Audytor / kontroler wewnętrzny - Legionowo, mazowieckie

Data dodania: 2024-03-01
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie
Pracodawca: CENTRUM SZKOLENIA POLICJI W LEGIONOWIE
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/0113

Miejsce pracy: Zegrzyńska 121, 05-119 Legionowo, powiat: legionowski, woj: mazowieckie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Cel stanowiska:
1) wspieranie Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w realizacji celów i zadań Centrum Szkolenia Policji w Legionowie poprzez systematyczną, niezależną i obiektywną ocenę, w zakresie adekwatności, skuteczności i efektywności, kontroli zarządczej;
2) czynności doradcze.

Zadania podstawowe:
1) dokonywanie oceny systemu gromadzenia środków publicznych i dysponowania nimi oraz gospodarowania mieniem;
2) dokonywanie oceny efektywności i gospodarności zarządzania finansowego;
3) dokonywanie oceny adekwatności, efektywności i skuteczności systemu kontroli, w tym przestrzegania procedur kontroli, zarządzania ryzykiem i kierowania Centrum Szkolenia Policji w Legionowie;
4) dokonywanie oceny przestrzegania celowości i oszczędności w dokonywaniu wydatków oraz przestrzegania terminów realizacji zadań i zaciągniętych zobowiązań;
5) analizowanie obszarów ryzyka w funkcjonowaniu Centrum Szkolenia Policji w Legionowie;
6) sprawdzanie zgodności celów i zadań poszczególnych komórek organizacyjnych z celami i zadaniami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie;
7) planowanie, organizowanie i przeprowadzania audytów wewnętrznych zgodnie z przepisami ustawy o finansach publicznych i aktami wykonawczymi, a także zleconych przez Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie;
8) sporządzenie sprawozdań i analiz z zakresu audytu wewnętrznego wymaganych przepisami ustawy o finansach publicznych i aktami wykonawczymi, a także zleconych przez Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie;
9) prowadzenie dokumentacji związanej z audytem wewnętrznym;
10) przeprowadzanie czynności sprawdzających realizację zleconych działań naprawczych (audyt sprawdzający);
11) realizowanie postanowień zawartych w Karcie audytu wewnętrznego;
12) okresowe przeglądanie Karty audytu wewnętrznego i w razie konieczności zgłaszanie wniosku do Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie o jej zaktualizowanie w określonym czasie.

Zadania dodatkowe:
1) współpraca z podmiotami policyjnymi i pozapolicyjnymi w zakresie niezbędnym do realizacji zadań;
2) udział w pracach komisji i zespołów zadaniowych o charakterze stałym lub doraźnym.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę w zastępstwie
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 04.03.2024
Wynagrodzenie brutto: od 9 000 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: audytor / kontroler
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Wymagania pożądane

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat), kierunek: ekonomiczne

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: komunikowania się, współpracy, organizacji pracy własnej, oceniania, przewidywania, rozwiązywania problemów, egzekwowania poleceń, podejmowania decyzji, oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego lub posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli "POUFNE", posiadanie jednego z certyfikatów: Certified Internal Auditor (CIA), Certified Government Auditing Professional (CGAP), Certified Information Systems Auditor (CISA), Association of Chartered Certified Accountants (ACCA),Certified Fraud Examiner (CFE), Certification in Control Self Assessment (CCSA), Certified Financial Services Auditor (CFSA lub Chartered Financial Analyst (CFA), lub złożenie, w latach 2003-2006, z wynikiem pozytywnym egzaminu na audytora wewnętrznego przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Ministra Finansów, lub posiadanie uprawnienia biegłego rewidenta, lub dwuletnia praktyka w zakresie audytu wewnętrznego oraz posiadanie dyplomu ukończenia studiów podyplomowych w zakresie audytu wewnętrznego, wydanego przez jednostkę organizacyjną, która w dniu wydania dyplomu była uprawniona, zgodnie z odrębnymi ustawami, do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych lub prawnych, mile widziane minimum 2 lata na stanowisku związanym z kontrolą finansową

NIP: 5360013119
REGON: 011968687
Krótki opis działalności gospodarczej: Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane
Adres www: www.csp.edu.pl
Adres: Zegrzyńska 121, 05-119 Legionowo, powiat: legionowski, woj: mazowieckie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Piotr Irzycki
Nr telefonu: 477255203
E-mail: kadry@csp.edu.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: kwestionariusz osobowy, do pobrania ze strony internetowej Centrum
Szkolenia Policji w Legionowie w zakładce Oferty służby i pracy/Oferta pracy
w CSP należy przesłać na adres e-mail: kadry@csp.edu.pl, pocztą na adres
siedziby pracodawcy z dopiskiem Wydział Kadr lub dostarczyć osobiście, dokumenty aplikacyjne potwierdzające informacje zawarte w kwestionariuszu,

*dokumenty należy złożyć w terminie 14 dni od dnia publikacji ogłoszenia
o pracy.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail, Godziny : 7.45-15.45