Data ważności ogłoszenia: 31 października 2024 (czwartek)

Asystent rodziny - Zabrze, śląskie

Data dodania: 2024-09-27
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu
Pracodawca: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne

Numer oferty: StPr/24/1032

Miejsce pracy: 41-800 Zabrze, powiat: m. Zabrze, woj: śląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym. Opracowanie, we współpracy z członkami rodziny i koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej. Udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej. Udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych. Udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów psychologicznych. Wspieranie aktywności społecznej rodzin. Motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym. Opracowanie, we współpracy z członkami rodziny i koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej planu pracy z rodziną, który jest skoordynowany z planem pomocy dziecku umieszczonemu w rodzinie zastępczej. Udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego. Udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych. Udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych, psychologicznych, wychowawczych z dziećmi. Wspieranie aktywności społecznej rodzin. Motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymywaniu pracy zarobkowej. Udzielanie wsparcia dzieciom, w szczególności poprzez udział w zajęciach psychoedukacyjnych. Podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin. Prowadzenie indywidualnych konsultacji wychowawczych dla rodzin i dzieci. Prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną. Dokonywanie okresowej oceny sytuacji rodziny. Monitorowanie funkcjonowania rodziny po zakończeniu pracy z rodziną. Współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej, właściwymi organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami i osobami specjalizującymi się w działaniach na rzecz dziecka i rodziny. Realizacja zadań wynikających z ustawy Za życiem.
Umowa na zastępstwo od listopada 2024r.
Miejsce pracy: Zespół Asysty Rodzinnej
Rodzaj umowy: Umowa o pracę w zastępstwie
Wymiar etatu: 1.0
Data rozpoczęcia: 01.11.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 800 PLN
Opis wynagrodzenia: Regulamin wynagradzania pracowników MOPR Zabrze
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: asystent rodziny
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: a) wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub
b) wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentuje, co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia określony na podstawie ust. 3 i udokumentuje, co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub
c) wykształcenie średnie i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną, a także udokumentuje, co najmniej 3 -letni staż pracy z dziećmi lub rodziną;
Osoba która ma być zatrudniona na stanowisku asystenta rodziny winna spełniać n/w warunki:
- nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona
- wypełnia obowiązek alimentacyjny - w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego
- nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
umiejętność pracy zespołowej oraz pracy z klientem pomocy społecznej

NIP: 6481945905
REGON: 003453481
Adres: 3 Maja 16, 41-800 Zabrze, powiat: m. Zabrze, woj: śląskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Iwona Tobolewska
Nr telefonu: 669 943 777
E-mail: aplikacje@mopr.zabrze.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: CV przesłać na adres e-mail: aplikacje@mopr.zabrze.pl
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail, Termin: kontakt osobisty lub telefoniczny, Godziny : 9.00 - 15.00

opublikowano: 2024-09-27