Konkurs na zastępstwo urzędnika sądowego w okresie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy w sądzie rejonowym w kluczborku - Kluczbork, opolskie

Data dodania: 2024-02-20
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Kluczborku
Pracodawca: SĄD REJONOWY W KLUCZBORKU
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie ogólnokształcące, średnie zawodowe 4-letnie, wyższe (w tym licencjat), średnie branżowe

Numer oferty: StPr/24/0193

Miejsce pracy: Katowicka 2, 46-200 Kluczbork, powiat: kluczborski, woj: opolskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: I Nazwa i adres sądu: Sąd Rejonowy w Kluczborku z siedzibą przy ul. Katowickiej 2,
46 200 Kluczbork
II Oznaczenie konkursu: konkurs w celu zatrudnienia pracownika na zastępstwo urzędnika
w pełnym wymiarze czasu pracy w okresie jego
usprawiedliwionej nieobecności w pracy w Sądzie Rejonowym
w Kluczborku, sygnatura konkursu: A.110.1.2024
Dyrektor Sądu Rejonowego w Kluczborku jednocześnie zaznacza, iż w przypadku
otrzymania lub zwolnienia etatów urzędniczych, dopuszcza możliwość zaproponowania
kandydatom do pracy zakwalifikowanym do zatrudnienia w zawiadomieniu o rozstrzygnięciu
konkursu etatu na stanowisku urzędniczym.
III Liczba wolnych stanowisk pracy: 1 - w pełnym wymiarze etatu
Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
1) protokołowanie na rozprawach systemem tradycyjnym i w systemie cyfrowej
rejestracji przebiegu rozpraw (e-protokół),
2) wykonywanie czynności związanych z zapisem przebiegu rozpraw,
3) prowadzenie wykazów i kontrolek w systemie elektronicznym,
4) zakładanie i opisywanie teczek,
5) czynności przygotowawczo wykonawcze (pisma, wezwania, korespondencja),
6) rozpisywanie spraw terminowych,
7) wykonywanie kserokopii orzeczeń,
8) wykonywanie innych czynności przewidzianych w Regulaminie urzędowania sądów
powszechnych oraz w przepisach szczególnych.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę w zastępstwie
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.03.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 242 PLN
Opis wynagrodzenia: Etapy konkursu:
Konkurs obejmuje trzy etapy:
1. Etap pierwszy - selekcja wstępna zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia
wymogów formalnych przystąpienia do konkursu
2. Etap drugi - praktyczny sprawdzian umiejętności szybkość i sprawność
protokołowania oraz znajomość podstawowej wiedzy z zakresu struktury,
organizacji i funkcjonowania sądów powszechnych
3. Etap trzeci - rozmowa kwalifikacyjna, podczas którego komisja w szczególności
oceni umiejętności kandydata dotyczące wykorzystania w praktyce jego wiedzy
z zakresu zadań wykonywanych na stanowisku pracy, którego konkurs dotyczy
Lista kandydatów, którzy zakwalifikowali się do drugiego i trzeciego etapu konkursu,
godzina i miejsce przeprowadzenia kolejnego etapu rekrutacji zostanie zamieszczona na
co najmniej 7 dni przed jego rozpoczęciem - na tablicy ogłoszeń Sądu Rejonowego
w Kluczborku, znajdującej się na parterze w budynku Sądu przy ul. Katowickiej 2 oraz na
stronie internetowej, www.kluczbork.sr.gov.pl
Przed przystąpieniem do konkursu, Przewodniczącemu Komisji należy okazać dowód
osobisty.
Komisja konkursowa po przeprowadzeniu konkursu, w oparciu o jego wyniki, może
wyłonić listę rezerwową kandydatów na wypadek zaistnienia możliwości zatrudnienia
większej liczby osób lub w przypadku rezygnacji kandydata. Rezerwowa lista kandydatów jest
ważna do następnego konkursu, jednak nie dłużej niż 12 miesięcy od przeprowadzenia
ostatniego konkursu.
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik biurowy
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • średnie ogólnokształcące
  • średnie zawodowe 4-letnie
  • wyższe (w tym licencjat)
  • średnie branżowe
Uprawnienia:
  • Obsługa programów pakietu MS OFFICE

