Stażysta w sekcji ds. finansowych (docelowy starszy inspektor) - Tczew, pomorskie

Data dodania: 2024-03-29
Dodane przez: Gdański Urząd Pracy
Pracodawca: KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W TCZEWIE
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie ogólnokształcące

Numer oferty: StPr/24/3021

Miejsce pracy: Lecha 11, 83-110 Tczew, powiat: tczewski, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Sprawdzanie faktur i dokumentów gotówkowych pod względem formalno-rachunkowym, przygotowywanie przelewów, prowadzenie rejestru spraw Sekcji ds. finansowych, archiwizacja dokumentów Sekcji, naliczanie wynagrodzeń oraz sporządzanie miesięcznych list płac i dodatkowych list dotyczących świadczeń pracowników i funkcjonariuszy PSP, naliczanie składek ZUS i podatku dochodowego od osób fizycznych oraz sporządzanie deklaracji ZUS i deklaracji podatkowych do Urzędu Skarbowego, rozliczanie delegacji służbowych, zastępowanie Głównego Księgowego w przypadku nieobecności, wykonywanie innych prac zleconych przez bezpośredniego przełożonego w ramach zadań realizowanych przez Sekcję finansów. Praca według grafiku ustalonego z pracodawcą.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.05.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 242 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik biurowy
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • średnie ogólnokształcące

Wymagania pożądane

Uprawnienia:
  • prawo jazdy kat C plus E
  • prawo jazdy kat. D
  • Prawo jazdy kat. C

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe o kierunku finanse, rachunkowość, finanse publiczne, doświadczenie w pracy w księgowości, zdolności fizyczne i psychiczne do pełnienia służby, uregulowany stosunek do służby wojskowej (nie dotyczy kobiet), znajomość przepisów Ustawy o rachunkowości, Ustawy o finansach publicznych, Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, Ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz Ustaw i Rozporządzeń dotyczących strażaków Państwowej Straży Pożarnej, znajomość obsługi programów biurowych Word, Office, Power Point lub podobnych oraz programu Płatnik i Fortech, posiadanie obywatelstwa polskiego, korzystanie z pełni praw publicznych, niekaralność za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe. Mile widziane: szkolenie podstawowe w zawodzie strażak, posiadanie tytułu zawodowego technik pożarnictwa, inżyniera pożarnictwa lub tytułu zawodowego inżynier w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego, uzyskanego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej/Akademii Pożarniczej, uzyskanie kwalifikacji ratownika, o których mowa w art. 13 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2020 r. poz. 2112, 2401 z późn. zm. oraz z 2021 r. poz. 159,1559 z późn. zm., z 2023 r., poz. 1541,1524 z późn. zm.), uprawnienia do wykonywania zawodu ratownika medycznego, o których mowa w art. 10 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U. 2023 r., poz. 1541 z późn. zm.).

NIP: 5931661491
REGON: 191123898
Adres www: https://www.gov.pl/web/kppsp-tczew/komenda-powiatowa-psp
Adres: Lecha 11, 83-110 Tczew, powiat: tczewski, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Dokumenty należy złożyć do 10.04.2024 r.:
a) podanie o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej załącznik nr 1,
b) zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania ćwiczeń fizycznych wystawione nie wcześniej niż 30 dni przed dniem przystąpienia do testu sprawności fizycznej załącznik nr 2,
c) oświadczenie o dobrowolności przystąpienia do naboru i nie wnoszeniu roszczeń do Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie o wypłatę odszkodowania z tytułu ewentualnego wypadku podczas postępowania kwalifikacyjnego załącznik nr 3,
d) podpisana własnoręcznie i czytelnie przez kandydata zgoda na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do realizacji procesu postępowania kwalifikacyjnego zgodnie z przepisami rozporządzenia o ochronie danych osobowych załącznik nr 4.
Załączniki do pobrania na stronie: https://www.gov.pl/web/kppsp-tczew/ogloszenia-onaborze
Na etapie składania ww. dokumentów dopuszcza się złożenie zaświadczenia o uzyskanym wyniku testu sprawności fizycznej, sprawdzianu lęku wysokości (akrofobii) z innej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, w której był przeprowadzany w ciągu ostatnich 6 m-cy nabór do służby, liczony od daty jego zakończenia (jeżeli kandydat posiada).
Wszystkie wymienione dokumenty (za wyjątkiem zaświadczenia lekarskiego) powinny być własnoręcznie podpisane przez kandydata, natomiast na wszystkich składanych kopiach dokumentów (wszystkie zapisane strony) należy umieścić następującą adnotację: potwierdzam za zgodność z oryginałem data i podpis kandydata.
Wszystkie dokumenty, należy składać w zaklejonej kopercie (format A4) podpisanej czytelnie imieniem i nazwiskiem kandydata, z dopiskiem Nabór do służby w PSP 2024 na stanowisko stażysta, system codzienny, osobiście w sekretariacie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie parter pok. nr 1 w godz. 7:30 do 15:00 lub listownie (liczy się bezwzględnie data wpływu do Komendy, a nie nadania) na adres: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie, ul. Lecha I l , 83-110 Tczew. Osoby składające dokumenty za pośrednictwem Poczty Polskiej / firmy kurierskiej zobowiązani są do samodzielnego ustalenia w Komedzie przyznanego kandydatowi nr ewidencyjnego.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, poczta