwalifikacje. Porównywalny odsetek respondentów (57,2%) nie odczuwa żadnych negatywnych przejawów złego traktowania ze względu na fakt tymczasowego zatrudnienia – wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Start People.

Menstream.pl zapytał 11 tys. internautów o to, czy i jakiej muzyki słuchają w pracy, a ekspertów o to, czy odpowiednio dobrany podkład może sprzyjać naszej kreatywności.

Szukanie pracy to często bardzo długi i męczący proces. Nie każdy jest do tego dostatecznie przygotowany. Działając spontanicznie oraz bez świadomości istoty sprawy bardzo łatwo możemy popełnić błąd, który zadecyduje o naszym losie. Kandydaci ubiegający się o pracę popełniają wiele niepotrzebnych i łatwych do uniknięcia pomyłek. Chcesz wiedzieć na, co warto zwrócić uwagę? Oto kilka porad od specjalistów z Corson.pl, które warto wziąć sobie do serca, aby być skutecznym na rynku pracy.

Wysoka kultura osobista i nienaganne maniery są bardzo ważne w życiu zawodowym. Czasem zdarzają się jednak żenujące wpadki w miejscu pracy. Eksperci monsterpolska.pl wytypowali kilka najczęściej powtarzających się nieporozumień i gaf.

Polacy są postrzegani jako naród pracowity i gotowy do poświęceń. Gdzie szukamy pracy, ile razy zmieniamy miejsce zatrudnienia oraz co jesteśmy w stanie zrobić dla dobrze płatnej posady sprawdził największy internetowy agregator ofert pracy GoWork.pl.

ING Bank Śląski zaprasza na swoje stoiska na targach pracy w największych miastach. Chcesz poznać bank, procedury i plany rekrutacyjne oraz wymagania stawiane potencjalnym pracownikom? A może szukasz ciekawej propozycji stażu lub praktyk? Przyjdź i porozmawiaj z przedstawicielami banku.

Zwiększenie wydajności pracy oraz podnoszenie poziomu pozytywnych emocji w grupie dzięki warsztatom integracyjnym polegającym na wzajemnym naśladownictwie - do takich wniosków doszli naukowcy z SWPS w Warszawie.

Skończyłeś studia i stoisz przed wyborem odpowiedniej ścieżki zawodowej? Zastanawiasz się nad pierwszą pracą i nie wiesz od czego zacząć? Grupa Pracuj, właściciel portalu Pracuj.pl, jak co roku przygotowała przewodnik „Pracodawcy 2012/2013”. Autorzy publikacji spróbowali odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania oraz wątpliwości studentów i absolwentów, by ułatwić im rozpoczęcie drogi zawodowej.

Czy o dobrym CV wszystko już napisano? Czy CV powinno być zwięzłe? Czy rekruterzy zwracają dużą wagę do naszego hobby? Okazuje się, że nie zawsze. CV programisty rządzi się swoimi prawami.

Co roku do prac sezonowych za granicą wyjeżdża nawet pół miliona Polaków. Wśród nich są nie tylko studenci, którzy chcą w czasie wakacji podreperować swój budżet, ale także osoby, które nieraz wykorzystują swój urlop na wyjazd do pracy. Jesienią jednak ofert zatrudnienia sezonowego zaczyna brakować, w przeciwieństwie do chętnych do pracy. W jakich branżach zatem mają szansę znaleźć zatrudnienie polscy pracownicy za granicą i gdzie mogą szukać ofert takiej pracy?

Work Bus to pierwszy tego typu projekt realizowany w naszym kraju, w którym to praca zostanie dostarczona Polakom… do domu. – We wtorek odwiedzamy mieszkańców Kołobrzegu i Koszalina. Na chętnych czekają nie tylko oferty pracy w branży budowlanej we Francji czy dla opiekunek osób starszych w Niemczech. Każdy będzie mógł także skorzystać z doradztwa zawodowego, dowie się, jak napisać profesjonalne CV czy jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej – mówi Artur Ragan, rzecznik prasowy agencji pracy Work Express, która „stworzyła” i wysyła Work Busa w tournee po Polsce. Dzięki projektowi, bezrobotni z miejscowości o wysokim wskaźniku bezrobocia będą mogli zdobyć pracę nawet przy okazji codziennych zakupów.