Asystent rodziny - Kluczbork, opolskie

Data dodania: 2024-02-09
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Kluczborku
Pracodawca: OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Kluczborku
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/0149

Miejsce pracy: Zamkowa 6, 46-200 Kluczbork, powiat: kluczborski, woj: opolskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: opracowywanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym,
opracowywanie, we współpracy z członkami rodziny i koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej, planu pracy z rodziną, który jest skoordynowany z planem pomocy dziecku umieszczonemu w pieczy zastępczej;
udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego;
udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych;
udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów psychologicznych;
udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi;
wspieranie aktywności społecznej rodzin;
motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych;
udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymywaniu pracy zarobkowej;
motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu
kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych;
udzielanie wsparcia dzieciom, w szczególności poprzez udział w zajęciach psychoedukacyjnych;
udzielanie wsparcia dziecku przez towarzyszenie mu podczas posiedzenia albo rozprawy z jego udziałem, o którym mowa w art. 76a § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego (Dz. U. z 2024r. poz. 37);
podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin;
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.03.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 450 PLN
Opis wynagrodzenia: Szczegółowe informacje na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: asystent rodziny
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: obywatelstwo polskie lub obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego mają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium RP i ukończenie 18 roku życia;
pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
nieposzlakowana opinia;
stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wskazanym stanowisku pracy;
wykształcenie i staż pracy zgodnie z Art. 12 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z dnia 9 czerwca 2011 r. (Dz. U. z 2023 r. poz. 1426 z późn. zm.);
niekaralność za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
osoba aplikująca nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona;
osoba aplikująca wypełnia obowiązek alimentacyjny w przypadku gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego;
osoba aplikująca nie figuruje w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym.

NIP: 7511368012
REGON: 004502402
Krótki opis działalności gospodarczej: opieka społeczna
Adres: Zamkowa 6, 46-200 Kluczbork, powiat: kluczborski, woj: opolskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Krzysztof Soberka
Nr telefonu: 774185281 wew. 10 15
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: życiorys (CV) z uwzględnieniem dokładnego przebiegu pracy zawodowej,
list motywacyjny,
kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie - (kserokopia dyplomu, itp.),
oświadczenie, że kandydat nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest kandydatowi zawieszona ani ograniczona, (zał. nr 1),
oświadczenie, że kandydat wypełnia obowiązek alimentacyjny w przypadku, gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego, (zał. nr 1),
oświadczenie, że nie figuruje w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle
Seksualnym z dostępem ograniczonym, (zał. nr 1),
oświadczenie o zdolności do pracy ze względu na stan zdrowia, (zał. nr 1),
oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego, (zał. nr 1),
oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw
publicznych, (zał. nr 1),
oświadczenie o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie, (zał. nr 1),
oświadczenie o nieposzlakowanej opinii, (zał. nr 1),
podpisana klauzula informacyjna, (zał. nr 2),
podpisana zgoda na przetwarzanie innych danych z klauzulą informacyjną, (zał. nr 3),
kserokopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność w przypadku, gdy kandydat jest osobą z niepełnosprawnością.