Kursant / policjant - Katowice, śląskie

Data dodania: 2024-04-16
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach
Pracodawca: KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W KATOWICACH / KOMENDA MIEJSKA POLICJI
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie ogólnokształcące

Numer oferty: StPr/24/0979

Miejsce pracy: Józefa Lompy 19, 40-038 Katowice, powiat: m. Katowice, woj: śląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: - Ogólny zakres obowiązków: Wynika z zadań Policji określonych w art. 1 pkt 2 ustawy z dn. 6 kwietnia 1990 r. o Policji w tym: ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra; ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych oraz w środkach publicznego transportu i komunikacji publicznej, w ruchu drogowym i na wodach przeznaczonych do powszechnego korzystania; inicjowanie i organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi; wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców.
- Miejsce wykonywania pracy: Komenda Miejska Policji w Katowicach, ul. Józefa Lompy 19, 40-038 Katowice.
- Godziny pracy: w trybie 8 godzinnym (trzy zmiany): 6:00-14:00, 14:00-22:00, 22:00-6:00; w trybie 12 godzinnym (dwie zmiany): 7:00-19:00, 19:00-7:00. Praca również w soboty, niedziele i święta.
Rodzaj umowy: Mianowanie
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 08.07.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 995,3 PLN
Opis wynagrodzenia: Wynagrodzenie: Wszystkie kwoty są szacunkowe:
1. KURSANT - podczas kursu podstawowego (ok. 6,5 miesiąca): od 4995,30 zł brutto (od 4545,72 zł netto - osoby do 26 roku życia; od 4276,72 zł netto - osoby powyżej 26 roku życia) plus wysługa od 2% po udokumentowaniu minimum 2 lat stażu pracy.
2. POLICJANT - po ukończeniu kursu podstawowego: od 6427,90 zł brutto (od 5849,39 zł netto - osoby do 26 roku życia; od 5408,39 zł netto - osoby powyżej 26 roku życia) plus wysługa od 2% po udokumentowaniu minimum 2 lat stażu pracy.
- Ponadto Pracodawca zapewnia: tzw. 13 pensja; równoważnik pieniężny za umundurowanie (raz na rok); dofinansowanie do wypoczynku; zwrot kosztów dojazdu do pracy.
- Zatrudnienie po zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego z wynikiem pozytywnym. Terminy przyjęć zaplanowane na 2024 rok: 8 lipca, 9 września, 30 października, 30 grudnia.
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: policjant służby prewencji
Typ propozycji: praca stała, praca w wolne dni
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • średnie ogólnokształcące

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: WYMAGANIA NIEZBĘDNE (zgodnie z art. 25 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji): obywatelstwo polskie; wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowego (nie jest wymagane posiadanie matury); nieposzlakowana opinia; brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe; korzystanie z pełni praw publicznych; zdolność fizyczna i psychiczna do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której należy się podporządkować; dawanie rękojmi zachowania tajemnicy służbowej; uregulowany stosunek do służby wojskowej (dot. osób podlegających kwalifikacji wojskowej). Doświadczenie zawodowe nie jest wymagane. Mile widziane prawo jazdy kat. A lub B lub C.

NIP: 6340137913
REGON: 270208292
Krótki opis działalności gospodarczej: BEZPIECZEŃSTWO PAŃSTWA, PORZĄDEK I BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE.
Adres www: www.slaska.policja.gov.pl
Adres: Józefa Lompy 19, 40-038 Katowice, powiat: m. Katowice, woj: śląskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: nadkomisarz Grzegorz Żyłka
Nr telefonu: 47-851-17-02
E-mail: doboru-szkolenia@ka.policja.gov.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: - Złożenie dokumentów do służby w Policji jest możliwe wyłącznie osobiście, od poniedziałku do piątku: w komórce kadrowej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, ul. Lompy 19 lub w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ul. Lompy 19
- Wymagane dokumenty do pobrania na stronie: https://slaska.policja.gov.pl/kat/zostan-policjantem

- W razie pytań prosimy kontaktować się z: nadkomisarz Grzegorz Żyłka - Ekspert Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach - od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-15:00. Poniżej dane kontaktowe:
- Telefon: 47-851-17-02
- E-mail: doboru-szkolenia@ka.policja.gov.pl
- W przypadku kontaktu osobistego należy w pierwszej kolejności umówić się telefonicznie. Kontakt osobisty w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach ul. Józefa Lompy 19, 40-038 Katowice.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail, Godziny : 8:00-15:00