Kandydat na maszynistę [nlp.110.8.2024] - Katowice, śląskie

Data dodania: 2024-04-18
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach
Pracodawca: KOLEJE ŚLĄSKIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: zasadnicze zawodowe

Numer oferty: StPr/24/1012

Miejsce pracy: 40-001 Katowice, powiat: m. Katowice, woj: śląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: - Koleje Śląskie sp. z o.o. prowadzą rekrutację na stanowisko: Kandydat na maszynistę
- Nr ref. NLP.110.8.2024
- Miejsce pracy: obszar działania Koleje Śląskie Sp. z o.o.
- Opis procesu szkoleniowego: Szkolenie na świadectwo maszynisty prowadzone w oparciu o program nauczania na podstawie programowej, zawartej w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 1 grudnia 2022 r. w sprawie świadectwa maszynisty (Dz.U. 2022 poz. 2680), oraz Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 20 października 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadectwa maszynisty (Dz.U. 2023 poz. 2402). Po zakończeniu szkolenia, kandydat na maszynistę, zostaje kierowany na egzamin niezbędny do uzyskania świadectwa maszynisty przeprowadzany przez Urząd Transportu Kolejowego. Z kandydatami, którzy posiadają licencję maszynisty, a ubiegają się o przyjęcie na szkolenie celem uzyskania świadectwa maszynisty, przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna oraz test wiedzy obejmujący zagadnienia wymagane do egzaminu na licencję maszynisty. Wynik procesu kwalifikacyjnego decyduje o przyjęciu kandydata.
- Firma oferuje: zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę; zatrudnienie w stabilnej Spółce o ugruntowanej pozycji na rynku; możliwość bezpłatnego podróżowania pracowników pociągami Kolei Śląskich; możliwość rozwoju zawodowego oraz doskonalenia umiejętności; nagrody jubileuszowe; możliwość korzystania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (m.in. dofinansowanie; do wypoczynku pracowników oraz do wypoczynku zorganizowanego dzieci pracowników, karty aktywności sportowych MultiSport); możliwość korzystania ze zniżek na przejazdy pociągami pasażerskimi na terenie kraju dla pracowników; możliwość korzystania z biletów i zniżek na zagraniczne koleje i towarzystwa promowe w ramach Zrzeszenia FIP; dodatkowy dzień wolny od pracy z okazji Dnia Kolejarza.
- Czas pracy normowany grafikiem w godzinach: 4:00-24:00. Praca również w soboty, niedziele, święta.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony
Wymiar etatu: 1.0
Data rozpoczęcia: 15.09.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 300 PLN
Opis wynagrodzenia: Wynagrodzenie: od 4300 zł/brutto. Praca na umowę o pracę na czas nieokreślony (na początek jest okres szkolenia od 10 do 12 miesięcy). Praca w pełnym wymiarze czasu pracy. Po zakończeniu szkolenia wynagrodzenie ulega zmianie i będzie wynisić od 8800 zł/brutto + dodatki branżowe. Przed podjęciem zatrudnienia kandydat jest zobowiązany do przedstawienia licencji maszynisty. W przypadku osób nie posiadających licencji maszynisty wymagane jest uzyskanie takich uprawnień (koszt w tym zakresie ponosi kandydat do pracy). Czas potrzebny na uzyskanie takich uprawnień to około 3 miesiące (czas trwania szkolenia).
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: maszynista
Typ propozycji: praca stała
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • zasadnicze zawodowe

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: WYMAGANIA STAWIANE KANDYDATOM: kandydat jest zobowiązany do przedstawienia licencji maszynisty; dyspozycyjność od dnia 01.08.2024 roku; spełnienie warunków zdrowotnych określonych odrębnymi przepisami. W przypadku osób nie posiadających licencji maszynisty wymagane jest uzyskanie takich uprawnień (koszt w tym zakresie ponosi kandydat do pracy). Czas potrzebny na uzyskanie takich uprawnień to około 3 miesiące (czas trwania szkolenia).

NIP: 9542699716
REGON: 241592956
Krótki opis działalności gospodarczej: TRANSPORT KOLEJOWY PASAŻERSKI MIĘDZYMIASTOWY. NAPRAWA I KONSERWACJA MASZYN.
Adres www: www.kolejeslaskie.com
Adres: 40-074 Katowice, powiat: m. Katowice, woj: śląskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Anna Kropisz
Nr telefonu: 727-030-396
E-mail: rekrutacja@kolejeslaskie.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: - Kandydatów prosimy o przesyłanie aplikacji drogą mailową na adres rekrutacja@kolejeslaskie.pl
- W temacie wiadomości należy wpisać nr ref. ogłoszenia NLP.110.8.2024.
- Administratorem Pani/Pana danych osobowych są: Koleje Śląskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ulicy Raciborskiej 58 (dalej: Administrator).
- Kontakt z Inspektorem Danych Osobowych: iodo@kolejeslaskie.pl
- Odbiorcami Pana/ Pani danych osobowych są osoby upoważnione przez Koleje Śląskie Sp. z o. o. do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych. Dane osobowe w zakresie wskazanym w przepisach prawa, w szczególności art. 22 §1 Kodeksu pracy będą przetwarzane w celu realizacji procesu rekrutacji (podstawa prawna: 22 § 1 Kodeksu pracy w zw. z art. 6 ust. 1b oraz ust. 1c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych dalej Rozporządzenie) w ramach realizacji obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych. W pozostałym zakresie podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest Pana/Pani zgoda.
Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa (art. 221 k.p), niepodanie danych uniemożliwi Pana/Pani uwzględnienie w procesie rekrutacji, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne i nie wpływa na udział Pana/Pani w procesie tej ani przyszłych rekrutacji. Jeżeli poda Pani/Pan dane osobowe w zakresie szerszym niż wynikający z przepisów prawa, to tym samym wyraża Pani/ Pan zgodę na ich przetwarzanie w tym zakresie. Dane osobowe zbierane w celu realizacji procesu rekrutacji będą przetwarzane przez okres rekrutacji, a dane przetwarzane w oparciu o zgodę na przyszłe rekrutacje na czas wyrażenia zgody. Zgoda na przyszłe rekrutacje może zostać cofnięta w każdym czasie. W razie cofnięcia zgody na przyszłe rekrutacje dane te zostaną niezwłocznie usunięte. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących swojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Przysługuje Pani/Panu także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie, przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
- Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi osobami.
- Prosimy o dopisanie w cv następującej klauzuli: Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią informacji zawartych w ogłoszeniu o rekrutacji na stanowisko Kandydat na maszynistę i na podstawie tych informacji, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora na potrzeby przyszłych rekrutacji.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon, e-mail, Termin: Kandydatów prosimy o przesyłanie aplikacji drogą mailową na adres: rekrutacja@kolejeslaskie.pl, Godziny : 8:00-15:00 (Biuro Zasobów Ludzkich)