Specjalista/referent do spraw kadr i płac - Sopot, pomorskie

Data dodania: 2023-08-18
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni
Pracodawca: Zespół Szkół Specjalnych Nr 5
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/23/1240

Miejsce pracy: Kazimierza Wielkiego 14, 81-780 Sopot, powiat: m. Sopot, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: wymiar zatrudnienia 0,75 etatu w przypadku samego stanowiska kadr/płac lub 1 etat, w przypadku pełnienia dodatkowych obowiązków
a) kadry/płace-0,75 etatu:
- prowadzenie spraw kadrowych w pełnym zakresie w uzgodnieniu z Dyrektorem
Zespołu ( świadectwa pracy, wymiary uposażeń, teczki osobowe pracowników
Zatrudnionych, godziny/czas pracy pracowników, rozliczanie czasu pracy (karty
drogowe) kierowców, oferty pracy na wolne stanowiska pracy),
- sporządzanie list płac, list godzin ponadwymiarowych w pełnym zakresie; dokonywanie
wypłat związanych z funduszem płac dla wszystkich pracowników Zespołu,
- sporządzanie sprawozdań płacowo-kadrowych dla księgowości, ZUS i PFRON,
- opracowywanie budżetu płacowego dla pracowników szkoły na kolejny rok kalendarzowy ,
- obliczanie rocznych dochodów pracowników dla potrzeb urzędów skarbowych i sprawozdawczości,
- wydawanie pracownikom PIT-ów oraz przesyłanie ich do odpowiednich urzędów Skarbowych,
- prowadzenie i podpisywanie podpisem elektronicznym spraw ZUS w pełnym zakresie
- wprowadzanie danych dot. pracowników i płac do SIO,
- obsługa archiwum dotycząca akt osobowych byłych pracowników;
b) dodatkowe obowiązki administracyjne- 0,25 etatu
- obsługa Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
- wprowadzanie danych do organizacji roku szkolnego związanych z pracownikami szkoły na platformie Vulcan,
- przygotowywanie dokumentacji do przetargów publicznych /zapytania ofertowe,
- obsługa zadań dotyczących remontów/ prac porządkowych w budynku szkoły ,
- obsługa dokumentacyjna i prac związanych z realizacją dowozów szkolnych i szkolnych
samochodów służbowych
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony
Wymiar etatu: 0.75
Data rozpoczęcia: 01.09.2023
Wynagrodzenie brutto: od 3 800 PLN
Opis wynagrodzenia: brutto + dodatek stażowy+premia
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: specjalista do spraw kadr
Typ propozycji: praca stała
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: 2. Wymagania związane ze stanowiskiem

a) niezbędne:
obywatelstwo polskie lub osoba niebędąca obywatelem Polski, której przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych;
posiadanie stanu zdrowia pozwalającego na zatrudnienie na stanowisku specjalisty// referenta ds. kadr/płac;
brak prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe, a także brak prawomocnego skazania za przestępstwo umyślne,
nieposzlakowana opinia
posiadanie kwalifikacji wymaganych na stanowisku specjalisty/referenta ds. kadr/płac:
- studia wyższe preferowane kierunki: administracja, ekonomia, zarządzanie zasobami ludzkimi
-ukończenie średniej, policealnej lub pomaturalnej szkoły o profilu administracyjnym lub ekonomicznym
* w przypadku zatrudnienia na stanowisku jako specjalisty-doświadczenie zawodowe
umiejętność posługiwania się narzędziami informatycznymi (płace/kadry- Vulcan, program płatnik-ZUS, pakiet Microsoft, SIO, inne platformy i aplikacje, obsługa platformy PUP )
umiejętność obsługi urządzeń biurowych;
znajomość prawa pracy, w tym Karty Nauczyciela, administracji kadrowej, prawa i zasad związanych z płacami w budżecie ( oświatowym), przepisów RODO

b) dodatkowe:
samodzielność, kreatywność, komunikatywność, dokładność, umiejętność sprawnego podejmowania decyzji, umiejętność pracy na samodzielnym stanowisku, a także w zespole, tworzenie przyjaznych relacji z pracownikami, wysoka kultura osobista.
doświadczenie zawodowe w jednostkach oświatowych,

NIP: 5851228728
REGON: 000212216
Adres: Kazimierza Wielkiego 14, 81-780 Sopot, powiat: m. Sopot, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Iwona Goślicka
Nr telefonu: 58 551 18 15
E-mail: zss5@sopot.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: 1. Życiorys z opisem dotychczasowej działalności zawodowej (CV), umożliwiający kontakt tj. adres: e-mail, numer telefonu lub adres.
2. Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie.
3. Kserokopie innych dokumentów o posiadanych kwalifikacjach, uprawnieniach i umiejętnościach.
4. Kserokopie dokumentów potwierdzających staż pracy (świadectwa pracy, zaświadczenia).
5. Ewentualne referencje z dotychczasowych miejsc pracy.
6. Oświadczenie kandydata o posiadaniu obywatelstwa polskiego.
7. Oświadczenie kandydata, że kandydat ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych.
8. Oświadczenie, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.
9. Oświadczenie, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnemu, przeciwko wiarygodności dokumentów.
10. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku referenta / specjalisty.
11. Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby postępowania rekrutacyjnego o treści: Na podstawie art. 7 ust. 1 RODO oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie przez administratora, którym jest Zespół Szkół Specjalnych Nr 5
w Sopocie moich danych osobowych przekazanych przeze mnie w CV, liście motywacyjnym i innych dokumentach w celu przeprowadzenia bieżącego procesu rekrutacji. Zgoda została wyrażona dobrowolnie zgodnie z art. 4 ust. 11 RODO. Zapoznałam/em się z obowiązkiem informacyjnym.

5. Termin i miejsce składania dokumentów:
Pisemne zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane w terminie
do dnia 31.08.2023r. do godz. 15.00.
Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem:
Oferta pracy specjalista/referent ds. kadr/płac
w sekretariacie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 5, 81-780 Sopot, ul. K. Wielkiego14 lub przesłać pocztą na ten sam adres z wymienionym dopiskiem.
Postępowanie kwalifikacyjne obejmuje analizę wszystkich złożonych dokumentów
oraz rozmowę z wyłonionymi po analizie kandydatami.
Nadesłanych dokumentów nie zwracamy. Aplikacje, które wpłyną do sekretariatu
po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu
Informacji Publicznej Urzędu Miasta Sopotu (www.bip.sopot.pl) oraz na stronie BIP szkoły (www.zss5.nbip.pl)
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon, e-mail