Inspektor weterynaryjny - Szczytno, warmińsko-mazurskie

Data dodania: 2024-03-05
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie
Pracodawca: POWIATOWY INSPEKTORAT WETERYNARII
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), weterynaryjne

Numer oferty: StPr/24/0137

Miejsce pracy: Janusza Korczaka 1, 12-100 Szczytno, powiat: szczycieński, woj: warmińsko-mazurskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: - realizowanie zadań związanych z nadzorem nad przestrzeganiem przepisów weterynaryjnych podczas przemieszczania zwierząt gospodarskich i zwierząt towarzyszących w zakresie wystawiania wymaganych świadectw zdrowia;
- wykonywanie czynności w zakresie realizacji krajowych programów zwalczania niektórych serotypów Salmonella w stadach indyków rzeźnych, brojlerów gatunku kura, niosek gatunku kura, kur hodowlanych;
- przeprowadzanie kontroli bioasekuracji gospodarstw utrzymujących zwierzęta;
- wykonywanie zadań w zakresie realizacji badań monitoringowych zwierząt w kierunku: pryszczycy, choroby Aujeszkyego, choroby pęcherzykowej świń, klasycznego pomoru świń, zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy/otrętu bydła, gorączki Q, grypy ptaków, brucelozy kóz i owiec, choroby niebieskiego języka;
- wykonywanie czynności w zakresie przeprowadzania obserwacji zwierząt po pogryzieniu ludzi;
- wykonywanie czynności w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych, przeprowadzanie kontroli, przygotowywanie projektów decyzji, postanowień, zaświadczeń, korespondencji urzędowej w zakresie wykonywanych zadań;
- sporządzanie dokumentacji z wykonywanych zadań, w tym protokołów, informacji, zestawień zbiorczych, sprawozdań wynikających z obowiązujących przepisów prawa;
- wykonywanie zadań związanych z obsługą programów i systemów informatycznych w zakresie realizowanych zadań;
- wykonywanie czynności w zakresie współpracy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Szczytnie z organami służb, inspekcji, straży i organami jednostek samorządu terytorialnego w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.05.2024
Wynagrodzenie brutto: od 7 097 PLN
Opis wynagrodzenia: + dodatek stażowy
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: lekarz weterynarii
Typ propozycji: praca stała
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat), weterynaryjne
Uprawnienia:
  • Lekarz – prawo wykonywania zawodu
  • Prawo jazdy kat. B
  • umiejętność obsługi komputera (znajomość programu Microsoft Office, Windows, poczty elektronicznej)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: znajomość aktualnie obowiązujących wspólnotowych i krajowych przepisów weterynaryjnych w zakresie ochrony zwierząt, ochrony zdrowia zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, identyfikacji i rejestracji zwierząt, przepisów ustaw: o Inspekcji Weterynaryjnej, Kodeks postępowania administracyjnego, o służbie cywilnej

NIP: 7451594991
REGON: 510750440
Adres: Janusza Korczaka 1, 12-100 Szczytno, powiat: szczycieński, woj: warmińsko-mazurskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Agnieszka Suchodolska
Nr telefonu: 89 624 21 76
E-mail: piw@szczytno.piw.gov.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: CV, list motywacyjny, kopie dokumentów oraz oświadczenia (szczegółowe informacje na stronie: www.szczytno.piw.gov.pl
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście