Pracownik socjalny - Piła, wielkopolskie

Data dodania: 2024-01-18
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Pile
Pracodawca: POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W PILE
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/0067

Miejsce pracy: Niepodległości 37, 64-920 Piła, powiat: pilski, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Współpraca z placówkami opiekuńczo wychowawczymi, poszukiwanie miejsc w placówkach opiekuńczo wychowawczych na terenie innych powiatów, współudział w organizacji opieki w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka i placówkach opiekuńczo wychowawczych, podejmowanie działań związanych z usamodzielnieniem wychowanków opuszczających placówki opiekuńczo wychowawcze, zakłady poprawcze, młodzieżowe ośrodki wychowawcze i socjoterapii, schroniska dla nieletnich, domy pomocy społecznej, rodziny zastępcze, współudział w przygotowywaniu dyspozycji do wypłaty świadczeń osobom usamodzielnianym, sporządzanie sprawozdawczości, wydawanie skierowań do placówek opiekuńczo wychowawczych, dokonywanie oceny rodziny zastępczej lub prowadzącego rodzinny dom dziecka pod względem predyspozycji do pełnienia powierzonej im funkcji oraz jakości wykonywanej pracy zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, prowadzenie poradnictwa dla osób sprawujących rodzinną pieczę zastępcza i ich dzieci oraz dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej, pomoc rodzinom zastępczym oraz prowadzącym rodzinne domy dziecka w nawiązaniu wzajemnego kontaktu, zapewnienie rodzinom zastępczym oraz prowadzącym rodzinne domy dziecka dostępu do specjalistycznej pomocy dla dzieci, w tym psychologicznej, reedukacyjnej i rehabilitacyjnej, analiza sytuacji osobistej, rodzinnej i majątkowej kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej lub prowadzenia rodzinnego domu dziecka, zgłaszanie informacji do właściwego sądu o fakcie niewypełniania swoich funkcji, lub niewłaściwego pełnienia funkcji przez rodziny zastępcze, sporządzanie analiz i sprawozdań dotyczących merytorycznej działalności Centrum w zakresie prowadzonych spraw, realizacja zadań Powiatu wynikająca z ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej, realizacja zadań powiatu z zakresu pomocy cudzoziemcom, realizacja innych zadań zleconych przez Dyrektora niewyszczególnionych w zakresie czynności, a związanych z funkcjonowaniem Centrum itp.
Umowa o pracę na czas określony od 3 do 6 m-cy, z możliwością pracy docelowo na czas nieokreślony, zatrudnienie od zaraz, jedna zmiana 07:30 - 15:30.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 31.01.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 242 PLN
Opis wynagrodzenia: + dodatek pracownika socjalnego oraz dodatek stażowy w zależności od lat pracy
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik socjalny
Typ propozycji: praca stała
Zatrudnienie od zaraz: TAK

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)
Uprawnienia:
  • OBSŁUGA KOMPUTERA

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wykształcenie zgodne z wymogami prawnymi do wykonywania zawodu pracownika socjalnego - art. 116 ustawy o pomocy społecznej, wysoki poziom umiejętności społecznych, w szczególności: komunikacji, asertywnego zachowania, nastawienia na współpracę, planowania i organizowania pracy własnej, pracy w zespole, umiejętność obsługi programów WORD, EXCEL, POWER POINT, mile widziane uprawnienia, mile widziane doświadczenie zawodowe.
Szczegółowe wymagania dostępne są w ogłoszeniu o naborze na stronie internetowej PCPR w Pile w BIP.

NIP: 7642116647
REGON: 570798410
Adres: Niepodległości 37, 64-920 Piła, powiat: pilski, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Marika Gostomczyk
Nr telefonu: 67 349 12 08
E-mail: kadry@pcpr.pila.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Wykaz dokumentów dostępny jest w ogłoszeniu o naborze na stronie internetowej PCPR w Pile w BIP
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, poczta, inny - Dokumenty aplikacyjne można składać w zamkniętej kopercie
w sekretariacie lub przesłać pocztą na adres Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Pile aleja Niepodległości 37 (V piętro), 64-920 Piła z dopiskiem: Nabór na stanowisko
Pracownika socjalnego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie
w Pile w terminie do dnia 31.01.2024r. (decyduje data wpływu do PCPR). Oferty nie
spełniające wymogów formalnych oraz oferty, które wpłyną po określonym w ogłoszeniu
terminie nie będą rozpatrywane., Termin: do 31.01.2024r.