Od referenta do starszego inspektora - Wejherowo, pomorskie

Data dodania: 2024-01-27
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie
Pracodawca: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/0159

Miejsce pracy: Sobieskiego 279A, 84-200 Wejherowo, powiat: wejherowski, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Pełna treść ogłoszenia:
- ustalanie właściwości miejscowej w związku z umieszczeniem dziecka w pieczy zastępczej i obowiązku ponoszenia odpłatności za jego pobyt odpowiednio przez gminę lub powiat z którego pochodzi,
- wykonywanie działań z zakresu postępowania w sprawach sporów o właściwość miejscową gmin zobowiązanych do ponoszenia odpłatności w związku z umieszczeniem dziecka w pieczy zastępczej tj. zbieranie dokumentacji oraz przekazanie wraz z pozwem do Samorządowego Kolegiom Odwoławczego,
- gromadzenie i przekazywanie rodzinie zastępczej lub prowadzącym rodziny dom dziecka dokumentacji dziecka umieszczonego w rodzinnej pieczy zastępczej w związku z realizacją obowiązku wynikającego z art. 38a ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej,
- gromadzenie i przekazywanie instytucjom współpracującym dokumentacji rodzin zastępczych spokrewnionych, niezawodowych, zawodowych i prowadzących rodzinne domy dziecka w związku z realizacją ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej,
- monitorowanie elektronicznej bazy danych Excel dotyczącej rodzinnej pieczy zastępczej, kalendarza zespołów ocen sytuacji dziecka przebywającego w pieczy zastępczej,
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 19.02.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 600 do 5 300 PLN
Opis wynagrodzenia: + dodatek stażowy
zatrudnienie: luty 2024 r.
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik biurowy
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagania niezbędne:
- wykształcenie wyższe preferowane na kierunku administracja, pedagogika, psychologia, praca socjalna
- 4 lata stażu pracy;
- obywatelstwo polskie;
- osoba nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona;
- wypełnia obowiązek alimentacyjny w przypadku, gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu wykonawczego;
- nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
- nie figuruje w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym.
- znajomość przepisów z zakresu: ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej i aktów wykonawczych
do ustawy, ustawy o pomocy społecznej, ustawy o samorządzie powiatowym, ustawy o ochronie danych osobowych, kodeksu postępowania administracyjnego ,kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

NIP: 5881849725
REGON: 191687460
Adres: Sobieskiego 279A, 84-200 Wejherowo, powiat: wejherowski, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 58 672-40-63 w.43
E-mail: kancelaria@pcprwejherowo.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Wymagane dokumenty należy złożyć w zamkniętej kopercie zaadresowanej do Dyrektora PCPR w Wejherowie z dopiskiem Nabór na stanowisko: OD REFERENTA DO STARSZEGO INSPEKTORA W ZESPOLE DS. RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ w kancelarii PCPR ul. Sobieskiego 279A 84-200 Wejherowo, lub przesłać na wyżej wymieniony adres
w terminie do 07.02.2024 r. do godz. 15:30 (decyduje data faktycznego wpływu do PCPR).
Oferty które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon, e-mail