Inspektor weterynaryjny - Szczytno, warmińsko-mazurskie

Data dodania: 2023-11-29
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie
Pracodawca: POWIATOWY INSPEKTORAT WETERYNARII
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), weterynaryjne

Numer oferty: StPr/23/0642

Miejsce pracy: Janusza Korczaka 1, 12-100 Szczytno, powiat: szczycieński, woj: warmińsko-mazurskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: - realizowanie zadań związanych z nadzorem nad przestrzeganiem przepisów weterynaryjnych podczas przemieszczania zwierząt gospodarskich i zwierząt towarzyszących w zakresie wystawiania wymaganych świadectw zdrowia;
- wykonywanie czynności w zakresie realizacji krajowych programów zwalczania niektórych serotypów Salmonella w stadach indyków rzeźnych, brojlerów gatunku kura, niosek gatunku kura, kur hodowlanych;
- przeprowadzanie kontroli bioasekuracji gospodarstw utrzymujących zwierzęta;
- wykonywanie zadania w zakresie realizacji badań monitoringowych zwierząt w kierunku: pryszczycy, choroby Aujeszkyego, choroby pęcherzykowej świń, klasycznego pomoru świń, zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy/otrętu bydła, gorączki Q, grypy ptaków, brucelozy kóz i owiec, choroby niebieskiego języka;
- wykonywanie czynności w zakresie przeprowadzania obserwacji zwierząt po pogryzieniu ludzi;
- wykonywanie czynności w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych, przeprowadzanie kontroli, przygotowywanie projektów decyzji, postanowień, zaświadczeń, korespondencji urzędowej w zakresie wykonywanych zadań;
- sporządzanie dokumentacji z wykonywanych zadań, w tym protokołów, informacji, zestawień zbiorczych, sprawozdań wynikających z obowiązujących przepisów prawa;
- wykonywanie zadań związanych z obsługą programów i systemów informatycznych w zakresie realizowanych zadań;
- wykonywanie czynności w zakresie współpracy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Szczytnie z organami służb, inspekcji, straży i organami jednostek samorządu terytorialnego w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę w zastępstwie
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.01.2024
Wynagrodzenie brutto: od 5 914 PLN
Opis wynagrodzenia: + dodatek stażowy
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: lekarz weterynarii
Typ propozycji: praca stała
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat), weterynaryjne
Uprawnienia:
  • Prawo jazdy kat. B
  • umiejętność obsługi komputera (znajomość programu Microsoft Office, Windows, poczty elektronicznej)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagane posiadanie prawa do wykonywania zawodu lekarza weterynarii; znajomość aktualnie obowiązujących wspólnotowych i krajowych przepisów weterynaryjnych w zakresie ochrony zwierząt, ochrony zdrowia zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, identyfikacji i rejestracji zwierząt, przepisów ustaw: o Inspekcji Weterynaryjnej, Kodeks postępowania administracyjnego, o służbie cywilnej; umiejętność organizacji pracy własnej, stosowania prawa w praktyce, analitycznego myślenia, pracy w zespole, działania w sytuacjach stresowych, w tym pod presją czasu.

NIP: 7451594991
REGON: 510750440
Adres: Janusza Korczaka 1, 12-100 Szczytno, powiat: szczycieński, woj: warmińsko-mazurskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Agnieszka Suchodolska
Nr telefonu: 789 433 478
E-mail: piw@szczytno.piw.gov.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Aplikacje należy składać do 19 grudnia 2023 r. w zamkniętej kopercie z dopiskiem "ogłoszenie nr 130812" na adres: Powiatowy Inspektorat Weterynarii, ul. Janusza Korczaka 1, 12-100 Szczytno.
Wymagane dokumenty: cv, list motywacyjny, kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia, kopie dokumentu potwierdzającego prawo do wykonywania zawodu lekarza weterynarii, oświadczenie o posiadaniu prawa jazdy kat. B, oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydat/ka nie pracował/a nie pełnił/a służby w organach bezpieczeństwa i nie był/a współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów. Nie dotyczy kandydatek/tów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później, oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego, oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych, oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe. (wzór oświadczenia dostępny u pracownika PUP).
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail