Główny księgowy - Sopot, pomorskie

Data dodania: 2024-02-27
Dodane przez: Gdański Urząd Pracy
Pracodawca: PAŃSTWOWA GALERIA SZTUKI
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/2025

Miejsce pracy: Plac Zdrojowy 2, 81-720 Sopot, powiat: m. Sopot, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1) prowadzenia rachunkowości jednostki,
2) wykonywania dyspozycji środkami pieniężnymi,
3) dokonywania wstępnej kontroli,
zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym,
kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych,
4) organizacja pracy Głównego specjalisty do spraw finansowo księgowych, kasjera,
5) współpraca z jednostkami organizacyjnymi i instytucjami zewnętrznymi w zakresie kompetencji i pełnionej funkcji,
6) monitorowanie zmian prawnych oraz opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych dotyczących spraw finansowo księgowych,
7) sporządzanie sprawozdań i analiz ekonomiczno finansowych,
8) systematyczne informowanie Dyrektora o sytuacji finansowej PGS oraz składanie sprawozdań i analiz niezbędnych w procesie podejmowania decyzji finansowych,
składanie kontrasygnaty na wszystkich umowach zawierających operacje finansowe, których stroną jest PGS.
Praca od poniedziałku do piątku, w godzinach: 8-16.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.04.2024
Wynagrodzenie brutto: od 9 000 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: główny księgowy
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: osoba ubiegająca się o stanowisko Głównego księgowego powinna spełniać wymagania określone w ustawie o finansach publicznych, art. 54 ustawy z dnia 27.08.2009 r. Doświadczenie zawodowe na stanowisku Głównego Księgowego, Zastępcy Głównego Księgowego, w jednostce sektora fin. Publicznych lub minimum 6-letnie doświadczenie na stanowisku specjalisty w jednostce sektora finansów publicznych, doświadczenie w rozliczaniu projektów finansowych z dotacji współfinansowanych ze środków podmiotów zewnętrznych, znajomość gospodarki finansowej instytucji kultury, dyscypliny finansów publicznych, planu kont, księgowości, znajomość pakietu MS Office (Word, Excel), programów księgowych, Płatnik, znajomość przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych i prawa podatkowego.
Uprawnienia/Umiejętności:
umiejętność pracy w zintegrowanych systemach informatycznych, w tym programów księgowych, sprawozdawczych i bankowych, umiejętność sporządzania analiz danych statystycznych, tworzenia prognoz, zestawień, planów w oparciu o materiały źródłowe i przewidywane założenia, umiejętność planowania finansowego i budżetowego, umiejętność organizacji pracy podległemu pracownikowi, umiejętność pracy w zespole, umiejętność pracy pod presją czasu.
Dodatkowo: zaangażowanie, dobra organizacja pracy i chęci doskonalenia umiejętności, komunikatywność, systematyczność, skrupulatność, odpowiedzialność, dyspozycyjność.

NIP: 5851220052
REGON: 000277167
Adres: Plac Zdrojowy 2, 81-720 Sopot, powiat: m. Sopot, woj: pomorskie Zobacz na mapie
E-mail: rekrutacja@pgs.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Dokumenty wymagane przez pracodawcę od osoby kierowanej w dniu wizyty: list motywacyjny, życiorys zawodowy oraz dokumenty, które świadczą o wykształceniu i doświadczeniu zawodowym, oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do pracy na wskazanym stanowisku, oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych, oświadczenie o niekaralności lub oświadczenie o braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz za przestępstwa przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe, oraz oświadczenie o następującej treści: zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, wykraczających poza informacje wynikające z art. 221 Kodeksu Pracy, zawartych w przesłanych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych przez Państwową Galerię Sztuki z siedzibą w Sopocie, w celu realizacji procesu.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, e-mail