Opiekun w ośrodku pomocy społecznej - Nidzica, warmińsko-mazurskie

Data dodania: 2024-05-27
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Nidzicy
Pracodawca: MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W NIDZICY
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: podstawowe

Numer oferty: StPr/24/0197

Miejsce pracy: KOLEJOWA 5, 13-100 Nidzica, powiat: nidzicki, woj: warmińsko-mazurskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1) Pomoc w utrzymaniu higieny osobistej podopiecznego;
2) Pomoc w zaspokojaniu codziennych potrzeb życiowych:
a) czynności żywieniowe:
* przygotowanie lub dostarczenie posiłków z Dziennego Domu lub z innych punktów organizujących ciepłe posiłki znajdujących się na terenie miasta Nidzica,
* przygotowanie i dostarczanie produktów żywnościowych na pozostałą część dnia, z uwzględnieniem zalecanej diety i zachowaniem dbałości o higienę żywności;
* pomoc w spożywaniu posiłków lub karmienie osoby podopiecznej, o ile wymaga tego jej stan zdrowia;
b) czynności gospodarcze:
* sprzątanie
* utrzymywanie w czystości naczyń stołowych i kuchennych;
* utrzymywanie w czystości sprzętu pomocniczego ułatwiającego codzienne funkcjonowanie (np. wózek inwalidzki, balkonik, podnośnik);
* przynoszenie opału, palenie w piecu;
* robienie zakupów;
* pranie odzieży, bielizny pościelowej, niezbędne prasowanie;
c) czynności organizacyjne
* ustalanie wizyt lekarskich oraz towarzyszenie osobie podopiecznej podczas wizyt, jeżeli zachodzi taka potrzeba;
* realizacja recept lekarskich;
* załatwianie spraw urzędowych lub towarzyszenie podczas wizyt w urzędach lub innych instytucjach i organizacjach;
* pomoc w czynościach regulowania opłat;
* zgłaszanie do naprawy urządzeń i instalacji domowych;
d) inne czynności wynikające z uzasadnionych indywidualnych potrzeb osoby podopiecznej;
4) Współpraca z innymi instytucjami i organizacjami powołanymi do opieki nad chorym w domu;
5) Zapewnienie kontaktów z otoczeniem, w tym:
a) inicjowanie oraz ułatwianie kontaktu z rodziną i środowiskiem lokalnym;
b) organizowanie wyjść osoby starszej z miejsca zamieszkania;
c) pomoc w zaspokojaniu potrzeb duchowych, w tym religijnych;
d) pomoc w zaspokojaniu potrzeb kulturowych, sportowych i rekreacyjnych;
e) inne czynności wynikające z uzasadnionych indywidualnych potrzeb osoby starszej;
6) Prowadzenie zeszyutu wydatków i rozliczanie się z podopiecznym z wydanych pieniędzy przez osobę sprawującą usługi opiekuńcze;
7) Ścisła współpraca z pracownikami socjalnymi;
8) Utrzymanie kontaktu z najbliższym środowiskiem, zwłaszcza rodzinnym osoby podopiecznej w celu zapewnienia prawidłowej opieki.
Godziny wykonywania pracy 07:00 - 15:00.
Miejsce wykonywania pracy Teren miasta i Gminy Nidzica.
Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o świadczenie usług
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.06.2024
Wynagrodzenie brutto: od 27,7 PLN
Zawód: opiekun w domu pomocy społecznej*
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • podstawowe

Pozostałe wymagania

Uprawnienia:
  • prawo jazdy kat. B
Inne wymagania: mile widziane doświadczenie zawodowe;
prawo jazdy kat. B - mile widziane;

NIP: 7451247611
REGON: 004449659
Adres: KOLEJOWA 5, 13-100 Nidzica, powiat: nidzicki, woj: warmińsko-mazurskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Małgorzata Bukowska
Nr telefonu: 89 7527 530
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: CV, List motywacyjny
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon

ostatnia zmiana: 2024-06-13