Pracownik socjalny - Koszalin, zachodniopomorskie

Data dodania: 2024-04-04
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie
Pracodawca: CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W KOSZALINIE
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/0657

Miejsce pracy: Monte Cassino 2, 75-412 Koszalin, powiat: m. Koszalin, woj: zachodniopomorskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1. Przeprowadzanie wywiadów środowiskowych dla celów Centrum Usług Społecznych w Koszalinie
i na wniosek uprawnionych instytucji.
2. Rozpoznanie i diagnozą potrzeb mieszkańców miasta Koszalina.
3. Dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń.
4. Udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej.
5. Świadczenie pomocy w formie pracy socjalnej.
6. Realizacja programów/ projektów pomocowych
na rzecz mieszkańców miasta Koszalina.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 04.04.2024
Data zakończenia: 03.10.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 242 do 5 090 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik socjalny
Zatrudnienie od zaraz: TAK

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: szczegółowe informacje dotyczące wymagań znajdują się na stronie www.cus.koszalin.ibip.pl,
I. Wymagania niezbędne: 1. Pracownikiem socjalnym może być osoba, która spełnia co najmniej jeden z niżej wymienionych warunków ( zgodnie z art. 116 ust. 1 ustawy z 12.03.2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2021 r. poz. 2268): 1. 1) posiada dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych; 2) ukończyła studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej; 3) do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: a) pedagogika, b) pedagogika specjalna, c) politologia, d) polityka społeczna, e) psychologia, f) socjologia, g) nauki o rodzinie; 4) ukończyła studia podyplomowe z zakresu metodyki i metodologii pracy socjalnej w uczelni realizującej studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej, po uprzednim ukończeniu studiów na jednym z kierunków, o których mowa w pkt 3. 2. Obywatelstwo polskie; 3. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych. 4. Spełnienie obowiązków, o których mowa w art. 21 ust. 2-8 ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich.
II. Umiejętności\ uprawnienia: 1. Biegła obsługa komputera i programów biurowych. 2. Znajomość zagadnień samorządu terytorialnego. 3.Znajomość przepisów KPA, ustawy o pomocy społecznej oraz zadań realizowanych przez Centrum, w tym regulaminu organizacyjnego i statutu.
III. Preferowane cechy osobowościowe: 1. Sumienność, dokładność, 2. Umiejętność kontaktów z klientem. 3. Organizacja i umiejętność samodzielnej pracy. 4. Kierowanie się zasadami etyki zawodowej. 5. Kreatywność. 6. Wysoki poziom umiejętności społecznych, w szczególności: 1) komunikacji, 2) asertywnego zachowania, 3) nastawienie na współpracę.

NIP: 6691126935
REGON: 003801829
Adres: Monte Cassino 2, 75-412 Koszalin, powiat: m. Koszalin, woj: zachodniopomorskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 94 3160323
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: dodatkowe informacje: praca w godz. 7:00 -15:00, Pracodawca oferuje: 1. Ruchomy rozkład czasu pracy. 2. Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze godzin. 3. Dodatek stażowy. 4. Dodatek emerytalny. 5. Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastkę). 6. Nagrody jubileuszowe. 7. Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego. 8. Możliwość korzystania z pakietu świadczeń socjalnych, w tym dofinansowania wypoczynku z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. 9 .Ekwiwalent za używanie własnej odzieży i obuwia roboczego. 10. Finansowanie biletów komunikacji miejskiej. 11. Możliwość dołączenia do ubezpieczenia grupowego. 12. Możliwość korzystania z funduszu Kasy Zapomogowo Pożyczkowej. 13.Wypłacany co miesiąc dodatek do wynagrodzenia w wysokości 400 zł. 14. Dodatkowy urlop wypoczynkowy w wymiarze 10 dni roboczych raz na dwa lata po przepracowaniu nieprzerwanie i faktycznie co najmniej 3 lat. Szczegółowe informacje o naborze znajdują się na stronie www.cus.koszalin.ibip.pl
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon