Pracownik socjalny - Tolkmicko, warmińsko-mazurskie

Data dodania: 2024-02-19
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu
Pracodawca: Dom Pomocy Społecznej w Tolkmicku
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie zawodowe

Numer oferty: StPr/24/0298

Miejsce pracy: Szpitalna 2, 82-340 Tolkmicko, powiat: elbląski, woj: warmińsko-mazurskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Świadczenie pracy socjalnej na rzecz klienta pomocy społecznej przed przyjęciem do domu pomocy społecznej- rozeznanie aktualnej sytuacji socjalno- bytowej, przeprowadzanie wywiadów aktualizacyjnych, prowadzenie pracy socjalnej na rzecz mieszkańców Domu, a w szczególności: utrzymanie więzi z rodziną mieszkańca, osobami bliskimi oraz środowiskiem lokalnym, organizowanie mieszkańcom czasu wolnego, w tym imprez o charakterze okazjonalnym, udzielanie pomocy w załatwieniu indywidualnych spraw mieszkańców, w tym dokonywaniu drobnych zakupów, prowadzenie współpracy z innymi komórkami organizacyjnymi w zakresie żywotnych interesów mieszkańców, podejmowanie działań mających na celu ułatwienie adaptacji i aklimatyzacji mieszkańców w nowych uwarunkowaniach, prowadzenie zagadnień związanych ze składaniem przez mieszkańców do depozytu środków pieniężnych i innych przedmiotów wartościowych, prowadzenie czytelni i biblioteki domowej, prowadzenie spraw związanych z urlopami mieszkańców, udzielanie informacji, wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych mieszkańców oraz skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji tych zadań, pomoc w uzyskiwaniu dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej poradnictwa dot. możliwości rozwiązywania problemów i udzielania pomocy przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe o organizacje pozarządowe oraz wspieranie w uzyskiwaniu pomocy, pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych mieszkańców, współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami, inicjowanie nowych form pomocy mieszkańcom i ich rodzicom mającym trudną sytuację życiową, współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrażaniu oraz rozwijaniu programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia, czynny udział w opracowywaniu indywidualnych planów wspierania mieszkańców, ich monitorowanie, dokonywanie niezbędnych modyfikacji odzwierciedlających aktualny stan mieszkańca oraz jego oczekiwania, prowadzenie pełnej, wymaganej dokumentacji odzwierciedlającej indywidualną pracę z mieszkańcem, w tym; prowadzenie ewidencji akt oczekujących na przyjęcie do Domu, prowadzenie ewidencji ruchu mieszkańców/ meldunki, urlopy / i akt osobowych mieszkańców , prowadzenie dokumentacji związanej ze złożonym depozytem przez mieszkańców, prowadzenie dokumentacji związanej z odpłatnością mieszkańców za pobyt w Domu, prowadzenie ewidencji zwrotów kosztów utrzymania z tytułu urlopów mieszkańców, prowadzenie ewidencji odzieży pobranej przez mieszkańców z magazynu, kształtowanie właściwych stosunków międzyludzkich w Domu, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców oraz właściwych postaw pracowniczych w stosunku do mieszkańców, załatwianie spraw emerytalno- rentowych, zasiłkowych mieszkańców, towarzyszenie mieszkańcom w wyjazdach- na konsultacje, w sprawach osobistych do sądu, ZUS- u, itp, kompleksowa realizacja zadania związanego z pobieraniem i wypłacaniem świadczeń emerytalno- rentowych mieszkańców Domu, prowadzenie spraw związanych z odpłatnością mieszkańców za pobyt w Domu, stała praca w Zespole Opiekuńczo- Terapeutycznym oraz współpraca z pracownikami pierwszego kontaktu we wszelkich sprawach dot. realizacji indywidualnego planu opieki wynikającej z funkcji pracownika pierwszego kontaktu, prowadzenie stałej współpracy z organami ZUS, terenowymi ośrodkami pomocy społecznej, PFRON, NFZ oraz innymi placówkami pomocy społecznej, służenie pomocą w rozwiązywaniu konfliktów międzyludzkich w Domu, utrzymywanie stałego kontaktu z mieszkańcami przebywającymi w placówkach służby zdrowia, stały kontakt z personelem Domu wykonującym inne funkcje.