Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej - Szamotuły, wielkopolskie

Data dodania: 2023-10-03
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach
Pracodawca: POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE SZAMOTUŁY
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/23/0700

Miejsce pracy: WOJSKA POLSKIEGO 1, 64-500 Szamotuły, powiat: szamotulski, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków:
- udzielanie pomocy rodzinom zastępczym i prowadzącym
rodzinne domy dziecka w realizacji zadań wynikających
z pieczy zastępczej;
- przygotowanie we współpracy z odpowiednio rodziną
zastępczą lub prowadzącym rodzinny dom dziecka oraz
asystentem planu pomocy dziecku;
- pomoc rodzinom zastępczym oraz prowadzącym rodzinne
domy dziecka w nawiązaniu wzajemnego kontaktu;
- zgłaszanie do Ośrodka Adopcyjnego informacji o dzieciach
z uregulowaną sytuacją prawną w celu poszukiwania dla nich
rodzin przysposabiających;
- zapewnienie rodzinom zastępczym oraz prowadzącym
rodzinne domy dziecka dostępu do specjalistycznej pomocy
dla dzieci, w tym psychologicznej, reedukacyjnej
i rehabilitacyjnej;
- udzielanie wsparcia pełnoletnim wychowankom rodzinnych
form pieczy zastępczej;
- przedstawianie corocznego sprawozdania z efektów pracy
organizatorowi rodzinnej pieczy zastępczej;
- organizacja poradnictwa i terapii oraz pomocy prawnej dla
osób sprawujących rodzinną pieczę zastępczą i ich dzieci oraz
dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej;
- we współpracy z psychologiem - kwalifikowanie osób
kandydujących do pełnienia funkcji rodziny zastępczej lub
prowadzenie rodzinnego domu dziecka oraz wydawanie
zaświadczeń kwalifikacyjnych zawierających potwierdzenie
ukończenia szkolenia, opinii o spełnianiu warunków i oceny
predyspozycji do sprawowania pieczy zastępczej;
- zapewnienie pomocy i wsparcia osobom sprawującym
rodzinną pieczę zastępczą, w szczególności w ramach grup
wsparcia oraz rodzin pomocowych;
- organizowanie opieki nad dzieckiem, w przypadku gdy rodzina
zastępcza albo prowadzący rodzinny dom dziecka okresowo
nie może sprawować opieki, w szczególności z powodów
zdrowotnych lub losowych albo zaplanowanego wypoczynku;
- dokonywanie oceny sytuacji dzieci przebywających
w rodzinie zastępczej;
- przekazanie właściwemu sądowi w formie pisemnej opinii
dotyczącej zasadności dalszego pobytu dziecka w pieczy
zastępczej;
- dokonywanie ocen rodziny zastępczej lub prowadzącego
rodzinny dom dziecka;
- przygotowanie rodziny zastępczej oraz prowadzących
rodzinne domy dziecka na przyjęcie dziecka;
- kompletowanie we współpracy z właściwym ośrodkiem
pomocy społecznej dokumentacji związanej z
przygotowaniem dziecka do umieszczenia w rodzinie
zastępczej albo rodzinnym domu dziecka i przekazanie jej
wyznaczonym opiekunom pieczy zastępczej;
- zapewnianie rodzinom zastępczym oraz prowadzącym
rodzinne domy dziecka szkoleń mających na celu podnoszenie
ich kwalifikacji, biorąc pod uwagę ich potrzeby.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę w zastępstwie
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.11.2023
Wynagrodzenie brutto: od 4 200 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: koordynator rodzinnej pieczy zastępczej
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Określenie niezbędnych wymagań związanych ze stanowiskiem pracy:
1.Koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej może być osoba, która posiada:
a) wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, praca socjalna, nauki o rodzinie
lub
b) wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie,
resocjalizacji lub kursem kwalifikacyjnym z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz co najmniej roczne doświadczenie w pracy z dzieckiem i rodziną lub co najmniej roczne doświadczenie jako rodzina zastępcza lub prowadzący rodzinny dom dziecka;
2)nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona;
3)wypełnia obowiązek alimentacyjny - w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego;
4)nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
5)nie figuruje w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym;
6)daje rękojmię należytej realizacji zadań koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej.

2.W przypadku wszczęcia przeciwko osobie będącej koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej postępowania karnego o umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego przepisy art. 13 postępowanie karne przeciwko asystentowi rodziny stosuje się odpowiednio.

Określenie terminu i miejsca składania dokumentów:
Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w sekretariacie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach lub pocztą na adres Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach, ul. Wojska Polskiego 1, 64-500 Szamotuły,
w terminie do dnia 13.10.2023 r. do godz. 12:00.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 61 10 18 130.

NIP: 7871817601
REGON: 631282406
Adres: WOJSKA POLSKIEGO 1, 64-500 Szamotuły, powiat: szamotulski, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Jaromir Zieliński
Nr telefonu: 61 10 18 130
E-mail: sekretariat@szamotuly.pcpr.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Wskazanie wymaganych dokumentów;
- kewstionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
- CV i list motywacyjny,
- kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i posiadane
kwalifikacje zawodowe, wymagane do wykonywania pracy,
- oświadczenie o stanie zdrowia stwierdzające brak przeciwskazań do
pracy na ww stanowisku,
- oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
na potrzeby postępowania rekrutacyjnego,
- oświadczenie, że kandydat nie jest i nie był pozbawiony władzy
rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest mu zawieszona ani
organiczona,
- oświadczenie, że kandydata wypełnia obowiązek alimentacyjny - w
przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niego wynika z tytułu
egzekucyjnego,
- oświadczenie, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem za
umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
- oświadczenie, że kandydat posiada pełną zdolność do czynności
prawnych oraz że korzysta z pełni praw publicznych,
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail