Specjalista ds. płac - Gdańsk, pomorskie

Data dodania: 2024-05-06
Dodane przez: Gdański Urząd Pracy
Pracodawca: Muzeum Narodowe w Gdańsku
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie ogólnokształcące

Numer oferty: StPr/24/4151

Miejsce pracy: Toruńska 1, 80-822 Gdańsk, powiat: m. Gdańsk, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Samodzielne naliczanie wynagrodzeń pracowników i należności z tytułu umów cywilnoprawnych oraz zapewnienie ich zgodności z przepisami prawa pracy, przepisami podatkowymi oraz ubezpieczeń społecznych. Sporządzanie dokumentacji do celów zasiłkowych i emerytalno-rentowych, obsługa Pracowniczych Planów Kapitałowych w zakresie rozliczania obowiązkowych i dobrowolnych składek oraz przekazywanie danych o miesięcznych rozliczeniach składek. Sporządzanie dokumentów rozliczeniowych oraz terminowa sprawozdawczość dla ZUS. Prowadzenie wszelkiej dokumentacji ubezpieczeniowej (zgłoszenia i wyrejestrowywania z ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych pracowników, zleceniobiorców i członków ich rodzin), sporządzanie deklaracji ZUS, PFRON, GUS, PIT. Wystawianie zaświadczeń o zarobkach oraz prowadzenie korespondencji z urzędami, instytucjami publicznymi i komornikami. Udzielanie informacji pracownikom z zakresu wynagrodzeń, zasiłków i innych świadczeń z ZUS, księgowanie list płac i uzgadnianie kont księgowych, sporządzanie przelewów na podstawie dokumentacji z zakresu wynagrodzeń, zasiłków, umów cywilnoprawnych oraz rozliczeń ZUS, US, PFRON. Sporządzanie sprawozdań, zestawień i raportów na potrzeby wewnętrzne w tym okresowa analiza funduszu płac. Praca od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 8-16 (według grafiku ustalonego z pracodawcą).
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 03.06.2024
Wynagrodzenie brutto: od 5 200 do 6 000 PLN
Opis wynagrodzenia: pracodawca oferuje ciekawą pracę w renomowanej, dynamicznie rozwijającej się instytucji kultury, stabilne zatrudnienie, wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i doświadczenia zawodowego, pakiet świadczeń socjalnych, dofinansowanie do karty Multisport, nagrody jubileuszowe, możliwość rozwoju zawodowego. Do wynagrodzenia doliczany jest dodatek stażowy.
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik obsługi płacowej
Typ propozycji: praca w wolne dni
Zatrudnienie od zaraz: TAK

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • średnie ogólnokształcące

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: wykształcenie min. średnie mile widziane kierunki ekonomiczne. Doświadczenie zawodowe w pracy w dziale kadrowo - płacowym. Bardzo dobra, praktyczna znajomość obsługi programu Płatnik oraz programów pakietu MS Office, znajomość programu Symfonia Kadry i Płace oraz FK. Wymagana znajomość przepisów prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, praw autorskich w szczególności zasad naliczania wynagrodzeń, ekwiwalentów urlopowych oraz ustalania podstaw wymiaru zasiłków chorobowych. Umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność, samodzielność, dokładność i systematyczność, zaangażowanie w wykonywaną pracę.

NIP: 5833467776
Adres: Toruńska 1, 80-822 Gdańsk, powiat: m. Gdańsk, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 571 600 880
E-mail: rekrutacje@mng.gda.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: -
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail