Opiekunka środowiskowa - Ostrów, podkarpackie

Data dodania: 2023-11-21
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Ropczycach
Pracodawca: GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w OSTROWIE
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie zawodowe, inne

Numer oferty: StPr/23/1180

Miejsce pracy: 39-103 Ostrów, powiat: ropczycko-sędziszowski, woj: podkarpackie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Do zadań opiekunki środowiskowej należeć będzie w szczególności:
1. Usługi gospodarcze:
a) pomoc w czynnościach dnia codziennego, w miarę potrzeby; pomoc przy myciu, kąpaniu, ubieraniu się;
b) zakup i dostarczanie artykułów spożywanych, leków i innych niezbędnych artykułów w gospodarstwie domowym;
c) przyrządzanie posiłków; w tym zgodnie z zalecaną przez lekarza dietą;
d) utrzymywanie porządku w pomieszczeniach użytkowanych lub zajmowanych przez osobę zainteresowaną;
e) palenie w piecu, przynoszenie węgla, drewna;
f) zapewnienie w miarę możliwości kontaktów z otoczeniem;
g) pomoc osobie zainteresowanej w kontakcie z urzędami, instytucjami, zakładami opieki zdrowotnej itp.
2. Usługi pielęgnacyjne:
a) wykonywanie niezbędnych czynności związanych z utrzymaniem czystości osoby w zależności od indywidualnych potrzeb;
b) pomoc w kontakcie z lekarzem leczącym i służbą zdrowia, zamawianie wizyt domowych, pomoc w rejestracji wizyt w poradni.
3. Prowadzenie niezbędnej dokumentacji.
a) bieżąca współpraca z pracownikami socjalnymi w zakresie wymiany informacji na temat środowisk objętych usługami opiekuńczymi.

Miejsce wykonywania pracy: teren gminy Ostrów
Wymiar czasu pracy: 20 godz./tyg. - stawka 30 zł/h

Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o świadczenie usług
Data rozpoczęcia: 21.11.2023
Wynagrodzenie brutto: od 30 do 30 PLN
Opis wynagrodzenia: (stawka godzinowa)
Zawód: opiekunka środowiskowa*
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • średnie zawodowe, inne

Pozostałe wymagania

Uprawnienia:
  • Prawo jazdy kat. B
Inne wymagania: Osoba ubiegająca się o zatrudnienie musi spełnić następujące wymagania niezbędne do zatrudnienia na danym stanowisku:
- posiada obywatelstwo polskie;
- posiada wykształcenie minimum średnie;
- posiada pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych;
- nie była karana za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
- stan zdrowia pozwala na zatrudnienie na określonym stanowisku;
- ma nieposzlakowaną opinię;
Wymagania dodatkowe:
- wysoka kultura osobista;
- kwalifikacje do wykonywania jednego z zawodów: opiekun środowiskowy, asystent osoby niepełnosprawnej, pielęgniarz, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, opiekun kwalifikowany w domu pomocy społecznej, a także ukończone szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy lub pomocy przedmedycznej lub doświadczenie w realizacji usług opiekuńczych, w tym zawodowe, wolontariackie lub osobiste wynikające z pełnienia roli opiekuna faktycznego i odbyte szkolenie z zakresu realizowanej usługi.
- prawo jazdy kat. B;
- umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych;
- umiejętność organizowania pracy w domu klienta.

Mile widziane doświadczenie w pracy z osobami starszymi, wymagającymi opieki.

NIP: 8181520976
REGON: 690006956
Adres: 39-103 Ostrów, powiat: ropczycko-sędziszowski, woj: podkarpackie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Barbara Borowiec
Nr telefonu: 17 22 35 768
E-mail: gops@ostrow.gmina.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: -

Pośrednicy realizujący ofertę: EDK/RD
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail