Referent w dziale ewidencji i świadczeń - Zgorzelec, dolnośląskie

Data dodania: 2023-11-13
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu
Pracodawca: POWIATOWY URZĄD PRACY W ZGORZELCU
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie ogólnokształcące

Numer oferty: StPr/23/0707

Miejsce pracy: Kazimierza Pułaskiego 14, 59-900 Zgorzelec, powiat: zgorzelecki, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1. Rejestrowanie i obsługa zgłaszających się bezrobotnych i poszukujących pracy, w tym rejestracja
elektroniczna oraz prowadzenie rejestru tych osób. Przygotowywanie w tym zakresie stosownych
decyzji administracyjnych.
2. Wprowadzanie informacji podawanych przez klienta do bazy informatycznej PUP oraz sprawdzanie
ich prawidłowości. Gromadzenie , przechowywanie, aktualizowanie i archiwizowanie akt
bezrobotnych wyłączanych z ewidencji.
3. Digitalizacja wszystkich przedkładanych dokumentów.
4. Przyjmowanie dodatkowych dokumentów i informacji dotyczących zmian w sytuacji bezrobotnego.
5. Sporządzanie zestawień stażu pracy osób bezrobotnych.
6. Sporządzanie zgłoszeń i wyrejestrowań do ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego bezrobotnych
oraz ich rodzin.
7. Weryfikowanie okresów ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych osób bezrobotnych za pomocą
raportów ZUSU1 i ZUSU2.
8. Sporządzanie decyzji administracyjnych, w tym :
- decyzji o przyznaniu lub odmowie przyznania prawa do zasiłku,
- decyzji o utracie /pozbawieniu prawa do zasiłku dla bezrobotnych,
- decyzji o wstrzymaniu/wznowieniu wypłaty zasiłku dla bezrobotnych,
- decyzji o przyznaniu/utracie lub pozbawieniu prawa do stypendium,
- decyzji o pozbawieniu statusu osoby bezrobotnej,
- decyzji o pozbawieniu statusu osoby poszukującej pracy.
9. Wydawanie decyzji administracyjnych, zaświadczeń , generowanie rozliczeń podatkowych
(PIT- 11).
10. Współdziałanie z innymi stanowiskami pracy i z pozostałymi komórkami organizacyjnymi urzędu
w zakresie realizowanych zadań.
11. Prowadzenie korespondencji z indywidualnymi klientami oraz instytucjami
więcej informacji : https://pupzgorzelec.bip.gov.pl/nabor-pracownikow/
PROCEDURA KONKURSOWA:
ZASADY SKŁADANIA DOKUMENTÓW APLIKACYJNYCH
1.Forma oferta musi być sporządzona w języku polskim w formie pisemnej, może zostać
przesłana pocztą lub złożona osobiście.
Dokumenty aplikacyjne należy umieścić w zabezpieczonej, nieprzezroczystej kopercie.
Na Kopercie należy podać imię i nazwisko kandydata do naboru na wolne stanowisko
urzędnicze, numer ogłoszenia oraz nazwę stanowiska na który trwa nabór.
2. MIEJSCE SKŁADANIA OFERT :
Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu
ul. Pułaskiego 14
59-900 Zgorzelec pokój nr 108 sekretariat (I piętro)
3. TERMIN SKŁADANIA OFERT :
Wymagane dokumenty należy złożyć w terminie do 23 listopada 2023 r. do godziny 15.00.
Za termin złożenia oferty uważa się datę jej wpływu do siedziby Powiatowego Urzędu Pracy
w Zgorzelcu przy ul. Pułaskiego 14. Dokumenty które wpłyną do Urzędu po wyżej określonym
terminie nie będą rozpatrywane.

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.12.2023
Data zakończenia: 29.02.2024
Wynagrodzenie brutto: od 3 900 PLN
Opis wynagrodzenia: miesięcznie
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: technik administracji*
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • średnie ogólnokształcące

Wymagania pożądane

  • wyższe (w tym licencjat), kierunek: administracja ,psychologia,ekonomia,socjologia,pedagogika

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: co najmniej wykształcenie średnie i roczny staż pracy lub wykształcenie wyższe, mile widziane doświadczenie w administracji publicznej.

NIP: 6151790977
REGON: 230881985
Adres www: www.pup.zgorzelec.ibip.pl
Adres: Kazimierza Pułaskiego 14, 59-900 Zgorzelec, powiat: zgorzelecki, woj: dolnośląskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Ewelina Kaucha
Nr telefonu: 075 77 700 500
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: wg ogłoszenia nr 2/2023 o naborze na wolne stanowisko pracy :
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, poczta