Pracownik socjalny - Święta Katarzyna, dolnośląskie

Data dodania: 2024-04-29
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu
Pracodawca: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/1773

Miejsce pracy: Żernicka 17, 55-010 Święta Katarzyna, powiat: wrocławski, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1. Dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń;
2. Opracowywanie oraz realizacja projektów socjalnych;
3. Udzielenie informacji, wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną trudnej sytuacji życiowej. Skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji tych zadań.
4. Prowadzenie pracy socjalnej;
5. Podejmowanie interwencji w sytuacjach kryzysowych;
6. Współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia mieszkańców;
7. Pomoc w uzyskiwaniu dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej poradnictwa dotyczącego możliwości rozwiązywania problemów i udzielania pomocy przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe oraz wspieraniu w uzyskiwaniu pomocy;
8. Współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania trudności w prawidłowym funkcjonowaniu osób i rodzin, w szczególności łagodzenie skutków ubóstwa;
9. Przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych;
10. Przygotowanie wstępnej dokumentacji niezbędnej do przyznania różnych świadczeń;
11. Przyjmowanie i wydawanie zaświadczeń osobom zainteresowanym w oparciu o dokumenty oraz prowadzenie rejestru wydanych zaświadczeń;
12. Prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawie o przyznanie świadczeń pomocy społecznej;
13. Prowadzenie postępowań przygotowawczych w sprawach należących do zadań gminy lub innych jednostek organizacyjnych gminy;
14. Udzielanie wszechstronnego wsparcia osobom i rodzinom dotkniętym przemocą z wykorzystaniem procedury Niebieska Karta;
15. Udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej;
16. Obsługa systemu SI POMOST i innych narzędzi informatycznych;
17. Prowadzenie spraw i dokumentacji zgodnie z przepisami KPA oraz instrukcją kancelaryjną;
18. Prowadzenie innych zadań zleconych przez Kierownika OPS związanych z działalnością Ośrodka.

Oferta dostępna w sali C, E, A.
Kontakt z pracodawcą - tel.: 71 311 39 68 wew. 110 (poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki: 7:10-15:10, środa: 9:00-17:00).
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.06.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 800 PLN
Opis wynagrodzenia: zależnie od stażu
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik socjalny
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Zawody:
  • Pracownik socjalny
Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: 1) wykształcenie: niezbędne do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodne z art. 116, ust.1 i art. 156 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 901 ze zmianami),
2) staż pracy: brak wymagań.
3) umiejętność-specjalność: umiejętność zastosowania i interpretacji przepisów prawa z zakresu ustaw,
1. o pomocy społecznej,
2. kodeksu postępowania administracyjnego,
3. o przeciwdziałaniu przemocy,
4. innych ustaw i rozporządzeń związanych z realizacją zadań pomocy społecznej.
4) inne - wymagania dodatkowe:
samodzielność w działaniu oraz wykazywanie własnej inicjatywy, komunikatywność, empatia, zaangażowanie, asertywność, umiejętność zachowania bezstronności w kontakcie z rodziną, prawo jazdy kat. B

NIP: 9121301751
REGON: 005959500
Adres: Żernicka 17, 55-010 Święta Katarzyna, powiat: wrocławski, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 71 311 39 68 wew. 110
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: -
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon, Godziny : pn, wt, czw, pt: 7:10-15:10, śr: 9:00-17:00