Główny księgowy - Żnin, kujawsko-pomorskie

Data dodania: 2024-02-28
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Żninie
Pracodawca: Środowiskowy Dom Samopomocy w Żninie
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie zawodowe, ekonomiczne, wyższe (w tym licencjat), ekonomiczne

Numer oferty: StPr/24/0170

Miejsce pracy: Szpitalna 32, 88-400 Żnin, powiat: żniński, woj: kujawsko-pomorskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: a) organizowanie i dokonanie sporządzenia, przyjmowania i obiegu, kontroli dokumentów w sposób zapewniający właściwy przebieg operacji gospodarczych i ochronę mienia społecznego, prawidłowe prowadzenie księgowości, sporządzanie kalkulacji wynikowej kosztów i sprawozdawczości finansowej Domu,
b) należyte przechowywanie i zabezpieczenie dokumentów księgowych, ksiąg rachunkowych oraz sprawozdań finansowych,
c) nadzorowanie całokształtu prac z zakresu rachunkowości wykonywanych przez poszczególne komórki organizacyjne,
d) przestrzeganie zasad rozliczeń pieniężnych i zapewnienie należytej ochrony wartości pieniężnych,
e) prawidłowe dysponowanie środkami pieniężnymi,
f) dokonywanie wstępnej, bieżącej i następnej kontroli funkcjonalnej w zakresie powierzonych obowiązków oraz operacji gospodarczych Domu stanowiących przedmiot księgowań,
g) kierowanie pracą podległych pracowników,
h) dokonywanie kontroli wewnętrznej, sprawowanie ogólnego nadzoru nad skutecznością działania tego systemu.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę w zastępstwie
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 15.03.2024
Wynagrodzenie brutto: od 5 000 do 5 500 PLN
Opis wynagrodzenia: Praca w godzinach: 07:30-15:30
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: główny księgowy
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • średnie zawodowe, ekonomiczne
  • wyższe (w tym licencjat), ekonomiczne

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: 1. Wymagania niezbędne (konieczne do podjęcia pracy na stanowisku):
a) obywatelstwo polskie,
b) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
c) brak skazania za przestępstwo umyślne lub przestępstwo skarbowe,
d) ukończone ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiadane, co najmniej 3-letniej praktyki w księgowości lub
e) ukończona średnia, policealna lub pomaturalna szkoła ekonomiczna i posiadanie, co najmniej 6-letniej praktyki w księgowości lub
f) wpis do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów, lub
g) posiadanie certyfikatu księgowego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwa kwalifikacyjnego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydanych na podstawie odrębnych przepisów,
h) znajomość zasad funkcjonowania samorządu powiatowego,
i) biegła obsługa komputera oraz systemów informatycznych,
j) znajomość przepisów:
- ustawy o finansach publicznych,
- ustawy o rachunkowości,
- rozporządzenia w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów,
- rozporządzenie w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych.

NIP: 5621652983
REGON: 093076670
Adres: Szpitalna 32, 88-400 Żnin, powiat: żniński, woj: kujawsko-pomorskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Andrzej Klockowski
Nr telefonu: 512 333 693
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Ogłoszenie o naborze oraz lista wymaganych dokumentów dostępna jest na stronie interentowej Biuletynu Informacji publicznej.
Link do strony: http://bip.sds-znin.pl/index.php/ogloszenia/nabor-pracownikow/180-ogloszenie-o-nabobrze-kandydatow-na-kierownicze-stanowisko-urzednicze-glowny-ksiegowy
Wymagane dokumenty należy składać osobiście lub drogą pocztową w terminie do dnia 05.03.2024r. do godz. 12:00 na adres Środowiskowy Dom Samopomocy, ul. Szpitalna 32, 88-400 Żnin w zaklejonej kopercie z dopiskiem "nabór na kierownicze stanowisko urzędnicze - Głóny księgowy". Za termin złożenia dokumentów przesłanych drogą pocztową uważa się data ich wpływu do Środowiskowego Domu Samopomocy. Dokumenty, które wpłyną po ww. terminie nie będą rozpatrywane.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon