Asystent sędziego - Bolesławiec, dolnośląskie

Data dodania: 2024-02-28
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu
Pracodawca: Sąd Rejonowy w Bolesławcu
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), prawnicze

Numer oferty: StPr/24/0197

Miejsce pracy: Sądowa 1, 59-700 Bolesławiec, powiat: bolesławiecki, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Asystent sędziego
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 18.04.2024
Wynagrodzenie brutto: od 5 200 PLN
Opis wynagrodzenia: + wysługa lat
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: asystent sędziego
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat), prawnicze

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Kandydat na stanowisko asystenta sędziego powinien spełniać wymagania określone w art. 155 § 2 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych, stwierdzającym, że na stanowisku asystenta sędziego może być zatrudniony ten, kto: 1. Jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich. 2. Jest nieskazitelnego charakteru. 3. Ukończył wyższe studia prawnicze w Polsce i uzyskał tytuł magistra lub zagraniczne uznane w Polsce. 4. Ukończył 24 lata.

NIP: 6121371566
REGON: 000325104
Adres: Sądowa 1, 59-700 Bolesławiec, powiat: bolesławiecki, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Bożena Rynkiewicz
Nr telefonu: 756469501
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: 1. wniosek o zatrudnienie na stanowisku asystenta sędziego,
2. własnoręcznie sporządzony życiorys i informację o przebiegu kariery zawodowej,
3. oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych na kierunku prawo w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu zawodowego magistra albo zaświadczenie o zdanym egzaminie magisterskim, albo oryginał lub urzędowo poświadczony odpis dokumentu potwierdzającego ukończenie zagranicznych studiów wyższych na kierunku prawo uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie odrębnych przepisów,
4. oświadczenie, o którym mowa w art.155 a § 6 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2023 r., poz. 217),
5. oświadczenie, że jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich,
6. aktualną fotografię zgodną z wymogami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych,
7. klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych dla celów rekrutacji (załącznik do ogłoszenia),
Do zgłoszenia kandydat może ponadto dołączyć dokumenty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje i osiągnięcia.
Kandydaci składają wymagane dokumenty w zamkniętej kopercie, w siedzibie Sądu (Biuro Podawcze Sądu) albo nadają drogą pocztową z podaniem oznaczenia konkursu A.110.1.2024, z zaznaczeniem na kopercie "KONKURS NA STANOWISKO ASYSTENTA SĘDZIEGO" w terminie do dnia 29 marca 2024 r. na adres: Sąd Rejonowy w Bolesławcu, ul. Sądowa 1, 59-700 Bolesławiec. W przypadku nadania dokumentów drogą pocztową za datę ich złożenia uważa się datę stempla pocztowego.
Kontakt pod numerem telefonu: (75) 64 69 501.
Konkurs składa się z trzech etapów, przeprowadza go Komisja powołana przez Prezesa Sądu Rejonowego w Bolesławcu.
Etap 1 - wstępna weryfikacja zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia wymogów formalnych przystąpienia do konkursu.
Etap 11 - test obejmujący 36 pytań z zakresu prawa cywilnego i karnego oraz postępowania cywilnego i karnego oraz praca pisemna na jeden z dwóch tematów z zakresu prawa cywilnego i karnego, wybrany przez kandydata.
Etap III - rozmowa kwalifikacyjna. Komisja sprawdza predyspozycje kandydata do wykonywania zawodu asystenta sędziego.
Kandydaci spełniający wymogi formalne zostaną powiadomieni o dopuszczeniu do drugiego etapu konkursu nie później niż na 7 dni przed terminem rozpoczęcia drugiego i trzeciego etapu konkursu - poprzez umieszczenie listy kandydatów zawierającej imiona i nazwiska kandydatów w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Bolesławcu www.boleslawiec.sr.gov.pl oraz na tablicy informacyjnej Sądu.
W ten sam sposób będą podawane inne informacje dotyczące konkursu.
Zgłoszenia nie zakwalifikowane do udziału w konkursie mogą zostać odebrane w Oddziale Administracyjnym od poniedziałku do piątku w godz. od 08.00 do 14.00 (pokój 16 I piętro) przez kandydatów po upływie 30 dni od zakończenia postępowania konkursowego lub zwrócone kandydatom na ich pisemny wniosek za pośrednictwem operatora pocztowego.
Prezes Sądu zastrzega sobie prawo do odwołania konkursu bez podania przyczyny oraz do zmiany terminu konkursu w przypadku zagrożenia epidemicznego.
Ogłoszenie o konkursie zamieszcza się na stronie podmiotowej Sądu oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Sądu.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, poczta