Księgowa/księgowy - Gdańsk, pomorskie

Data dodania: 2024-03-27
Dodane przez: Gdański Urząd Pracy
Pracodawca: Pomorskie Centrum Usług Księgowych Aleksandra Wierzba
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/2963

Miejsce pracy: Świętokrzyska 25/112, 80-180 Gdańsk, powiat: m. Gdańsk, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Samodzielne prowadzenie pełnych ksiąg i KPiR. Nadzór nad poprawnością obiegu dokumentów księgowych, kontrola formalno-rachunkowa i merytoryczna. Prowadzenie ewidencji księgowych i uzgadnianie ich z kontami księgi głównej. Sporządzanie deklaracji podatkowych, sprawozdań, raportów, i zestawień w systemie księgowym na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych (współpraca US, GUS, NBP itp.). Budowanie kontaktu z klientem celem dostarczania wysokiej jakości zakontraktowanych usług oraz zaspokajania jego bieżących potrzeb oraz w zakresie stanu jego rozrachunków - dokonywanie cyklicznej analizy finansów. Nadzorowanie zgodności działania firm (klientów biura) z obowiązującymi przepisami. Terminowe sporządzanie deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych według określonych standardów, prowadzenie rejestrów VAT, rozliczeń z ZUS. Ewidencjonowanie dokumentów księgowych, dotyczących wszelkich zdarzeń gospodarczych - faktur, wyciągów bankowych, zobowiązań, zapisów księgowych itp. Ścisła współpraca z zespołem w celu zapewnienia spójności działań i efektywnej obsługi klientów. Praca od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30-15:30.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 27.03.2024
Wynagrodzenie brutto: od 5 300 PLN
Opis wynagrodzenia: pracodawca oferuje stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, możliwości nabywania wszechstronnego doświadczenia zawodowego dzięki współpracy z szeroką gamą klientów i uczestnictwu w rozwiązywaniu zróżnicowanych problemów księgowo-finansowych. Szkolenia branżowe i współpracę z ekspertami, pracę w firmie o kulturze organizacyjnej opartej na wartościach. Twórczy klimat pracy w środowisku osób wzajemnie się wspierających w realizacji najwyższej jakości usług dla klienta, ścieżkę kariery w strukturach biura.
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: księgowy
Zatrudnienie od zaraz: TAK

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: min. 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku, doświadczenie w obsłudze firm (spółek), wykształcenie wyższe kierunkowe. Praktyczna znajomość przepisów z zakresu ustawy o rachunkowości CIT, VAT biegłość w ich stosowaniu i interpretowaniu. Samodzielność w działaniu, wielozadaniowość, sumienność. Znajomość obsługi programów księgowych (np. Saldeo, Symfonia), Wysokie umiejętności analityczne i zarządzania przepływu informacji. Wysokie zdolności organizacyjne, terminowość, solidność i rzetelność w realizacji zadań. Podstawa prokliencka, nastawienie na poszukiwanie najkorzystniejszych rozwiązań księgowo-podatkowych dla klienta. Wysokie umiejętności komunikacji i budowania relacji. Gotowość do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w biurze rachunkowym. Posiadanie certyfikatów księgowych. Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Dobra znajomość MS EXCEL.

NIP: 9570901437
REGON: 368192543
Adres: Świętokrzyska 25/112, 80-180 Gdańsk, powiat: m. Gdańsk, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 660 645 188
E-mail: a.wierzba@pomorskaksiegowosc.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: CV z klauzulą dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon, e-mail