Wykonawca specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi - osoba niepełnosprawna - dziewczynka 7 lat, wymiarze 40 godzin miesięcznie - Przeworsk, podkarpackie

Data dodania: 2023-09-13
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Przeworsku
Pracodawca: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Przeworsk
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), średnie zawodowe

Numer oferty: StPr/23/1177

Miejsce pracy: Bernardyńska 1a, 37-200 Przeworsk, powiat: przeworski, woj: podkarpackie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1) Uczenie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia, w tym zwłaszcza:
a) kształtowanie umiejętności zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych i umiejętności społecznego funkcjonowania, motywowanie do aktywności, leczenia i rehabilitacji, prowadzenie treningów umiejętności samoobsługi i umiejętności społecznych oraz wspieranie, także w formie asystowania w codziennych czynnościach życiowych, w szczególności takich jak:
samoobsługa, dbałość o higienę i wygląd, utrzymywanie kontaktów z domownikami, rówieśnikami i społecznością lokalną, wspólnego organizowania i spędzania czasu wolnego, wprowadzenie do pracy metod opartych na bliskich relacjach z podopiecznym.
b) interwencja i pomoc w życiu w rodzinie, w szczególności: pomoc w radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych poradnictwo specjalistyczne, interwencje kryzysowe, wsparcie psychologiczne, rozmowy terapeutyczne, wspomaganie edukacyjno- terapeutyczne zmierzające do wielostronnej aktywizacji osoby korzystającej ze specjalistycznych usług opiekuńczych, kształtowanie pozytywnych relacji osoby wspieranej z osobami bliskimi, współpraca z rodziną kształtowanie odpowiednich postaw wobec osoby chorującej, niepełnosprawnej
2) rehabilitacja fizyczna i usprawnianie zaburzonych funkcji organizmu w zakresie nie objętym przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. Nr 210, poz.2135, z późn.zm.)
a) zgodnie z zaleceniami lekarskimi lub specjalisty z zakresu rehabilitacji ruchowej lub fizjoterapii,
b) współpraca ze specjalistami w zakresie wspierania psychologiczno- pedagogicznego i edukacyjno- terapeutycznego zmierzającego do wielostronnej aktywizacji osoby korzystającej ze specjalistycznych usług

Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osoby niepełnosprawnej z zaburzeniami psychicznymi, w miejscu ich zamieszkania - tj.: Grzęska

Oferta powinna zawierać następujące dokumenty:
1.CV (z uwzględnieniem dokładnego przebiegu kariery zawodowej)
2.Kserokopie dyplomów oraz innych dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie.
3.Ewentualne kserokopie referencji z dotychczasowych miejsc pracy.
4.Oświadczenia (własnoręcznie podpisane przez składającego ofertę) zawarte w załączniku nr 1 do ogłoszenia, że:
- posiada obywatelstwo polskie,
- posiada nieposzlakowaną opinię,
- nie był skazany prawomocnym wyrokiem Sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
- ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych,
- nie jest toczone przeciwko niemu postępowanie karne,
- stan zdrowia pozwala mu na zatrudnienie jako wykonawca specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi
5. Podpisaną klauzulę informacyjną dla kandydata na wykonawcę specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi - o przetwarzaniu danych przez Administratora Danych Osobowych Pracodawcę, zawartą w załączniku nr 2
6. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby naboru, zawartą w załączniku nr 3
Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o świadczenie usług
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 03.10.2023
Data zakończenia: 31.12.2023
Wynagrodzenie brutto: od 28 PLN
Zawód: pozostali opiekunowie dziecięcy
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)
  • średnie zawodowe

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: 1.Posiadanie kwalifikacji do wykonywania zawodu: pracownika socjalnego, psychologa, pedagoga, terapeuty zajęciowego, pielęgniarki, asystenta osoby niepełnosprawnej, opiekunki środowiskowej, specjalisty w zakresie rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuty lub innego zawodu dającego wiedzę i umiejętności pozwalające świadczyć określone specjalistyczne usługi.
2.Osoby świadczące specjalistyczne usługi dla osób z zaburzeniami psychicznymi muszą posiadać, co najmniej trzymiesięczny staż w jednej z następujących jednostek:
szpitalu psychiatrycznym; jednostce organizacyjnej pomocy społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi; placówce terapii lub placówce oświatowej, do której uczęszczają dzieci z zaburzeniami rozwoju lub upośledzeniem umysłowym; ośrodku terapeutyczno-edukacyjno-wychowawczym; warsztacie terapii zajęciowej; innej jednostce niż wymienione świadczącej specjalistyczne usługi dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
3.W uzasadnionych przypadkach specjalistyczne usługi mogą być świadczone przez osoby, które zdobywają lub podnoszą wymagane kwalifikacje zawodowe określone wyżej, posiadają co najmniej roczny staż pracy w jednostkach wymienionych w pkt. 2, i mają zapewnioną możliwość konsultacji z osobami świadczącymi specjalistyczne usługi, posiadającymi wymagane kwalifikacje.
4.Osoby świadczące usługi specjalistyczne muszą posiadać przeszkolenie i doświadczenie w zakresie:
- umiejętności kształtowania motywacji do akceptowanych przez otoczenie zachowań;
- kształtowanie nawyków celowej aktywności;
- prowadzenie treningu zachowań społecznych.
5.Obywatelstwo polskie
6.Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na powyższym stanowisku

NIP: 7941583598
REGON: 650955218
Adres: Bernardyńska 1a, 37-200 Przeworsk, powiat: przeworski, woj: podkarpackie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Paulina Lemiech
Nr telefonu: 16 648 73 97 w. 207
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Zgodnie z kryteriami naboru
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon