Samodzielny księgowy (sekcja rachuby i płac). - Powidz, wielkopolskie

Data dodania: 2024-03-07
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Słupcy
Pracodawca: kontakt przez PUP
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie zawodowe, ekonomiczne, kierunek: Ekonomia

Numer oferty: StPr/24/0198

Miejsce pracy: Powidz, powiat: słupecki, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Obsługa programów PŁATNIK, PODATEK, PROSTA C, ZWSI RON zakresie pracowników RON; Zastępowanie w razie nieobecności Kierownika Sekcji. Dokonywanie wstępnej kontroli wykonywanych dokumentów dotyczących wypłat pracowników; kontrola realizacji planu finansowego w zakresie rozdziałów, paragrafów i pozycji z których są dokonywane wypłaty należności pracownikom;.
Dokonywanie potrąceń na listach plac i przekazywanie ich terminowo zgodnie z danymi adresowymi zawartymi w tytułach wykonawczych poszczególnym wierzycielom.
Realizacje potraceń zgodnie z postanowieniami i określonymi w przepisach dotyczących potrąceń w przypadkach skomplikowanych uzyskiwanie opinii radcy prawnego
Systematyczne sprawdzanie uprawnień pracowników, naliczanie wprowadzanie do systemu potraceń z tytułu zwolnień lekarskich, macierzyńskich, rodzicielskich; dokonywanie naliczeń z tytułu odpraw, nagród jubileuszowych, dodatkowego wynagrodzenia rocznego należności za podróże służbowe, gratyfikacji urlopowych dopłat do wypoczynku i innych wynikających z przepisów dotyczących pracowników, potrącanie należnych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych ze wszystkich należności podlegających temu podatkowi korzystanie z edytora WORD, arkusza kalkulacyjnego EXCEL, programu poczty elektronicznej oraz przeglądarki internetowej w zakresie umożliwiającym samodzielną pracę.
Zapoznanie się z zarejestrowanymi aktualnymi Instrukcjami do programu Prosta C. Podatek, Płatnik, przekaz elektronicznych dokumentów ZUS, w przypadku zmiany danych tam zawartych branie udziału w ich aktualizacji, zapoznanie się przestrzeganie instrukcji obiegu i kontroli dokumentów księgowych.
Prowadzenie rejestrów pomocniczych: rejestr niepodjętych należności w terminie płatności, ewidencje pomocnicza otrzymanych wyroków sadowych, oraz innych tytułów egzekucyjnych będących podstawa do wykonywania potraceń z wynagrodzeń, ewidencje pomocnicza naliczonych i wypłaconych nagród (zakupionych nagród rzeczowych) w szczegółowości podziału prowadzone rejestry musza być zarejestrowane w RWD w Kancelarii Jawnej JW. 3293 Powidz.
Przygotowanie danych niezbędnych do ustalania świadczeń emerytalno-rentowych pracowników. Kompletowanie dokumentów koniecznych do złożenia wniosku o emeryturę oraz przekazywanie do ZUS dokumentacji umożliwiającej ustalenie kapitału początkowego dla potrzeb filaru systemu emerytalnego w terminie i trybie ustalonym przez ZUS. Uczęszczanie lub wyjeżdżanie na szkolenia oraz podwyższanie swoich kwalifikacji w zakresie wykonywanych obowiązków. Systematyczne studiowanie przepisów finansowych, podwyższanie swoich kwalifikacji zawodowych.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę w zastępstwie
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 02.04.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 242 PLN
Opis wynagrodzenia: Wynagrodzenie z premia regulamiowoą + dodatek za wysługę lat.
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: główny księgowy
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • średnie zawodowe, ekonomiczne, kierunek: Ekonomia
Uprawnienia:
  • kadry i płace z programem Płatnik
  • dyspozycyjność
  • rzetelność
  • znajomość pakietu MS Office

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Doświadczenie na stanowiskach w dziale finansowym.
Doświadczenie zawodowe 3 lata przy wykształceniu wyższym, 5 lat przy wykształceniu średnim.
O spełnieniu wymogów formalnych oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych WYBRANI kandydaci będą informowani drogą telefoiczną. Oferty niekompletne, niespełniające wymogów oraz złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Osoby wybrane w procesie rekrutacji przed zawarciem umowy są zobowiązane do złożenia oświadczenia o niekaralności.

Krótki opis działalności gospodarczej: Obrona narodowa
Sposób aplikowania: za pośrednictwem urzędu
Adres: Piastów 2, 62-400 Słupca, powiat: słupecki, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Anna Wittig
Nr telefonu: 632751444 w. 264
E-mail: anna.wittig@pup-slupca.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Zgłoszenie kandydata powinno zawierać:
- podanie o pracę oraz CV
- oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacji.
Dokumenty ze wskazaniem aplikowanego stanowiska należy przesłać pocztą tradycyjną na adres:
33 BAZA LOTNICTWA TRANSPORTOWEGO, POWIDZ-OSIEDLE 6, 62-430 POWIDZ