Asystent rodziny - Porąbka, śląskie

Data dodania: 2023-11-29
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej
Pracodawca: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Porąbce
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/23/1890

Miejsce pracy: RYNEK 4, 43-353 Porąbka, powiat: bielski, woj: śląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: - opracowanie i realizacja planu z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym;
- udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego;
- udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych, psychologicznych, w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi;
- wspieranie aktywności społecznej rodzin;
- motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w tym udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymaniu pracy zarobkowej;
- motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychologicznych;
- udzielanie wsparcia dzieciom, w szczególności poprzez udział w zajęciach psychoedukacyjnych;
- podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin;
- prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną, dokonywanie okresowej oceny sytuacji rodziny;
- monitorowanie, sporządzanie opinii;
- współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej oraz innymi podmiotami i osobami.
Praca w systemie jednozmianowym w godz. 7.30-15.30.
Umowa na okres próbny z możliwością przedłużenia.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny
Wymiar etatu: 1.0
Data rozpoczęcia: 02.01.2024
Wynagrodzenie brutto: od 5 000 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: asystent rodziny
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)
Uprawnienia:
  • Prawo jazdy kat. B
  • biegła obsługa komputera z obsługą internetu
  • ! Prawo jazdy kategorii B
  • punktualność, kreatywność

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wykształcenie wyższe kierunk pedagogika, psychologia, socjologia, nauka o rodzinie lub praca socjalna lub wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentowane co najmniej rocznym stażem pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia określony na podstawie art.12 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (dz. U. z 2022 poz. 447 ze zm.) lub wykształcenie średnie lub średnie branżowe i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną, a także udokumentowane co najmniej 3 letni staż pracy z dziećmi lub rodziną, umiejętność pracy w stresie, cierpliwość, zaangażowanie, wymagane prawo jazdy kat. B, mile widziane doświadczenie.

NIP: 9372238240
REGON: 072356910
Krótki opis działalności gospodarczej: OPIEKA SPOŁECZNA
Adres: RYNEK 4, 43-353 Porąbka, powiat: bielski, woj: śląskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Barbara Czarnik - Kopaczka
Nr telefonu: 33 810 60 45
E-mail: barbara.czarnik@gops.porabka.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Kontakt osobisty, telefoniczny lub CV na e-mail
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail