Pracownik socjalny - Gdańsk, pomorskie

Data dodania: 2024-06-14
Dodane przez: Gdański Urząd Pracy
Pracodawca: Dom Pomocy Społecznej Orunia
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie ogólnokształcące

Numer oferty: StPr/24/5546

Miejsce pracy: Starogardzka 20, 80-058 Gdańsk, powiat: m. Gdańsk, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: - dokonywanie analizy, diagnozy i oceny potrzeb mieszkańców w zakresie formułowanie opinii niezbędnych do uzyskiwania świadczeń z pomocy społecznej,
- udzielanie informacji, wskazówek, porad i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych mieszkańców we współpracy z ich rodzinami i opiekunami prawnymi,
- towarzyszenie mieszkańcom wymagającym wsparcia podczas konsultacji lekarskich, wizyt w urzędach, itp.,
- udzielanie informacji osobom zainteresowanym pobytem w dps,
- uczestniczenie w procesie przyjmowania mieszkańców do dps (wizyta w miejscu zamieszkania, udzielanie niezbędnych informacji, itp.),
- współpraca z rodzinami i opiekunami prawnymi mieszkańców,
- prowadzenie aktualizacji wywiadów środowiskowych,
- pobudzanie aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych mieszkańców,
- współpraca i współdziałanie z innymi pracownikami,
- współuczestniczenie w opracowywaniu i wdrażaniu dokumentów z obszaru realizowanych zadań,
- inicjowanie lub współuczestniczenie w działaniach nakierowanych na wsparcie mieszkańców w ich funkcjonowaniu,
- podnoszenie kwalifikacji.
Praca od poniedziałku do niedzieli, w godzinach: 7-15.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.09.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 300 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik socjalny
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • średnie ogólnokształcące

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: - wykształcenie uprawniające do wykonywania zawodu pracownika socjalnego (zgodnie z wymogami kwalifikacyjnymi ustawy o pomocy społecznej),
- znajomość ustawy o pomocy społecznej, znajomość przepisów dotyczących ochrony informacji niejawnych,
- znajomość kodeksu postępowania administracyjenego, znajomość rozporządzenia w sprawie rodzinnego wywiadu środowiskowego,
- rzetelność i odpowiedzialność,
- doskonała oraganizacja pracy własnej i umiejętność pracy w zespole,
- umiejętność obsługi komputera, w tym biegła znajomość pakietu Office,
- mile widziane doświadczenie zawodowe w instytucjach pomocy społecznej.

NIP: 5832123916
REGON: 000294527
Adres: Starogardzka 20, 80-058 Gdańsk, powiat: m. Gdańsk, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 583 094 931
E-mail: sekretariat@dpsorunia.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: -
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail

ostatnia zmiana: 2024-06-25