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagania niezbędne, jakie powinien spełniać kandydat ubiegający się o staż urzędniczy:
obywatelstwo polskie, pełna zdolność do czynności prawnych,
nieposzlakowana opinia,
niekaralność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
nie jest prowadzone przeciwko kandydatowi postępowanie o przestępstwo ścigane
z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe,
wykształcenie średnie oraz zdany egzamin maturalny lub wyższe,
bardzo dobra znajomość obsługi komputera, pakietów biurowych MS Office oraz
urządzeń biurowych,
umiejętność biegłego pisania na komputerze,
podstawowa wiedza z zakresu struktury, organizacji i funkcjonowania sądów
powszechnych (szczególnie z zakresu ustaw: Prawo o ustroju sądów powszechnych,
Regulaminu urzędowania sądów powszechnych, ustawy o pracownikach sądów
i prokuratury),
stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na ww. stanowisku.

NIP: 7511290362
REGON: 000323708
Sposób aplikowania: za pośrednictwem urzędu
Adres: Sienkiewicza 22b, 46-200 Kluczbork, powiat: kluczborski, woj: opolskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Dominika Habrajska
Nr telefonu: 774471338 w. 338
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Wymagane dokumenty:
podanie ze wskazaniem sygnatury konkursu,
kwestionariusz osobowy w załączeniu
oświadczenie kandydata o posiadaniu obywatelstwa polskiego i pełnej zdolności do oświadczenie o wyrażeniu przez kandydata zgody na przetwarzanie danych
osobowych dla potrzeb związanych z rekrutacją,
oświadczenie o wyrażeniu przez kandydata zgody na przetwarzanie danych
osobowych dalsza rekrutacja (lista rezerwowa),
oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania
danych osobowych przez Sąd Rejonowy w Kluczborku w zakresie niezwiązanym ze
sprawowaniem wymiaru sprawiedliwości,
kserokopia świadectwa ukończenia szkoły średniej wraz z egzaminem maturalnym
lub kserokopia dyplomu ukończenia studiów (oryginały dokumentów kandydat
winien okazać w przypadku zakwalifikowania się do drugiego etapu konkursu
praktycznego sprawdzenia umiejętności) i ewentualne kserokopie dokumentów
potwierdzających doświadczenie zawodowe (świadectw pracy).
Złożenie dokumentów.
Pełną dokumentację zgłoszenia udziału w konkursie należy składać w zamkniętych,
podpisanych kopertach z oznaczeniem konkursu w:
Biurze Obsługi Interesanta Sądu Rejonowego w Kluczborku
ul. Katowicka 2, 46-200 Kluczbork - pokój nr 1
lub
przesłać pocztą na adres:
Sąd Rejonowy w Kluczborku
ul. Katowicka 2,
46-200 Kluczbork
(w przypadku nadania dokumentów drogą pocztową, za datę ich złożenia uważa się datę
stempla pocztowego, dokumenty złożone po terminie nie będą rozpatrywane).
koniecznie z dopiskiem Rekrutacja A.110.1.2024 - w terminie do dnia 23.02.2024r.
Konkurs przeprowadzi komisja konkursowa powołana przez Dyrektora Sądu
Rejonowego w Kluczborku.
czynności prawnych, o niekaralności za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, o nie
prowadzeniu wobec kandydata żadnego postępowania o przestępstwo ścigane
oświadczenie o nieposzlakowanej opinii,
oświadczenie kandydata, iż posiada stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na
ww. stanowisku,
Osoba do kontaktu pracodawcy: Anna Żołnierek
Nr telefonu: 774471674