Pracownik socjalny - Pniewy, wielkopolskie

Data dodania: 2023-10-12
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach
Pracodawca: OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ PNIEWY
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/23/0721

Miejsce pracy: WOLNOśCI 1, 62-045 Pniewy, powiat: szamotulski, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Do głównych obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało:
1.Wykonywanie zadań pracownika socjalnego
wynikających z aktualnie obowiązującej ustawy z dnia
12 marca 2004 roku o pomocy społecznej, ustawy o
przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, ustawy o
wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej,
w szczególności:
a)praca socjalna,
b)przeprowadzanie wywiadów środowiskowych,
c)udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
d)dokonywanie analizy, diagnozy i oceny zjawisk
indywidualnych i społecznych,a także formułowanie
opinii w zakresie zapotrzebowania na świadczenia
z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania
tych świadczeń,
e)udzielanie informacji, wskazówek, porad i pomocy
w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom,
rodzinom, grupom i społecznościom, które dzięki tej
pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać
problemy będące przyczyną ich trudnej sytuacji lub
zaspokajać niezbędne potrzeby życiowe,
f)pomoc w uzyskaniu dla osób lub rodzin będących
w trudnej sytuacji życiowej specjalistycznego
poradnictwa, terapii lub innych form pomocy w zakresie
możliwości rozwiązywania problemów przez właściwe
instytucje państwowe, samorządowe i organizacje
pozarządowe,
g)pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań
samopomocowych w zaspakajaniu potrzeb życiowych
osób, rodzin, grup i środowisk społecznych,
h)współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu
przeciwdziałania i ograniczania problemów oraz skutków
negatywnych zjawisk społecznych, łagodzenie
konsekwencji ubóstwa,
i)współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu,
wdrażaniu oraz rozwijaniu lokalnych programów pomocy
społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości
życia,
j)współuczestniczenie w opracowaniu wniosków
i realizacja projektów dofinansowanych ze źródeł
zewnętrznych,
k)realizacja procedury Niebieskiej Karty,
l)współpraca z Zespołem Interdyscyplinarnym d.s.
przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
m)inicjowanie lub współuczestniczenie w działaniach
profilaktycznych nakierowanych na zapobieganie lub
łagodzenie problemów społecznych,
n)udzielanie osobom zgłaszającym się pełnej informacji
o przysługujących im świadczeniach i dostępnych
formach pomocy,
o)wykonywanie zastępstwa służbowego w czasie
nieobecności pracowników socjalnych,
p)przygotowywanie i przekazanie dokumentacji spraw
zakończonych do składnicy akt,
q)prowadzenie innych zadań zleconych przez Kierownika
związanych z działalnością Ośrodka.

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.01.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 200 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik socjalny
Typ propozycji: praca stała
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: 1.Wymagania niezbędne, które musi spełnić osoba ubiegająca się o w/w stanowisko:
a) jest obywatelem polskim,
b) ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych,
c) nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne
przestępstwo skarbowe,
d) posiada kwalifikacje zgodne z art. 116 oraz art. 156 ustawy o pomocy społecznej,
Art. 116. 1. Pracownikiem socjalnym może być osoba, która spełnia co najmniej jeden z niżej wymienionych warunków:
1) posiada dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych;
2) ukończyła studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej;
3) do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: a) pedagogika, b) pedagogika specjalna, c) politologia, d) polityka społeczna, e) psychologia, f) socjologia, g) nauki o rodzinie; 4) ukończyła studia podyplomowe z zakresu metodyki i metodologii pracy socjalnej w uczelni realizującej studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej, po uprzednim ukończeniu studiów na jednym z kierunków, o których mowa w pkt 3.
(t.j. Dz.U.2023 poz.901)

e) cieszy się nieposzlakowaną opinią,
f) znajomość przepisów prawnych z zakresu pomocy społecznej, kodeksu postępowania administracyjnego oraz uregulowań prawnych dotyczących ochrony danych osobowych,

2.Wymagania dodatkowe:
a) odpowiedzialność, rzetelność, dyskrecja, samodzielność, komunikatywność,
b) umiejętność prawidłowego redagowania pism oraz umiejętność samodzielnego pozyskiwania informacji niezbędnych
do wykonywania zadań,
c) umiejętność pracy w zespole i radzenia sobie ze stresem,
d) biegła znajomość obsługi sprzętu komputerowego,
e) doświadczenie w tworzeniu i realizacji projektów dofinansowanych ze źródeł zewnętrznych,
f) umiejętność dobrego radzenia sobie w sytuacjach z trudnym klientem,

NIP: 7871141055
REGON: 630174614
Adres: WOLNOśCI 1, 62-045 Pniewy, powiat: szamotulski, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Ewa Lisińska
Nr telefonu: 61 29 36 502
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Wymagane dokumenty:
a) kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o pracę,
b) życiorys (CV),
c) list motywacyjny,
d) kserokopie dyplomu potwierdzającego posiadanie kwalifikacji
zawodowych wymaganych do wykonywania pracy na określonym
stanowisku,
e) oświadczenie:
- o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
- że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne
przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne
- o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz o korzystaniu
z pełni praw publicznych,
- zgodnie z art. 6 ust.1 lit a i c ogólnego rozporządzenia o ochronie
danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE L 119
z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych
zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb aktualnej i przyszłej
rekrutacji.

Dokumenty i oświadczenia powinny być własnoręcznie podpisane.

Wymagane dokumenty w zaklejonych kopertach z dopiskiem
"Oferta kandydata na stanowisko pracownik socjalny w Dziale Pomocy Społecznej i Środowiskowej"

należy składać osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w sekretariacie lub przesłać drogą pocztową na adres:

Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Wolności 1, 62-045 Pniewy
do dnia 15.11.2023 r. do godz. 10:00

Dodatkowe informacje:
- nie ma możliwości przyjmowania dokumentów aplikacyjnych drogą
elektroniczną, z wyjątkiem dokumentów opatrzonych bezpiecznym
podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego
kwalifikowanego certyfikatu (zgodnie z ustawą o podpisie
elektronicznym),
- aplikacje, które wpłyną do Ośrodka po wyżej określonym terminie
nie będą rozpatrywane,
- kandydaci, którzy nie spełnią wymagań formalnych zostaną
poinformowani drogą mailową lub pisemnie.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon