Asystent sędziego - Łomża, podlaskie

Data dodania: 2024-03-20
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Łomży
Pracodawca: Sąd Rejonowy w Łomży
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), prawnicze

Numer oferty: StPr/24/0345

Miejsce pracy: Polowa 1, 18-400 Łomża, powiat: m. Łomża, woj: podlaskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Prezes Sądu Rejonowego w Łomży organizuje w drodze konkursu nabór kandydatów na stanowisko asystenta sędziego w Sądzie Rejonowym w Łomży (Sygnatura konkursu: AdmR.110.1.2024).
Zakres wykonywanych zadań na stanowisku pracy:
Wykonywanie czynności wynikających z Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 8 listopada 2012 r. w sprawie czynności asystentów sędziów (Dz.U. z 2012 r., poz. 1270), a w szczególności:
1.sporządzanie projektów zarządzeń, orzeczeń lub ich uzasadnień;
2.dokonywanie analizy akt sprawy we wskazanym zakresie;
3.kontrolowanie stanu spraw odroczonych, zawieszonych lub oczekujących na podjęcie czynności przez sędziego albo sąd;
4.zwracanie się do osób i instytucji o nadesłanie informacji lub dokumentów niezbędnych do przygotowania sprawy do rozpoznania;
5.sporządzanie odpowiedzi na pisma niebędące pismami procesowymi;
6.gromadzenie, we wskazanym zakresie, orzecznictwa i literatury przydatnej do rozpoznawania spraw lub wykonywania innych zadań powierzonych sędziom w danym wydziale.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.05.2024
Data zakończenia: 30.04.2025
Wynagrodzenie brutto: od 5 600 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: asystent sędziego
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat), prawnicze

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagania niezbędne dotyczące osób ubiegających się o zatrudnienie: Kandydaci przystępujący do konkursu na stanowisko asystenta sędziego powinni spełniać wymagania określone w art. 155 § 2 ustawy z 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2023 r., poz. 217 ze zm.) a mianowicie na stanowisku asystenta sędziego może być zatrudniony ten, kto: jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich; jest nieskazitelnego charakteru; ukończył wyższe studia prawnicze w Polsce i uzyskał tytuł magistra lub zagraniczne uznane w Polsce; ukończył 23 lata.

NIP: 7181214960
REGON: 000321365
Krótki opis działalności gospodarczej: Wymiar sprawiedliwości
Adres www: https://lomza.so.gov.pl/
Adres: Polowa 1, 18-400 Łomża, powiat: m. Łomża, woj: podlaskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Ewa Kłapeć-Kalinowska
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: 1.wniosek o zatrudnienie na stanowisku asystenta sędziego,
2.własnoręcznie sporządzony życiorys i informacja o przebiegu kariery zawodowej,
3.oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych na kierunku prawo w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu zawodowego magistra albo zaświadczenie o zdanym egzaminie magisterskim, albo oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie zagranicznych studiów wyższych na kierunku prawo uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie odrębnych przepisów,
4. aktualna fotografia zgodna z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych,
5. oświadczenie, o którym mowa w art. 155a § 6 ustawy z 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2023 r., poz. 217 ze zm.) tj. oświadczenie, że nie jest prowadzone przeciwko kandydatowi postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe ( Załącznik Nr 1- znajduje się na stronie, link: https://lomza.so.gov.pl/index.php?wiad=3545),
6. oświadczenie, że kandydat jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich (Załącznik Nr 2- znajduje się na stronie, link: https://lomza.so.gov.pl/index.php?wiad=3545),
7. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (Załącznik Nr 3-znajduje się na stronie, link: https://lomza.so.gov.pl/index.php?wiad=3545),
8. klauzula informacyjna w procesie rekrutacji (Załącznik Nr 4-znajduje się na stronie, link: https://lomza.so.gov.pl/index.php?wiad=3545).
Do zgłoszenia kandydat może dołączyć dokumenty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje i osiągnięcia.
7) Termin i miejsce składania dokumentów:
*Termin składania dokumentów upływa z dniem: 11.04.2024 roku
*Miejsce składania dokumentów:
Kandydat przystępujący do konkursu składa wymagane dokumenty bezpośrednio w siedzibie Sądu:
Sąd Rejonowy w Łomży , ul. Polowa 1, 18-400 Łomża -w Biurze Podawczym Sądu w godz. 9:00-15:00 od poniedziałku do piątku albo przesyła drogą pocztową na w/w adres Sądu z zaznaczeniem sygnatury konkursu podanej w ogłoszeniu. W przypadku nadania dokumentów za pośrednictwem operatora pocztowego, uznaje się, że dokumenty zostały złożone w terminie, gdy wpłyną do Sądu Rejonowego w Łomży, ul. Polowa 1, w terminie wyznaczonym w ogłoszeniu, w godzinach urzędowania Sądu. Dokumenty, które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane.

