Audytor wewnętrzny aresztu śledczego w lublinie - Lublin, lubelskie

Data dodania: 2024-05-02
Dodane przez: Miejski Urząd Pracy w Lublinie
Pracodawca: ARESZT ŚLEDCZY W LUBLINIE
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/1170

Miejsce pracy: POŁUDNIOWA 5, 20-482 Lublin, powiat: m. Lublin, woj: lubelskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Audytor wewnętrzny jest odpowiedzialny za przeprowadzenie audytu wewnętrznego, o którym mowa w ustawie o finansach publicznych. Celem niezależnej i obiektywnej działalności audytowej jest wspieranie Dyrektora Aresztu Śledczego w realizacji celów i zadań przez systematyczną ocenę kontroli zarządczej oraz czynności doradcze. Do zakresu działania audytora wewnętrznego należy w szczególności:
1. Przeprowadzanie audytu wewnętrznego na podstawie rocznego planu audytu wewnętrznego a w uzasadnionych przypadkach poza planem audytu ( w tym audytów zleconych ).
2. Przeprowadzanie czynności doradczych na zlecenie Dyrektora Aresztu lub z własnej inicjatywy w celu usprawnienia funkcjonowania Aresztu Śledczego w Lublinie.
3. Prowadzenie dokumentacji audytu wewnętrznego.
4. Dbanie o terminowe i rzetelne przygotowywanie sprawozdań i przekazywanie ich zgodnie z obowiązującymi przepisami.
5. Współpraca z audytorami zewnętrznymi oraz kontrolerami NIK

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny
Wymiar etatu: 0.5
Liczba godzin pracy w miesiącu: 80.0
Data rozpoczęcia: 01.06.2024
Wynagrodzenie brutto: od 3 900 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: audytor / kontroler
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Zawody:
  • Audytor / kontroler
Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagania dotyczące kandydata:
Zgodnie z art. 29 ustawy o Służbie Więziennej - w Służbie Więziennej może pracować osoba która:
1) ukończyła 18 lat i ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
2) daje rękojmię prawidłowego wykonywania powierzonych zadań;
3) nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe albo wobec której nie został wydany prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne o takie przestępstwo, a także nie toczy się przeciwko niej postępowanie karne o takie przestępstwo;
4) ma odpowiednie do zajmowanego stanowiska wykształcenie;
5) daje rękojmię zachowania tajemnicy, stosownie do wymogów określonych w przepisach ustawy
z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2024 r. poz. 632);
6) posiada zdolność psychiczną i fizyczną pozwalającą na zatrudnienie na określonym stanowisku, którą ustala służba medycyny pracy.

Dodatkowo, zgodnie z art. 286 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych
(Dz.U. z 2023 r. poz. 1270 ze zm.), audytorem wewnętrznym może zostać osoba która:
1) ma obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub innego państwa, którego obywatelom, na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego, przysługuje prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
2) ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
3) nie była karana za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
4) posiadane wykształcenie wyższe,
5) posiada następujące kwalifikacje do przeprowadzania audytu wewnętrznego:
a) jeden z certyfikatów: Certified Internal Auditor (CIA), Certified Gov-ernment Auditing Professional (CGAP), Certified Information Systems Auditor (CISA), Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Certified Fraud Examiner (CFE), Certification in Control Self Assessment (CCSA), Certified Financial Services Auditor (CFSA) lub Chartered Financial Analyst (CFA),
b) złożyła, w latach 2003-2006, z wynikiem pozytywnym egzamin na audytora wewnętrznego przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Ministra Finansów, lub
c) uprawnienia biegłego rewidenta, lub
d) dwuletnią praktykę w zakresie audytu wewnętrznego i legitymuje się dyplomem ukończenia studiów podyplomowych w zakresie audytu wewnętrznego, wydanym przez jednostkę organizacyjną, która w dniu wydania dyplomu była uprawniona, zgodnie z odrębnymi ustawami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych lub prawnych.
4) kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje;
6) oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych;
7) oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe, oświadczenie, że nie został wydany prawomocny wyroku warunkowo umarzającego postępowanie karne o takie przestępstwo oraz że aktualnie nie toczy się wobec osoby postępowanie karne o takie przestępstwo (stanowiące załącznik nr 2 do ogłoszenia);
8) oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji (stanowiące załącznik nr 3 do ogłoszenia);
9) podpisaną klauzulę informacyjną dla osoby, której dane dotyczą w przypadku zbierania danych od tej osoby (stanowiąca załącznik nr 4 do ogłoszenia).
Ponadto kandydat może dodatkowo przedłożyć inne dokumenty, w szczególności:
1) kserokopie dokumentów potwierdzających staż pracy;
2) dokumenty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje zawodowe i specjalistyczne, dodatkowe umiejętności, osiągnięcia zawodowe i naukowe;
3) opinie polecające.

Termin i miejsce składania dokumentów: wymagane dokumenty należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem operatora pocztowego w zamkniętej kopercie z dopiskiem: Nabór do pracy na stanowisko audytora wewnętrznego na biurze przepustek Aresztu Śledczego w Lublinie lub przesłać na adres:
Areszt Śledczy w Lublinie,
ul. Południowa 5;
20 482 Lublin
w terminie: do dnia 17.05.2024 r. (o terminie wpływu decyduje data stempla pocztowego)
Dokumenty przesłane po tym terminie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej a także dokumenty niekompletne nie będą rozpatrywane.
Przebieg postępowania kwalifikacyjnego:
1) ocena złożonych dokumentów;
2) przeprowadzenie jednej lub kilku rozmów kwalifikacyjnych;
3) ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do pracy w Służbie Więziennej;
Procedura naboru może zostać zakończona bez rozstrzygnięcia w przypadku zmiany sytuacji kadrowo-etatowej niezależnej od Dyrektora Aresztu Śledczego w Lublinie. Pozytywne zakończenie procedury naboru nie gwarantuje przyjęcia do Służby Więziennej.
Ogłoszenie oraz załączniki do ogłoszenia dostępne na stronie internetowej Aresztu Śledczego w Lublinie w zakładce REKRUTACJA pod adresem:
Nabór na stanowisko AUDYTORA ARESZTU ŚLEDCZEGO W LUBLINIE - Służba Więzienna (sw.gov.pl)
Szczegółowe informacje dotyczące naboru można uzyskać pod numerem telefonu:
(081) 71 04 406 lub (081) 71 04 407.

NIP: 9461829741
REGON: 000590444
Adres www: www.sw.gov.pl
Adres: POŁUDNIOWA 5, 20-482 Lublin, powiat: m. Lublin, woj: lubelskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Dominika Wodnicka-Multan
Nr telefonu: 81 7104406 81 7104407
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Wymagane dokumenty:
1) podanie o przyjęcie do pracy;
2) CV;
3) kwestionariusz osobowy kandydata do pracy (stanowiący załącznik nr 1 do ogłoszenia);

Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon