Pracownik socjalny - Zgorzelec, dolnośląskie

Data dodania: 2024-01-29
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu
Pracodawca: MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W ZGORZELCU
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie ogólnokształcące

Numer oferty: StPr/24/0056

Miejsce pracy: Romualda Traugutta 78A, 59-900 Zgorzelec, powiat: zgorzelecki, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Praca socjalna, dokonywanie diagnozy środowiska, rozpoznawanie i ustalanie potrzeb, kwalifikowanie do świadczeń pomocy społecznej na podstawie przeprowadzonych wywiadów środowiskowych, ustalanie planu pomocy wraz z zainteresowanymi osobami, realizowanie działań zmierzających do poprawy sytuacji osób wymagających pomocy wspólnie z instytucjami i organizacjami społecznymi, udzielanie informacji w sprawach dotyczących uprawnień z funduszu pomocy społecznej, prowadzenie dokumentacji zgodnie z zaleceniami Ośrodka i Kodeksu Postępowania Administracyjnego, udzielanie pomocy w rozwiazywaniu podstawowych problemów życiowych osobom, rodzinom lub grupom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej ze względu na wiek, stan zdrowia lub inne przyczyny natury społecznej, podejmowanie działań na rzecz osób zagrożonych przemocą w rodzinie, mających na celu przeciwdziałanie temu zjawisku, udzielanie informacji osobom doznającym przemocy o instytucjach, osobach i możliwościach pomocy w środowisku lokalnym, sprawdzanie skuteczności udzielonej pomocy, inspirowanie działań samopomocowych i opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób lub rodzin, które wymagają pomocy w rozwiazywaniu podstawowych spraw życiowych, udzielanie informacji, wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązania spraw życiowych osobom, które dzięki tej pomocy byłyby zdolne samodzielnie rozwiązywać sprawy powodujące ich trudna sytuację życiową, obsługa programu TT-POMOC, przygotowywanie projektów decyzji administracyjnych w zakresie pomocy społecznej, dotyczących przyznawania bądź odmowy przyznania świadczeń, windykacja i inicjowanie postępowania egzekucyjnego w administracji w celu wyegzekwowania nienależnie pobranych świadczeń oraz należności cywilno-prawnych, realizowanie zadań gminy wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, więcej informacji na BIP MOPS w zakładce nabory www.bip.mopszgorzelec.iap.pl
I umowa na czas określony- docelowo na stałe, jedna zmiana - godziny pracy: pon, śr, czw 7:30-15:30. wt. 7:30-17:00, pt 7:30-14:00, wynagrodzenie 4500zł ( dodatek za staż oraz dodatek za pracę w terenie)
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 11.03.2024
Data zakończenia: 11.03.2025
Wynagrodzenie brutto: od 4 500 PLN
Opis wynagrodzenia: miesięcznie
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik socjalny
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Zawody:
  • Pracownik socjalny
Wykształcenie:
  • średnie ogólnokształcące
Uprawnienia:
  • obsługa komputera

Wymagania pożądane

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat), kierunek: praca socjalna

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: wykształcenie średnie lub wyższe ( kierunek/specjalność : praca socjalna); uprawnienia do wykonywania zawodu pracownika socjalnego; znajmość ustawy o pomocy społecznej, aktów wykonawczych, KPA, obsługa komputera;

NIP: 6151013653
REGON: 003271455
Adres: Romualda Traugutta 78A, 59-900 Zgorzelec, powiat: zgorzelecki, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Mariola Chwałko
Nr telefonu: 75 77 56 911
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: list motywacyjny, CV, kwestionariusz, dok. potwierdzające wykształcenie, oświadczenia
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon