Wychowawca - Leszno, wielkopolskie

Data dodania: 2023-09-18
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie
Pracodawca: Ochotnicze Hufce Pracy Wielkopolska Wojewódzka Komenda
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne, kierunek: pedagogika, resocjalizacja

Numer oferty: StPr/23/0856

Miejsce pracy: Słowiańska 54/7, 64-100 Leszno, powiat: m. Leszno, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Praca z młodzieżą na rzecz ich kształcenia i wychowania, a w szczególności:
- nabór uczestników do hufca zgodnie z obowiązującymi przepisami
- organizowanie zajęć wychowawczych i czasu wolnego uczestnikom hufca
- kontrolowanie obecności uczestników w szkole, na praktykach i zajęciach grupowych oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z nauką
- współpraca z rodzicami i opiekunami prawnymi uczestników, pracodawcami,
instruktorami praktycznej nauki zawodu, psychologami, pedagogami, nauczycielami, terapeutami, kuratorami, policją oraz organizacjami pozarządowymi i lokalnymi wzakresie realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych
- prowadzenie na bieżąco dziennika zajęć grupy
- organizowanie i prowadzenie indywidualnych oraz grupowych działań
wychowawczych wobec uczestników
- wdrażanie młodzieży do zachowania kultury i higieny osobistej oraz dbałości o
powierzone mienie
- inspirowanie działalności kulturalno-oświatowej oraz sportowo-turystycznej wśród uczestników
- udział w posiedzeniach Rady Pedagogicznej Hufca
- składanie propozycji i wniosków dotyczących wdrażania nowych metod
wychowawczych
- udział w spotkaniach i zebraniach organizowanych przez szkoły oraz w razie potrzeby i za zgodą Dyrekcji szkół w posiedzeniach Rad Pedagogicznych
- wspomaganie uczniów w organizowaniu pomocy materialno-opiekuńczej
- realizacja programu działalności profilaktycznej i resocjalizacyjnej
- praca i zaangażowanie w realizacji programów zlecanych przez KG OHP, WWK OHP oraz planów hufca
- znajomość przepisów BHP, p.poż, ochrony środowiska, Kodeksu Pracy na
stanowiskach pracy uczestników oraz warunków socjalnych
- udział w zajęciach związanych z samokształceniem i doskonaleniem zawodowym
kadry
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny
Wymiar etatu: 1.0
Data rozpoczęcia: 01.10.2023
Wynagrodzenie brutto: od 4 100 PLN
Opis wynagrodzenia: + 150 zł dodatek funkcyjny + dodatek stażowy
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: wychowawca w placówkach oświatowych, wsparcia dziennego, wychowawczych i opiekuńczych oraz instytucjach pieczy zastępczej
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

  • wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne, kierunek: pedagogika, resocjalizacja
Uprawnienia:
  • Znajomość pakietu MS Office

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: wykształcenie wyższe pedagogiczne (pedagogika, resocjalizacja),
doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
umiejętność pracy z młodzieżą
znajomość podstaw prawa oświatowego
bardzo dobra organizacja pracy
kreatywność
znajomość obsługi pakietów biurowych MS Office, poczty elektronicznej i internetu
pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych

NIP: 7781172922
REGON: 001036945
Adres: 28 Czerwca 1956 211, 61-485 Poznań, powiat: m. Poznań, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Angelika Andrzejczak
Nr telefonu: 61 831 24 79
E-mail: ofertypoznan@ohp.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: CV, list motywacyjny, oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych, korzystaniu z pełni praw publicznych oraz niekaralności za przestępstwa umyślne, oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji, kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje, mile widziane referencje ostatniego pracodawcy.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon, e-mail