Główna księgowa/y - Gniew, pomorskie

Data dodania: 2023-12-05
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie
Pracodawca: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie zawodowe, ekonomiczne

Numer oferty: StPr/23/1444

Miejsce pracy: Plac Grunwaldzki 16/17, 83-140 Gniew, powiat: tczewski, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1. Prowadzenie rachunkowości Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2. Wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi z rachunku instytucji kultury.
3. Sporządzanie planu finansowego i sprawozdań z jego wykonania oraz bieżące dokonywanie korekt.
4. Sporządzanie niezbędnych dla bieżącego zarządzania przez dyrektora instytucji kultury sprawozdań o realizacji planu finansowego.
5. Sporządzanie sprawozdań finansowych z wykorzystanej dotacji przyznanej przez organizatora.
6. Sporządzanie bilansu, prowadzenie sprawozdawczości budżetowej i podatkowej instytucji (PIT, CIT).
7. Dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym instytucji kultury, kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych.
8. Naliczanie wynagrodzeń i pochodnych, zaliczek podatkowych, składek, potraceń oraz terminowe ich przekazywanie.
9. Opracowanie projektów dokumentów regulujących organizację rachunkowości w instytucjach kultury.
10. Sporządzanie sprawozdań finansowych do GUS i innych sprawozdań wymaganych odrębnymi przepisami.
11. Nadzorowanie i realizacja umów cywilnoprawnych i prowadzenie ich obsługi księgowej.
12. Rozliczanie projektów kulturalnych.
13. Należyte przechowywanie i zabezpieczanie dokumentów finansowo -księgowych.
14. Windykacja należności.

Wynagrodzenie do uzgodnienia z pracodawcą podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie CV na adres: a.czyzewska@ckibp.gniew.pl
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.01.2024
Wynagrodzenie brutto: od 5 000 PLN
Opis wynagrodzenia: Wynagrodzenie do uzgodnienia z pracodawcą podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: główny księgowy
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Zawody:
  • Główny księgowy (wymagany staż - lata: 3)
Wykształcenie:
  • średnie zawodowe, ekonomiczne

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Kandydat powinien spełniać jeden z poniższych warunków:
a. Ukończył ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia, podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnia praktykę w księgowości,
b. Ukończył średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,
c. Jest wpisany do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
d. Posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.
Ponadto:
1. Posiadać obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o wolnym Handlu (EFTA).
2. Znać język polski w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego.
3. Posiadać pełną zdolność do czynności prawnych i korzystać z pełni praw publicznych.
4. Brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz za przestępstwa: przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo karne skarbowe.

NIP: 5932626806
REGON: 387844360
Adres: Plac Grunwaldzki 16/17, 83-140 Gniew, powiat: tczewski, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Anna Czyżewska
E-mail: a.czyzewska@ckibp.gniew.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: CV
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście