Specjalista pracy z rodziną - Kluczbork, opolskie

Data dodania: 2024-03-12
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Kluczborku
Pracodawca: POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KLUCZBORKU
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), kierunek: Pedagogika, wyższe (w tym licencjat), kierunek: Nauka o rodzinie, wyższe (w tym licencjat), kierunek: Psychologia

Numer oferty: StPr/24/0256

Miejsce pracy: Sienkiewicza 20B, 46-200 Kluczbork, powiat: kluczborski, woj: opolskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: W zakresie pieczy zastępczej:
udzielanie poradnictwa rodzinnego;
dokonywanie okresowej oceny sytuacji dzieci przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej
kompletowanie niezbędnej dokumentacji nt. dziecka oraz przekazywanie jej wskazanej rodzinie zastępczej;
współpraca ze szkołami;
W zakresie pomocy dla cudzoziemców:
udzielanie informacji dotyczącej pomocy określonej w programie;
współdziałanie z cudzoziemcem oraz wsparcie go w kontaktach ze środowiskiem lokalnym,
prowadzenie innych uzgodnionych działań wynikających z indywidualnej sytuacji życiowej cudzoziemca;
uzgadnianie z cudzoziemcem programu oraz wspieranie go w okresie jego realizacji;
Pozostałe:
sprawozdawczość związana z realizacją zadań;
współpraca z Sądem Rejonowym w Kluczborku;
współpraca ze środowiskiem kuratorów;

przekazywanie informacji do sądu o całokształcie sytuacji dziecka umieszczonego w rodzinnej pieczy zastępczej;
dokonywanie okresowej oceny rodzin zastępczych
informowanie sądu o możliwości powrotu dziecka do rodziny biologicznej;
zgłaszanie do ośrodków adopcyjnych informacji o dzieciach z uregulowaną sytuacją prawną;
praca w programach (m.in. POMOST STD, CAS);
prowadzenie rejestrów w zakresie wynikającym z realizowanych zadań oraz zapisów ustawowych;
W zakresie usamodzielnień:
udzielanie poradnictwa rodzinnego, informowanie w zakresie przysługujących praw
i obowiązków usamodzielniających się wychowanków;
prowadzenie spraw osób pełnoletnich opuszczających schroniska dla nieletnich, zakłady poprawcze, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, całodobowe placówki opiekuńczo wychowawcze oraz inne osoby uprawnione, w zakresie pomocy, mającej na celu usamodzielnienie i integrację ze środowiskiem;
opiniowanie wniosków o wypłatę świadczeń na zagospodarowanie, usamodzielnienie, kontynowanie nauki oraz kontrola zrealizowanych świadczeń;
współpraca z opiekunami usamodzielnienia oraz usamodzielniającymi się wychowankami w zakresie realizacji indywidualnych programów usamodzielnienia;
wymiana informacji i dokumentów m.in. z MOW, MOS, SOSW, PCPR dotyczących usamodzielnień, ustalanie uprawnień do świadczeń;
koordynowanie indywidualnego programu usamodzielnienie poprzez:
ustalenie planów i możliwości życiowych usamodzielnianego;
udzielanie informacji, wskazówek i pomocy w zakresie rozwiazywania spraw życiowych, skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji tych zadań;
udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej;
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 12.03.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 800 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pozostali pracownicy obsługi biura gdzie indziej niesklasyfikowani
Typ propozycji: praca stała
Zatrudnienie od zaraz: TAK

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat), kierunek: Pedagogika
  • wyższe (w tym licencjat), kierunek: Nauka o rodzinie
  • wyższe (w tym licencjat), kierunek: Psychologia

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: min.3 lata doświadczenia

NIP: 7511536900
REGON: 531421437
Adres: Sienkiewicza 20B, 46-200 Kluczbork, powiat: kluczborski, woj: opolskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Patrycja Winkowska
E-mail: kadry@pcprkluczbork.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: -