Psycholog - Bielsk Podlaski, podlaskie

Data dodania: 2023-10-18
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku Podlaskim
Pracodawca: Szkoła Podstawowa Nr 2 im. kpt. Władysława Wysockiego w Bielsku Podlaskim
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), inne, kierunek: Psychologia

Numer oferty: StPr/23/0515

Miejsce pracy: Wł.Wysockiego 6, 17-100 Bielsk Podlaski, powiat: bielski, woj: podlaskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1.Udzielanie uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb.
2.Podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci
i młodzieży.
3.Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy w środowisku przedszkolnym, szkolnym i pozaszkolnym uczniów.
4.Pomoc rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów.
5.Wspieranie nauczycieli wychowawców i innych specjalistów w rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu uczniów w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia i jego uczestnictwo w życiu przedszkola, szkoły; udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
6.Prowadzenie doradztwa psychologicznego dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
7.Pomoc i wspieranie uczniów i ich rodzin w sytuacjach trudnych, kryzysowych, w tym konsultacje indywidualne.
8.Badania predyspozycji osobowościowych uczniów sprawiających trudności wychowawcze lub mających zaburzenia zachowania i emocji.
9.Diagnoza zachowań agresywnych wśród uczniów oraz inne badania psychologiczne lub ankietowe wynikające z bieżących potrzeb szkoły lub zaistniałej sytuacji.
10.Terapia indywidualna uczniów szczególnie, tzw. trudnych i wynikających z bieżących potrzeb.
11.Wspieranie wychowawców klas zespołu wychowawczego i innych zespołów problemowo-zadaniowych w działaniach wynikających z programu wychowawczo -profilaktycznego.
12.Wsparcie rodziny w procesie dydaktyczno wychowawczym wychowującym dziecko
z dysfunkcjami rozwojowymi.
13.Podejmowanie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.
14.Pedagogizacja rodziców: indywidualna lub grupowa, tematyka po konsultacji
z wychowawcami klasowymi i dyrekcją szkoły.
15.Współpraca z instytucjami niosącymi pomoc rodzinie w sytuacjach kryzysowych, m.in.
z MOPS, GOPS, policja, sąd, specjalistyczne poradnie, prokuratura, kuratorzy sądowi itp.
16.Współpraca z dyrekcją, radą pedagogiczną, pielęgniarką w sprawach bieżących szkoły.
17.Wykonywanie prac zleconych przez dyrekcję Szkoły.
18.Ochrona uczniów przed skutkami demoralizacji, organizowanie niezbędnej opieki psychologiczno-resocjalizacyjnej.
19.Systematyczna współpraca z domem rodzinnym uczniów.
20.Poznanie osobowości, warunków życia i stanu zdrowia uczniów, stymulowanie ich rozwoju psychofizycznego, pozytywnych cech charakteru,
21.Udzielanie uczniom konsultacji indywidualnych i zbiorowych.
22.Współpraca z wychowawcami klas oraz organizacjami młodzieżowymi działającymi na terenie szkoły.
23.Aktywny udział w pracach rady pedagogicznej.
24.Prowadzenie zajęć profilaktyczno-resocjalizacyjnych z uczniami zagrożonymi lub niedostosowanymi społecznie.
25.Prowadzenie ustalonej odrębnymi przepisami dokumentacji pracy związanej z realizacją zadań profilaktyczno-pedagogicznych.
26.Doskonalenie swoich umiejętności dydaktycznych i podnoszenie poziomu wiedzy.
27.Prowadzenie dokumentacji dziennika zajęć psychologa i innej,
28.Wykonywanie innych czynności zleconych przez dyrektora szkoły a wynikających z organizacji pracy szkoły.
29.Uczestniczenie w przeprowadzaniu egzaminu w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej.
30.Rzetelne i systematyczne przygotowanie się do zajęć, zgodnie z zasadami współczesnej dydaktyki.
31.Kształtowanie postaw patriotycznych, obywatelskich i prospołecznych oraz wdrażanie do czynnego uczestnictwa w życiu szkoły, rodziny, środowiska i kraju.
32.Upowszechnianie samorządności jako metody wychowawczej.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 0.6
Data rozpoczęcia: 19.10.2023
Data zakończenia: 30.06.2024
Wynagrodzenie brutto: od 3 600 PLN
Opis wynagrodzenia: Stawka zgodna z obowiązującymi przepisami dotyczącymi wynagrodzenia nauczycieli.
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: psycholog
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat), inne, kierunek: Psychologia

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Stan zdrowia pozwalający na wykonywanie pracy na stanowisku psychologa.

NIP: 5431022606
REGON: 000735032
Krótki opis działalności gospodarczej: szkolnictwo podstawowe
Adres: Wł.Wysockiego 6, 17-100 Bielsk Podlaski, powiat: bielski, woj: podlaskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 857302408
E-mail: sekretariat@sp2bielskpodlaski.szkolnastrona.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: cv
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail