Pracownik socjalny - Nowe Warpno, zachodniopomorskie

Data dodania: 2024-01-25
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Policach
Pracodawca: Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Warpnie
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne, kierunek: socjologia, psychologia, nauki o rodzinie

Numer oferty: StPr/24/0031

Miejsce pracy: Tadeusza Kościuszki 3 A, 72-022 Nowe Warpno, powiat: policki, woj: zachodniopomorskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: - praca socjalna,
- przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych,
- dokonywanie analizy, diagnozy i oceny zjawisk indywidualnych i społecznych, a także formułowanie opinii w zakresie zapotrzebowania na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń,
- udzielanie informacji, wskazówek, porad i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, rodzinom, grupom i społecznościom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną ich trudnej sytuacji lub zaspokajać niezbędne potrzeby życiowe,
- pomoc w uzyskaniu dla osób lub rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej specjalistycznego poradnictwa, terapii lub innych form pomocy w zakresie możliwości rozwiązywania problemów przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe,
- udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej, - pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych,
- współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania problemów oraz skutków negatywnych zjawisk społecznych,
- łagodzenie konsekwencji ubóstwa,
- inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mającym trudną sytuację życiową służące poprawie sytuacji takich osób i rodzin,
- współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu regionalnych i lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia,
- inicjowanie lub współuczestniczenie w działaniach profilaktycznych nakierowanych na zapobieganie lub łagodzenie problemów społecznych.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 15.02.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 642 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik socjalny
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

  • wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne, kierunek: socjologia, psychologia, nauki o rodzinie
Uprawnienia:
  • znajomość przepisów prawnych niezbędnych do wykonywania pracy na ww. stanowisku
  • umiejętność współpracy
  • prawo jazdy kat. B i własny samochód osobowy
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych
  • praca socjalna z osobą i rodziną w środowisku
  • wysoka kultura osobista
  • skuteczna komunikacja
  • praca pod presją czasu
  • niekaralność potwierdzona zaświadczeniem
  • umiejętność obsługi komputera
  • umiejętność analizy dokumentów i sytuacji życiowej klientów pomocy społecznej
  • dokładność, sumienność i odpowiedzialność

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: mile widziany minimum roczny staż pracy na stanowisku pracownika socjalnego.

NIP: 8512769469
REGON: 00052842200032
Adres: Tadeusza Kościuszki 3 A, 72-022 Nowe Warpno, powiat: policki, woj: zachodniopomorskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: TERESA SZYBKA
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: CV
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście