Młodszy inspektor kontroli / inspektor kontroli - Kielce, świętokrzyskie

Data dodania: 2024-03-15
Dodane przez: Miejski Urząd Pracy w Kielcach
Pracodawca: REGIONALNA IZBA OBRACHUNKOWA w KIELCACH

Numer oferty: StPr/24/0680

Miejsce pracy: Targowa 18, 25-520 Kielce, powiat: m. Kielce, woj: świętokrzyskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: - przeprowadzanie kontroli w jednostkach samorządu terytorialnego oraz innych podlegających kontroli podmiotach zgodnie z upoważnieniem i ramowym zakresem kontroli,
- dokonywanie w sposób obiektywny ustaleń kontroli oraz rzetelne jej dokumentowanie,
- sporządzanie protokołów kontroli oraz innych dokumentów w postaci sprawozdań, notatek, zestawień,
- przygotowywanie projektów wystąpień pokontrolnych na podstawie materiałów pokontrolnych,
- sporządzanie projektów zawiadomień o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych wraz z załącznikami oraz projektów zawiadomień do innych organów, - dokonywanie oceny odpowiedzi na wystąpienie pokontrolne,
- przygotowywanie projektów odpowiedzi na skargi i wnioski w zakresie przeprowadzonej kontroli.
Czynności kontrolne wykonywane są w terenie na obszarze województwa świętokrzyskiego (zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 lipca 2004 r. w sprawie siedzib i zasięgu terytorialnego regionalnych izb obrachunkowych oraz szczegółowej organizacji izb, liczby członków kolegium i trybu postępowania (Dz. U. z 2004 r. Nr 167, poz.1747).
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 15.03.2024
Wynagrodzenie brutto: od 5 000 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pozostali pracownicy obsługi biura gdzie indziej niesklasyfikowani
Zatrudnienie od zaraz: TAK

WYMAGANIA

Wymagania pożądane

Wykształcenie:
  • średnie zawodowe, ekonomiczne

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagania konieczne: obywatelstwo polskie oraz ukończone 18 lat życia, pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, wykształcenie i doświadczenie zawodowe na stanowisku Młodszego Inspektora Kontroli:
wykształcenie średnie oraz co najmniej 2 - letni staż pracy,
wykształcenie wyższe - brak wymagań dotyczących stażu pracy,
wykształcenie i doświadczenie zawodowe na stanowisku Inspektora Kontroli:
wykształcenie średnie oraz co najmniej 6 - letni staż pracy,
wykształcenie wyższe oraz co najmniej 3 - letni staż pracy,
tylko dla osób urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.:
niepracowanie lub niepełnienie służby zawodowej w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji
o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U z 2023 r. poz.1195), ani niebycie ich współpracownikiem,
osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne lub informację o uprzednim złożeniu oświadczenia lustracyjnego na podstawie art. 7 w związku z art. 4
pkt 10b i art. 8 pkt 9a ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2023 r. poz. 342 z późn. zm.),
osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie majątkowe według stanu na dzień objęcia stanowiska według wzoru określonego w Rozporządzeniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 czerwca 2017 r. w sprawie określenia wzorów formularzy oświadczeń o prowadzeniu działalności gospodarczej i o stanie majątkowym (Dz.U. z 2020 r., poz. 1825).
Wymagania preferowane:
znajomość zagadnień z zakresu działania regionalnych izb obrachunkowych, finansów publicznych, zamówień publicznych, podatków i opłat lokalnych, rachunkowości, sprawozdawczości, gospodarki nieruchomościami, postepowania administracyjnego, wykształcenie wyższe prawnicze, administracyjne, ekonomiczne, umiejętność korzystania z przepisów prawa, umiejętność szybkiego uczenia się oraz gotowości do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, prawo jazdy kat. B.
Wymagane dokumenty i oświadczenia:
kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, list motywacyjny, kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i doświadczenie zawodowe, oświadczenia kandydata stanowiące załącznik do ogłoszenia.
Kopie innych dokumentów i oświadczeń: kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych umiejętności i kwalifikacji.
Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w RIO w Kielcach, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.
Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami w celu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną, w oparciu o którą podjęta zostanie decyzja o naborze. Elementem rozmowy będzie sprawdzenie wiedzy kandydata z obszaru regionalnych izb obrachunkowych, finansów publicznych i funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego.
ogłoszenie wraz z wymaganymi załącznikami znajduje się na stronie Regionalnej Izby Obrachunkowej.Oferty należy składać zgodnie z wymaganymi dokumentami stanowiące załącznik do ogłoszenia.
https://bip.kielce.rio.gov.pl/Artykul-Nabor-na-stanowisko-mlodszego-inspekto ra-kontroliinspektora-kontroli-w-Wydziale-Kontroli-Gospodarki-Finansowej,4324.html

NIP: 6571772130
REGON: 290339370
Krótki opis działalności gospodarczej: Kierowanie podstawowymi rodzajami działalności publicznej
Adres: Targowa 18, 25-520 Kielce, powiat: m. Kielce, woj: świętokrzyskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 41 36-01-601
E-mail: sekretariat@kielce.rio.gov.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: cv
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail, inny - Wskazany kontakt telefoniczny: 41 36-01-601 lub przez e-mail: sekretariat@kielce.rio.gov.pl. Dokumenty należy składać w terminie do dnia 28 marca 2024 roku osobiście lub pocztą pod adresem: Regionalna Izba Obrachunkowa w Kielcach ul. Targowa 18, 25-520 Kielce (decyduje data wpływu do RIO), elektronicznie na adres: sekretariat@kielce.rio.gov.pl lub na skrzynkę podawczą e-PUAP