Młodszy asystent rodziny - Wałbrzych, dolnośląskie

Data dodania: 2024-03-06
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu
Pracodawca: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/0415

Miejsce pracy: Jana Kilińskiego 1, 58-300 Wałbrzych, powiat: m. Wałbrzych, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1. działanie w kierunku przywrócenia rodzinie zdolności do wypełniania swoich funkcji, dążeniu do integracji rodziny, zapobieganie umieszczaniu dzieci poza rodziną i dążeniu do powrotu do rodziny;
2. prowadzenie pracy ze wskazaną rodziną w miejscu jej zamieszkania lub w miejscu wskazanym przez rodzinę,
3. opracowanie diagnozy wskazanej rodziny we współpracy ze specjalistami opartej na analizie sytuacji rodziny i środowiska rodzinnego oraz przyczyn kryzysu w rodzinie; nie później niż w terminie 14 dni od wyznaczenia asystenta,
4. opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z kierownikiem, pracownikiem socjalnym z rejonu opiekuńczego, terapeutą rodzinnym, terapeutą uzależnień, w terminie do 30 dni od wyznaczenia asystenta ,opracowanie, we współpracy z członkami rodziny i koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej, planu pracy z rodziną, skoordynowanego z planem pomocy dziecku jeśli dziecko jest umieszczone w pieczy zastępczej;
5. udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego;
- udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych;
- udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów psychologicznych;
- udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi;
6. wspieranie aktywności społecznej rodzin;
7. motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych;
8. udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymywaniu pracy zarobkowej;
9. motywowanie i kierowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych;
10. udzielanie wsparcia dzieciom, w szczególności poprzez kierowanie do udziału w zajęciach psychoedukacyjnych;
11. podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin;
12. prowadzenie indywidualnych konsultacji wychowawczych dla rodziców i dzieci oraz kierowanie do specjalistów;
13. prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną w szczególności: diagnozy, planu pracy, karty pracy;
14. monitorowanie funkcjonowania rodziny po zakończeniu pracy z rodziną;
15. sporządzanie, na wniosek sądu, opinii o rodzinie i jej członkach;
16. współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej, właściwymi organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami i osobami specjalizującymi się w działaniach na rzecz dziecka i rodziny;
17. współpraca z zespołem interdyscyplinarnym lub grupą roboczą, innymi podmiotami, których pomoc przy wykonywaniu zadań jest niezbędna;
18. organizowania we współpracy ze specjalistami dla rodzin spotkań, mających na celu wymianę ich doświadczeń oraz zapobieganie izolacji, zwanych dalej "grupami wsparcia" lub "grupami samopomocowymi";
19. systematyczne podnoszenie swoich kwalifikacji w zakresie pracy z dziećmi lub rodziną, w szczególności przez udział w szkoleniach oraz samokształcenie.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 06.03.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 650 do 6 180 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: asystent rodziny
Zatrudnienie od zaraz: TAK

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: 1. Wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie lub praca socjalna,
2. Wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentowany co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia i udokumentowany co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną.

NIP: 8861984605
REGON: 005811387
Adres: Jana Kilińskiego 1, 58-300 Wałbrzych, powiat: m. Wałbrzych, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Monika Mokrzycka
Nr telefonu: 74 664 08 23
E-mail: kadry@mops.walbrzych.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: CV, list motywacyjny, świadectwo pracy.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon, e-mail