Kierownik placówki socjalizacyjno-interwencyjnej "perspektywa" - Polkowice, dolnośląskie

Data dodania: 2024-01-29
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Polkowicach
Pracodawca: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/0161

Miejsce pracy: Górna 3/4-5, 59-100 Polkowice, powiat: polkowicki, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Zakres ogólny wykonywanych zadań na stanowisku Kierownika :

1) Przestrzeganie obowiązków pracowniczych w zgodzie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej oraz przepisami Kodeksu Pracy i ustawy o pracownikach samorządowych, Regulaminem Pracy oraz Regulaminem Organizacyjnym ,
2) Dbałość o wykonywanie zadań publicznych oraz o środki publiczne, z uwzględnieniem interesu publicznego oraz indywidualnych interesów obywateli,
3) Zapobieganie niegospodarności, marnotrawstwu, sprzeniewierzeniom i kradzieżom mienia pracodawcy,
4) Zapoznawanie się z przepisami prawnymi dotyczącymi zakresu czynności i z ich zmianami,
5) Udzielanie informacji organom, instytucjom i osobom fizycznym oraz udostępnianie dokumentów znajdujących się w posiadaniu Centrum (placówek), jeżeli prawo tego nie zabrania,
6) Przestrzeganie obowiązującego czasu pracy,
7) Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w miejscu pracy oraz przepisów p.poż.,
8) Subordynacja wobec bezpośredniego przełożonego i przełożonych wyższego stopnia
9) Zachowanie uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami, zwierzchnikami, podwładnymi oraz współpracownikami,
10) Zachowywanie się z godnością w miejscu pracy i poza nim,
11) Stałe podnoszenie kwalifikacji i umiejętności zawodowych,
12) Dochowanie tajemnicy ustawowo chronionej,
13) Informowanie bezpośredniego przełożonego o stanie załatwianych spraw i napotykanych trudnościach,
14) Przestrzeganie zasad organizacji Centrum, warunków współpracy i metod pracy,
15) Terminowe, rzetelne, sumienne i bezstronne wykonywanie poleceń przełożonego i zleconych do wykonywania prac,
16) Powiadamianie bezpośredniego przełożonego o wszelkiego rodzaju nadużyciach na szkodę pracodawcy oraz o stwierdzonych nieprawidłowościach w działalności Centrum (placówek),
17) Bieżąca współpraca z innymi stanowiskami pracy w przedmiocie uregulowanym niniejszym zakresem czynności,
18) Wykonywanie innych czynności zleconych przez przełożonego.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony
Wymiar etatu: 1.0
Data rozpoczęcia: 01.02.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 900 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pozostali kierownicy do spraw innych typów usług gdzie indziej niesklasyfikowani
Typ propozycji: praca stała, praca w wolne dni
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)
Uprawnienia:
  • Przygotowanie pedagogiczne
  • umiejętność planowania i organizacji działań, samodzielność i inicjatywa w działaniu
  • łatwość w nawiązywaniu kontaktów

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagania niezbędne:
1) Obywatelstwo polskie;
2) Wykształcenie wyższe – na poziomie magistra, na kierunku: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki rodzinne lub na innym kierunku, którego program obejmuje: resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo- wychowawczą, lub
a) na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie, resocjalizacji lub kursem kwalifikacyjnym z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, lub
b) na dowolnym kierunku oraz przygotowanie pedagogiczne uprawniające do wykonywania zawodu nauczyciela
3) Wymagany staż pracy: minimum 3-letni staż pracy;
4) nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona;
5) Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na w/w stanowisku,
6) Nieposzlakowana opinia;
7) Znajomość oraz umiejętność stosowania przepisów prawa w zakresie niezbędnym dla wykonywania zadań na w/w stanowisku: ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz rozporządzenia w sprawie instytucjonalnej pieczy zastępczej, ustawy o pomocy społecznej, kodeksu rodzinnego i opiekuńczego,
8) wypełnia obowiązek alimentacyjny w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego;
9) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
10) nie figuruje w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym.
11) Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, zawartych w złożonej ofercie, których obowiązek podania nie wynika z przepisów prawa.

NIP: 6922169130
REGON: 390690100
Adres: ŚW. SEBASTIANA 1a, 59-100 Polkowice, powiat: polkowicki, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 767299286
E-mail: a.klos_plokarz@pcuwpolkowice.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: 1) List motywacyjny, (CV), Kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (dostępny w załączeniu do ogłoszenia) - odręcznie podpisany;
2) Kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe;
3) Kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
4) Inne kopie dokumentów potwierdzające kwalifikacje i umiejętności;
5) Oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych;
6) Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
7) Oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na wykonywanie pracy na w/w stanowisku;
8) Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego;
9) Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji wraz ze zgodą na zniszczenie dokumentów po zakończeniu procesu rekrutacji w przypadku wyboru innej oferty.
10) Oświadczenie dotyczące przetwarzania szczególnych kategorii danych osobowych
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail