Stanowisko urzędnicze ds. księgowości budżetowej - Milejewo, warmińsko-mazurskie

Data dodania: 2024-06-14
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu
Pracodawca: Urząd Gminy w Milejewie
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/1099

Miejsce pracy: 82-316 Milejewo, powiat: elbląski, woj: warmińsko-mazurskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1. Prowadzenie księgowości organu i jednostki budżetowej.
2. Prowadzenie księgowości syntetycznej i analitycznej, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
3. Księgowanie operacji budżetu jednostki samorządu terytorialnego i Urzędu Gminy jako jednostki budżetowej, zgodnie z zasadami funkcjonowania poszczególnych kont objętych planem kont dla budżetów jednostki samorządu terytorialnego i jednostek budżetowych, w tym m.in.:dekretowanie wyciągów bankowych dochodów budżetowych,
- dekretowanie dokumentów księgowych i innych dokumentów związanych z realizowanymi wydatkami nadawanie klasyfikacji budżetowej, symboliki kont, na których jest księgowany i nr identyfikacji,
- bieżące księgowanie wyciągów bankowych, dokumentów księgowych.
4. Bieżące dekretowanie i księgowanie wydatków budżetowych.
5. Prowadzenie ewidencji analitycznej do poszczególnych kont dotyczących wydatków.
6. Bieżące analizowanie poprawności zapisów na poszczególnych kontach i ich uzgadnianie.
7. Ewidencjonowanie zaangażowania wydatków budżetowych.
8. Sporządzanie wewnętrznych dowodów dotyczących operacji wewnątrz jednostki.
9. Dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym.
10. Comiesięczne uzgadnianie wydatków z planem finansowym, kont analitycznych z syntetycznymi oraz sporządzanie stosownych zestawień.11. Terminowe dokonywanie płatności wydatków budżetowych oraz innych zobowiązań.
12. Bieżące analizowanie zrealizowanych wydatków, w stosunku do wielkości planowanych, przygotowywanie zmian w budżecie.
13. Terminowe przekazywanie środków dla jednostek budżetowych i dotacji zgodnie z planem finansowym Gminy obowiązującym w danym roku budżetowym.
14. Prowadzenie ewidencji i księgowości w zakresie dochodów budżetu państwa realizowanych przez Gminę oraz terminowe przekazywanie należnych dochodów na rachunek Wojewody.
15. Terminowe, rzetelne i zgodne z przepisami sporządzanie sprawozdań budżetowych i finansowych Urzędu Gminy jako jednostki budżetowej, łącznych (zbiorczych) sprawozdań budżetowych i finansowych Gminy jako jednostki samorządu terytorialnego.
16. Terminowe, rzetelne i zgodne z przepisami sporządzanie sprawozdań w zakresie operacji finansowych Urzędu Gminy jako jednostki budżetowej oraz łącznych (zbiorczych) sprawozdań w zakresie operacji finansowych Gminy jako jednostki samorządu terytorialnego.
17. terminowe sporządzanie sprawozdań z tytułu otrzymanych dotacji celowych oraz sprawozdań z tytułu ich wykonania, w tym także z wykonania zadań zleconych.
18. Przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych z zakresu wykonywanych czynności.
19. Przygotowywanie i realizacja transakcji na kontach bankowych, zgodnie poleceniami przełożonego.
Jedna zmiana, godziny pracy do ustalenia
Miejsce wykonywania pracy: Urząd GMiny Milejewo
Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania dostępne są na stronie internetowej:
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.07.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 300 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: księgowy
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Spełnienie wymogów kwalifikacyjnych dla stanowisk urzędniczych określonych w ustawie dnia 21 listopada 2008 r., o pracownikach samorządowych ( t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 530, z 2024 r. poz. 721.) w szczególności:
1. obywatelstwo polskie, obywatelstwo kraju Unii Europejskiej lub kraju, któremu na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego przysługuje prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium RP
2. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, nieposzlakowana opinia,
3. niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
4. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku,
5. wykształcenie wyższe preferowane na kierunku: ekonomia, finanse, rachunkowość
6. trzyletni staż pracy w tym staż pracy w księgowości
7. bardzo dobra znajomość procedur administracyjnych, ordynacji podatkowej, przepisów dot. księgowości, finansów publicznych i rachunkowości oraz z zakresu zadań wykonywanych na stanowisku
Więcej informacji o naborze dostępnych jest na stronie internetowej: https://bip.milejewo.pl/wakaty/2/10/Stanowisko_urzednicze_do_spraw_ksiegowosci_budzetowej/

NIP: 5782157496
REGON: 000542563
Adres: Elbląska 47, 82-316 Milejewo, powiat: elbląski, woj: warmińsko-mazurskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Elżbieta Lisowska
Nr telefonu: 552312284
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: 1. list motywacyjny,
2. życiorys (CV) z dokładnym opisem przebiegu pracy zawodowej,
3. kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
4. dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje lub dodatkowe uprawnienia (kserokopie dyplomów uczelni, zaświadczeń, ukończonych kursów, seminariów itp.) poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem,
5. kserokopie świadectw pracy poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem,
6. oświadczenie kandydata, o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,
7. oświadczenie że osoba nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
8. kserokopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność w przypadku zamiaru skorzystania z uprawnienia , o którym mowa w art. 13a ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych,
9. oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na zatrudnienie na stanowisku urzędniczym objętym naborem
10. oświadczenie o następującej treści : Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Wszystkie wymagane dokumenty aplikacyjne winny być własnoręcznie podpisane i złożone osobiście lub doręczone listownie w terminie do dnia 21 czerwca 2024 r. do godz. 14:00 pokój nr 12, pod adres: Urząd Gminy Milejewo ul. Elbląska 47, 82-316 Milejewo w zamkniętej kopercie z dopiskiem Nabór na wolne stanowisko urzędnicze do spraw księgowości budżetowej
Decyduje termin wpływu dokumentów do Urzędu Gminy Milejewo.
Dokumenty, które wpłyną po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Dodatkowych informacji dotyczących naboru udziela Sekretarz Gminy Milejewo, tel. 55 231 22 84.
Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie BIP Urzędu Gminy Milejewo oraz na tablicy informacyjnej Urzędu Gminy Milejewo.
Po upływie 3 miesięcy od ogłoszenia wyniku naboru dokumenty niezakwalifikowanych kandydatów, które nie zostały odebrane zostaną zniszczone.
Więcej informacji o naborze oraz dokumenty do pobrania dostępne są na stronie internetowej: https://bip.milejewo.pl/wakaty/2/10/Stanowisko_urzednicze_do_spraw_ksiegowosci_budzetowej/

Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, Termin: NAbór do 21.06.2024 r, Godziny : 8-15

ostatnia zmiana: 2024-06-17