* Termin i miejsce przeprowadzenia konkursu:
I etap - 23.04.2024 roku, godz.13.00 (wstępna weryfikacja zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia wymogów formalnych przystąpienia do konkursu),
II etap - 14.05.2024 roku, godz.9.00 (test) w siedzibie Sądu Rejonowego w Łomży, ulica Polowa 1, sala konferencyjna 136 (I piętro) na zasadach określonych Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z 14 października 2013 r. w sprawie przeprowadzania konkursu na stanowisko asystenta sędziego (Dz. U. z 2013 r., poz. 1228 ze zm.), III etap- 21.05.2024 roku, godz.9.00 w siedzibie Sądu Rejonowego w Łomży, ulica Polowa 1, sala konferencyjna 136 (I piętro) rozmowa kwalifikacyjna.
* Kandydaci winni posiadać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem.
* Inne informacje:
1. Szczegółowe zasady przeprowadzania konkursu określa rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 stycznia 2008 r. w sprawie szczegółowego trybu i sposobu przeprowadzania konkursów na staż urzędniczy w sądzie i prokuraturze (tekst jednolity Dz. U. 2014, poz. 400).
2. Kandydaci spełniający wymogi formalne zostaną powiadomieni o terminie i miejscu drugiego i trzeciego etapu konkursu co najmniej na 7 dni przed ich rozpoczęciem poprzez umieszczenie listy kandydatów na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Łomży: www.lomza.sr.gov.pl -w zakładce Oferty pracy.
3. Na stronie internetowej zamieszczone są wzory oświadczeń wymienionych w pkt 6 ogłoszenia.
4. Informacje dot. zakwalifikowania kandydatów do poszczególnych etapów konkursu oraz termin i miejsce ich przeprowadzenia zamieszczone będą na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Łomży www.lomza.sr.gov.pl -w zakładce Oferty pracy.
5. Zgłoszenia kandydatów, którzy nie przejdą pozytywnie procedury konkursowej mogą zostać odebrane w Biurze Podawczym po uzgodnieniu terminu odbioru dokumentów z pracownikiem Oddziału Administracyjnego tel. 86 2150929 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00) w terminie do dnia 30 czerwca 2024 roku., po tym terminie oferty zostaną komisyjnie zniszczone.
6. Dokumenty kandydatów zakwalifikowanych do zatrudnienia będą dołączone do ich akt osobowych.
7. Dokumenty kandydatów umieszczonych na liście rezerwowej przechowywane będą przez okres obowiązywania tej listy (jednak nie dłużej niż przez okres jednego roku), a następnie zostaną komisyjnie zniszczone.

* Pełna informacja o naborze, sygnatura konkursu: AdmR.110.1.2024 (wraz z wymaganymi załącznikami: 1-4) znajduje się na stronie, link: https://lomza.so.gov.pl/index.php?wiad=3545
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, poczta, inny - *Miejsce składania dokumentów: Kandydat przystępujący do konkursu składa wymagane dokumenty bezpośrednio w siedzibie Sądu:
Sąd Rejonowy w Łomży , ul. Polowa 1, 18-400 Łomża -w Biurze Podawczym Sądu w godz. 9:00-15:00 od poniedziałku do piątku albo przesyła drogą pocztową na w/w adres Sądu z zaznaczeniem sygnatury konkursu podanej w ogłoszeniu. W przypadku nadania dokumentów za pośrednictwem operatora pocztowego, uznaje się, że dokumenty zostały złożone w terminie, gdy wpłyną do Sądu Rejonowego w Łomży, ul. Polowa 1, w terminie wyznaczonym w ogłoszeniu, w godzinach urzędowania Sądu. , Termin: Termin składania dokumentów upływa z dniem: 11.04.2024 roku, Godziny : 9:00-15:00