Świadczenie pracy socjalnej na rzecz klienta pomocy społecznej przed przyjęciem do domu pomocy społecznej- rozeznanie aktualnej sytuacji socjalno- bytowej, przeprowadzanie wywiadów aktualizacyjnych, prowadzenie pracy socjalnej na rzecz mieszkańców Domu, a w szczególności: utrzymanie więzi z rodziną mieszkańca, osobami bliskimi oraz środowiskiem lokalnym, organizowanie mieszkańcom czasu wolnego, w tym imprez o charakterze okazjonalnym, udzielanie pomocy w załatwieniu indywidualnych spraw mieszkańców, w tym dokonywaniu drobnych zakupów, prowadzenie współpracy z innymi komórkami organizacyjnymi w zakresie żywotnych interesów mieszkańców, podejmowanie działań mających na celu ułatwienie adaptacji i aklimatyzacji mieszkańców w nowych uwarunkowaniach, prowadzenie zagadnień związanych ze składaniem przez mieszkańców do depozytu środków pieniężnych i innych przedmiotów wartościowych, prowadzenie czytelni i biblioteki domowej, prowadzenie spraw związanych z urlopami mieszkańców, udzielanie informacji, wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych mieszkańców oraz skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji tych zadań, pomoc w uzyskiwaniu dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej poradnictwa dot. możliwości rozwiązywania problemów i udzielania pomocy przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe o organizacje pozarządowe oraz wspieranie w uzyskiwaniu pomocy, pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych mieszkańców, współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami, inicjowanie nowych form pomocy mieszkańcom i ich rodzicom mającym trudną sytuację życiową, współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrażaniu oraz rozwijaniu programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia, czynny udział w opracowywaniu indywidualnych planów wspierania mieszkańców, ich monitorowanie, dokonywanie niezbędnych modyfikacji odzwierciedlających aktualny stan mieszkańca oraz jego oczekiwania, prowadzenie pełnej, wymaganej dokumentacji odzwierciedlającej indywidualną pracę z mieszkańcem, w tym; prowadzenie ewidencji akt oczekujących na przyjęcie do Domu, prowadzenie ewidencji ruchu mieszkańców/ meldunki, urlopy / i akt osobowych mieszkańców , prowadzenie dokumentacji związanej ze złożonym depozytem przez mieszkańców, prowadzenie dokumentacji związanej z odpłatnością mieszkańców za pobyt w Domu, prowadzenie ewidencji zwrotów kosztów utrzymania z tytułu urlopów mieszkańców, prowadzenie ewidencji odzieży pobranej przez mieszkańców z magazynu, kształtowanie właściwych stosunków międzyludzkich w Domu, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców oraz właściwych postaw pracowniczych w stosunku do mieszkańców, załatwianie spraw emerytalno- rentowych, zasiłkowych mieszkańców, towarzyszenie mieszkańcom w wyjazdach- na konsultacje, w sprawach osobistych do sądu, ZUS- u, itp, kompleksowa realizacja zadania związanego z pobieraniem i wypłacaniem świadczeń emerytalno- rentowych mieszkańców Domu, prowadzenie spraw związanych z odpłatnością mieszkańców za pobyt w Domu, stała praca w Zespole Opiekuńczo- Terapeutycznym oraz współpraca z pracownikami pierwszego kontaktu we wszelkich sprawach dot. realizacji indywidualnego planu opieki wynikającej z funkcji pracownika pierwszego kontaktu, prowadzenie stałej współpracy z organami ZUS, terenowymi ośrodkami pomocy społecznej, PFRON, NFZ oraz innymi placówkami pomocy społecznej, służenie pomocą w rozwiązywaniu konfliktów międzyludzkich w Domu, utrzymywanie stałego kontaktu z mieszkańcami przebywającymi w placówkach służby zdrowia, stały kontakt z personelem Domu wykonującym inne funkcje.
Jedna zmiana 07:30- 15:30 od poniedziałku do piątku.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.03.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 700 PLN
Opis wynagrodzenia: Wynagrodzenie 4700, 00 zł + dodatek stażowy
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik socjalny
Zatrudnienie od zaraz: TAK

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • średnie zawodowe

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Minimum wykształcenie średnie i dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych.

NIP: 5781090471
REGON: 000297974
Adres: Szpitalna 2, 82-340 Tolkmicko, powiat: elbląski, woj: warmińsko-mazurskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Diana Tuzimek
Nr telefonu: 552316178
E-mail: sekretariat@dpstolkmicko.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: CV
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail, Godziny : 8:30- 14:30