Stażysta w służbie przygotowawczej - Bolesławiec, dolnośląskie

Data dodania: 2024-03-19
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu
Pracodawca: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie ogólnokształcące

Numer oferty: StPr/24/0265

Miejsce pracy: Wesoła 2, 59-700 Bolesławiec, powiat: bolesławiecki, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Praca na stanowisku stażysty w służbie przygotowawczej w Komendzie Powiatowej PSP w Bolesławcu. Etat docelowy: starszy ratownik - kierowca. Rozkład czasu służby 24/48.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.07.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 522 PLN
Opis wynagrodzenia: + dodatek za wysługę lat
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: strażak
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • średnie ogólnokształcące

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagane preferowane: posiadanie prawa jazdy kat. C lub C+E
WYMOGI OBLIGATORYJNE STAWIANE KANDYDATOM DO SŁUŻBY W PAŃSTOWEJ STRAŻY POŻARNEJ :
Kandydaci do służby w Państwowej Straży Pożarnej muszą spełniać, stosownie do postanowień art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 roku o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2024, poz. 127) następujące kryteria:
- posiadać obywatelstwo polskie,
- nie być karanym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- korzystać z pełni praw publicznych,
- posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,
- posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej.
Zgodnie z art. 34 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991r. o Państwowej Straży Pożarnej (tj. Dz. U. z 2024 poz. 127) mianowanie strażaka może nastąpić po odbyciu zasadniczej służby wojskowej lub po przeniesieniu do rezerwy bez odbycia tej służby albo po zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej. Warunku tego nie stosuje się do kobiet.

NIP: 6121550263
REGON: 230826696
Adres: Wesoła 2, 59-700 Bolesławiec, powiat: bolesławiecki, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 756443300 w. 03
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Kandydat w terminie wskazanym w ogłoszeniu składa 02.04.2024 r.: -podanie o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej własnoręcznie i czytelnie podpisane przez kandydata, wzór stanowi załącznik nr 1 do ogłoszenia; -aktualne zaświadczenie lekarskie dopuszczające kandydata do udziału w próbie wydolnościowej, teście sprawności fizycznej (wystawione nie później niż 30 dni przed dniem przystąpienia do testu sprawności fizycznej), którego wzór stanowi załącznik nr 3 do ogłoszenia.

Kandydat zakwalifikowany do rozmowy kwalifikacyjnej składa w terminie do dnia 05.04.2024r.: -kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, o ile wcześniej kandydat pozostawał w stosunku pracy lub służby; -kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie, wyszkolenie lub posiadane umiejętności; -zaświadczenie o udziale w działaniach ratowniczo-gaśniczych lub ćwiczeniach organizowanych przez jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej, o ile kandydat jest członkiem ochotniczej straży pożarnej (wzór zaświadczenia stanowi załącznik nr 2 do ogłoszenia).

Wszystkie wyżej wymienione załączniki do niniejszego ogłoszenia są do pobrania na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu lub w sekretariacie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu przy ul. Wesoła 2, 59 700 Bolesławiec, w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Brak kompletu dokumentów określonych w ogłoszeniu lub złożenie dokumentów, które nie spełniają wymagań określonych w ogłoszeniu spowoduje odrzucenie oferty kandydata w I lub III etapie postepowania kwalifikacyjnego.

MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA WYMAGANYCH DOKUMENTÓW:
Wymagane dokumenty należy składać w terminie do 02.04.2024 r. do godz. 15:30 w sekretariacie Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu w zamkniętej kopercie (format A4) z napisem: NABÓR DO SŁUŻBY W PSP - imię i nazwisko kandydata: osobiście w sekretariacie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Bolesławcu, przy ul. Wesoła 2 w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 listownie na adres: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu, ul. Wesoła 2, 59-700 Bolesławiec. Wyklucza się składanie ofert za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Oferty otrzymane po terminie (decyduje data wpływu, a nie data stempla pocztowego), nie będą rozpatrywane w postępowaniu kwalifikacyjnym. Na odrzucone oferty nie odpowiadamy. Dokumenty kandydatów, którzy nie zakwalifikują się do kolejnych etapów postępowania kwalifikacyjnego należy odebrać osobiście (nie odsyłamy dokumentów) w sekcji ds. kadrowo - organizacyjnej
i szkoleniowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu przy ul. Wesoła 2 , pok. Sekretariatu, w terminie 30 dni od zakończenia danego etapu postępowania kwalifikacyjnego. Po tym terminie dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone w terminie do 3 miesięcy od zakończenia postępowania kwalifikacyjnego. Dokumenty kandydatów wyłonionych w naborze zostaną dołączone do jego akt osobowych.

Szczegółowe informacje można uzyskać w sekcji ds. kadrowo - organizacyjnej i szkoleniowej osobiście lub pod nr tel. 75 644 33 00 wew. 03, a także na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu: https://www.gov.pl/web/kppsp-boleslawiec i stronie Biuletynu Informacji Publicznej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu zakładka ZAŁATW SPRAWĘ/SŁUŻBA I PRACA: https://www.gov.pl/web/kppsp-boleslawiec/sluzba-i-praca-

Kandydaci zobowiązani są do bieżącego śledzenia informacji o przebiegu naboru.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście